Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.08.2010, 19:43 (UTC)    
Mesaj konusu: Gereksiz Donatılar'ı Sistemden Kaldırın

Gereksiz Donatılar’ı sistemden kaldırın

Problem:

Ne kadar çok program ve görsel desktop motifini Windows altında kalıcı olarak çalıştırırsanız, sisteminiz de o kadar yavaşlayacaktır.

Çözüm:

Windows’a ne kadar çok boş bellek alanı kullanıma sunarsanız sistem de o kadar hızlı çalışır, bu genel bir kuraldır.Özellikle de bilgisayarınızda 32 Mbyte veya daha az RAM varsa varolan kaynakların kullanımında daha tasarruflu olmalısınız.Artalanda çalışan programlar ve görevler de işlemcinin hesap gücünden çalarlar.Burada da sadece en gerekli olanla kısıtlı kalmalı ve incik boncuk şeylerden uzak durmalısınız.Bununla ilgili birkaç ipucu: Ekran koruyucunuzu iptal edin. Günümüz monitörlerinde zaten artık gelişmiş güç yönetimi ve koruma fonksiyonları var ve ekranda uzun süre hareket olmayınca resmin kazınması gibi bir tehlike sözkonusu değildir. Bu araçlar bu yüzden pratik bir faydaya sahip değiller ve sadece bir oyuncaklar.Bunun yerine daha iyisi Denetim Masası’ndaki Güç Yönetimi’ni kullanarak monitörünüzün belirli bir süre sonunda kapatılmasını sağlayın.Belleğinizi masaüstü için artalan resimleri veya desktop motifleri ile doldurmayın. Özellikle etkin masaüstü içerikleri gerçek kaynak canavarlarıdır.Standart olarak kurulan ve her açılışta yüklenen Görev Zamanlayıcı’yı iptal etmek için bu penceredeki Gelişmiş menüsünden “Görev Zamanlayıcıyı Kullanmayı Durdur” seçeneğine tıklayın.Ekran ve ses kartları için kurulum programlarında ek araçların yüklenmesinden vazgeçin ve sadece gerekli sürücü dosyalarının kurulmasını sağlayın.Düzenli aralıklarla “Sistem Yapılandırma Aracı” hangi programların ve sürücülerin Windows tarafından otomatik olarak yükleneceğini kontrol edin.

http://blog.lokuf.com/bilgisayar-pc-computer-yazilim-guvenlik-sistem/gereksiz-donatilari-sistemden-kaldirin.html
Mesaj08.08.2010, 12:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

çok güzel bir anlatım olmuşta

32 mbyte pc ler var mı??
Mesaj08.08.2010, 12:38 (UTC)    
Mesaj konusu: Selamlar!..

Bit değil MB yani bilgisayarların yarısı 32 artık!.. Wink

Dikkatini çekerim 32 bir değil!.. Wink
Mesaj09.08.2010, 15:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel Paylaşım!

Tekrardan Döndüm! Artık Hep Onlineyim : )
Domainimizi Değiştik Sonunda : ) www.cupacup.tr.gg
Mesaj09.08.2010, 17:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

64 bit filen oluo ya o şekildemi 32 bit mi

yoksa rammi 32 mb
Mesaj10.08.2010, 11:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bilgisayarlarda 2 şekil bit vardır. 32 ve 64 ramlar değildir.

Yani 32 bit bir Win7 ye 4 gb ram takın okumaz (okur ama 3,70). Wink
Mesaj10.08.2010, 15:09 (UTC)    

Esas noktayı uygulayın yeter, bit farkını gözetebilirsiniz farketmez bu işlem için!.. Wink
Mesaj11.08.2010, 11:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Anlatım İçin Sağol Wink
Mesaj11.08.2010, 11:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler bana gerekmiyo zaten Wink Razz
Mesaj11.08.2010, 12:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel Anlatım Teşekkürler Wink
Mesaj23.08.2010, 23:56 (UTC)    

webmaxer yazmış: