Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj03.06.2010, 06:32 (UTC)    
Mesaj konusu: Microsoft, Tablet OS'ini Duyurdu!

Tablet PC sektöründe, kompakt cihazlara Windows 7 işletim sistemini entegre etmeye çalışan Microsoft, Windows 7'nin Tablet OS versiyonunu sonunda duyurdu.

Tablet PC sektöründe, kompakt cihazlara Windows 7 işletim sistemini entegre etmeye çalışan Microsoft, Windows 7'nin Tablet OS versiyonunu sonunda duyurdu.
Microsoft, uzun süredir Tablet PC sektöründe adını ön plana çıkartıyor, Tablet PC geliştiren firmalarla çeşitli ortaklıklar yürütüyordu. Bu ortaklıkların sonucunda Tablet PC geliştiricileri, Windows 7 destekli Tablet PC geliştirecekti. Fakat ortada bir eksiklik vardı; Bu işletim sistemi Windows 7 ile bire bir aynı olamazdı zira sistem gereksinimleri Windows 7'yi karşılayamazdı.

Bu sebepten dolayı Microsoft, Windows 7'nin farklı bir versiyonunu geliştireceğini, deyim yerindeyse Windows Phone 7 ile Windows 7 arasında bir işletim sistemini piyasaya sunacağını belirtmişti. Sonunda bu işletim sistemine bir isim de geldi: Windows Embedded Compact 7 (Windows gömülü kompakt 7). Firma bu yeni işletim sistemini, Windows 7'nin daha hızlandırılmış bir versiyonu olarak piyasaya sunacak.

Yazan: Akhun Aktosun
SDN - http://shiftdelete.net
Mesaj03.06.2010, 07:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

flash bir görünümden oluşturmuşlar

bir çeşit gelişmiş tema görünümlü diyebiliriz
Önceki mesajları göster: