Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.07.2010, 07:20 (UTC)    
Mesaj konusu: Yeni bir bilgisayar aldım...

Arkadaşlar yaklasık 1 hafta önce bir netbook aldım..
2gb ram var ama bilgisayar acılırken cok yavas..Nerdeyse 5 dk acılmasını bekliyorum..Windows 7 kurulu..Ama bilgisayar acıldıktan sonra bir nebze de olsa hızlanıyor..Ama yinede 2gb ram'e göre cok yavas..Sebebi ne olabilir..
Mesaj02.07.2010, 14:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
Windows 7 sürümünden Starter'ı kullanın yani en basitini..
Eğer onu kullanıyorsanız Xp'ye geçin derim çünkü netbooklardaki işlemciler küçültülmüş performansı az işlemcilerden oluşur bunun için yavaştır..
İyi eğlenceler..
Wink
Mesaj02.07.2010, 14:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

tumhepsiburada yazmış:
Merhaba,
Windows 7 sürümünden Starter'ı kullanın yani en basitini..
Eğer onu kullanıyorsanız Xp'ye geçin derim çünkü netbooklardaki işlemciler küçültülmüş performansı az işlemcilerden oluşur bunun için yavaştır..
İyi eğlenceler..
Wink

Teşekkür ederim..Zaten starter kullanıyorum..Ozaman en iyisi xpye gecmek..

İyi günler.. Razz
Mesaj02.07.2010, 15:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

sadece bilgisayarın hızı ramde bitmiyor işlemcide de önemli genelde netbooklarrın işlemcisi düşük oluyor ondan kaynaklabilir sana tavsiyem o pc de xp kullan!
Mesaj02.07.2010, 17:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

mzgg yazmış:
sadece bilgisayarın hızı ramde bitmiyor işlemcide de önemli genelde netbooklarrın işlemcisi düşük oluyor ondan kaynaklabilir sana tavsiyem o pc de xp kullan!

Hmm..Ozaman xpye geçiş yapsam iyi olur..Teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı.. Razz
Mesaj02.07.2010, 17:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

ancak bi webmaster için w7 daha iyi güzel özellikler var boşver geç açılsın =)

Mesaj02.07.2010, 18:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

ulascity yazmış:
ancak bi webmaster için w7 daha iyi güzel özellikler var boşver geç açılsın =)

Öyle ama zaten netbooku uzun yola giderken film izlemek bir iki bişeyler karalamak amaclı aldım zaten..Grafikler veya web tasarım gıbı onemlı ıslerımı masaüstü pc'nde yapıyorum..Ama xpye gecirmeye karar verdim..Yardımlarınız ve goruslerınız ıcın tesekkur ederım.. Razz
Mesaj02.07.2010, 18:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

önemli değil kardeşim kolay gelsin yanlız windows7 yi xp ge geçirmek biraz sıkıntılı olabilir(driver sorunu ve xp cdsini sata entegreli olması gibi) sorun olursa burdayız kardeş kolay gelsin
Mesaj02.07.2010, 18:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

mzgg yazmış:
önemli değil kardeşim kolay gelsin yanlız windows7 yi xp ge geçirmek biraz sıkıntılı olabilir(driver sorunu ve xp cdsini sata entegreli olması gibi) sorun olursa burdayız kardeş kolay gelsin

Merak etmeyin ben ayarlarım hepsini..Bir sıkıntı olursa elbette yazarım.. Razz
Tekrar teşekkür ederim.. Wink
Mesaj06.07.2010, 20:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

kayıt defteri yöneticisini kullanabilirsen bilgisayarın açılış-kapanış hızınından sesine kadar herşeyini değiştirebilirsin:) yeni laptopun hayırlı olsun bende 6 yıldır laptop kullanıyorum toplam 4 kere yere düşürdüm düşürmekten baya ezildi ama bana iyi dayanıyor garibim:))
Önceki mesajları göster: