Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj30.06.2010, 12:05 (UTC)    
Mesaj konusu: Bir Bardak Su Sayesinde...

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in, başarı hikayesinin ardında 'babasının suratına fırlattığı bir bardak su' çıktı.

Oğluyla aynı adı taşıyan Baba Gates’in anlatımına göre, Küçük Bill’in götürüldüğü terapist ’Oğlunuzu rahat bırakın’ telkininde bulundu. Bu uyarıyı dikkate alan aile, oğullarının okulu bırakıp bir şirket kurmasına göz yumdu. Sonuçta Bill Gates dünyanın en zengin adamı oldu.

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in başarı hikayesinin ardında aynı ismi taşıyan babasının suratına bocaladığı bir bardak su yatıyor. 12 yaşında annesi ile akşam yemeğinde hararetli bir tartışmaya giren Gates, babasının sinirlenmesi üzerine yüzüne boca edilen bir bardak su ile kendine geldi.

Önce duş için teşekkür etti. Ardından da ailesinin isteğiyle terapiste gitti. Küçük Bill’in ailesi ile girdiği savaşı anlatması üzerine terapistten aileye hayli ciddi bir uyarı geldi: "Çocuğunuzla boşuna savaşmayın. Nasılsa kazanan o olacak."

Bu uyarının ardından yuları gevşetme kararı alan aile oğullarının Harvard’ı bırakıp bir şirket kurmasına göz yumdu. O şirket (Microsoft) sayesinde Bill Gates dünyanın en zengin adamı oldu.

Amerikalı Wall Street Journal gazetesi, oğluna da kendi adını veren Baba Bill Gates ve diğer aile üyeleri ile bir röportaj yaptı. Şu an Microsoft’a ait vakıfta eşbaşkan olarak çalışan Baba Gates "Bir baba olarak benim evimde büyüyen, benim adımı kullanan bir çocuğun patronum olması gerçekten çok ilginç" dedi.

83 yaşındaki baba Gates 30 milyar dolarlık vakfın her türlü işi ile bire bir ilgileniyor. Bu işe başlamadan Seattle’da avukatlık yapan baba Gates İkinci Dünya Savaşı’nda da savaşmış olan 3 çocuk babası bir işkolik olarak tanımlanıyor.

Alıntı : http://www.chip.com.tr/blog/enginsaklidarkexecut/
Mesaj30.06.2010, 12:18 (UTC)    
Mesaj konusu: Selamlar!..

İnsanların fişeklendiği küçük hareketler, ömür boyunca yaşayacakları hayatın önünde bir tanıtım oluyor adeta!..

Daha önce okumamdan vay be dedim, ama gerçekten bir başarı hikayesi Bill GATES' in hayatı!.. Wink

Ama şunu da bilmek lazım, şu anda bilimi nasıl tartışıyoruz, tarihi nasıl tartışıyoruz?

O zamandaymış gibi, yani şimdi gemiler karadan yürütülmüş, zamanında inanılmaz bir teknoloji, ne yönden bakarsak bakalım, ama şimdi uzayda gemilerin biri gidiyor biri geliyor!.. Wink

O zamanda da başka biri olsa bu kişi yerinde bu teknolojiyi bulan, iyi para götürürdü!.. Smile

Zeka konusunda ön planda olduğu için şu anda bu kadar zengin olduğunu düşünüyorum!.. Wink

Artı olarakta azmetmek, ve en önemlisi bunların ışığında yeterli olanaklar!..

Umarım herkes istediğini gerçekleştirebilir hayatında!.. Smile
Mesaj30.06.2010, 12:38 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Selamlar!..

programyapmak yazmış:
İnsanların fişeklendiği küçük hareketler, ömür boyunca yaşayacakları hayatın önünde bir tanıtım oluyor adeta!..

Daha önce okumamdan vay be dedim, ama gerçekten bir başarı hikayesi Bill GATES' in hayatı!.. Wink

Ama şunu da bilmek lazım, şu anda bilimi nasıl tartışıyoruz, tarihi nasıl tartışıyoruz?

O zamandaymış gibi, yani şimdi gemiler karadan yürütülmüş, zamanında inanılmaz bir teknoloji, ne yönden bakarsak bakalım, ama şimdi uzayda gemilerin biri gidiyor biri geliyor!.. Wink

O zamanda da başka biri olsa bu kişi yerinde bu teknolojiyi bulan, iyi para götürürdü!.. Smile

Zeka konusunda ön planda olduğu için şu anda bu kadar zengin olduğunu düşünüyorum!.. Wink

Artı olarakta azmetmek, ve en önemlisi bunların ışığında yeterli olanaklar!..

Umarım herkes istediğini gerçekleştirebilir hayatında!.. Smile

Açıklamanız etkileyici ve açık olmuş..
Bilgi için teşekkürler..
Önceki mesajları göster: