Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.09.2010, 19:48 (UTC)    
Mesaj konusu: ustteki reklamı ortalama

en ustteki reklamı nasıl ortalarım?
Mesaj01.09.2010, 20:00 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: ustteki reklamı ortalama

sinemakutuphanesi yazmış:
en ustteki reklamı nasıl ortalarım?

Kod:
table { margin: auto; }{margin:auto;}

css koduna yapıştırın

Bizde İsteyene İstedigi Kadar Sevgi,İsteyene İstemedigi Kadar Mermi Mevcuttur!
Mesaj01.09.2010, 20:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kod:
<style type="text/css">
table { margin: auto; }{margin:auto;}
</style>

tasarımızın css degılmış bunu deneyın

Mesaj01.09.2010, 20:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

tesekkurler
Mesaj02.09.2010, 00:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

üstteki reklamı hala ortalayamadım. yardımcı olursanız sevinirim...
Mesaj02.09.2010, 00:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arrow sitene giriş
Arrow tasarım ayarları
Arrow gelişmiş ayarlar
Arrow Tasarım Üzerindeki Yazı

yazan Kutuya Aşagidaki Kodu Yapıştırın

Kod:
<style type="text/css">
table { margin: auto; }
</style>

Mesaj02.09.2010, 00:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ama istersen bu kodu kullanmadan ister sağa ister sola hizalayabilirsin. Kodu bende mevcut. İstersen senle paylaşırım.
Mesaj02.09.2010, 00:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

kodu dediğiniz gibi yazıyorum ama olmuyor. bi de sayfanın sağında ve solunda boşluklar var, onları da halledemedim bi türlü. sağ tarafı görmek için barı sağa çekmek zorunda kalıyorum
Mesaj02.09.2010, 00:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

kodu dediğiniz gibi yazıyorum ama olmuyor. bi de sayfanın sağında ve solunda boşluklar var, onları da halledemedim bi türlü. sağ tarafı görmek için barı sağa çekmek zorunda kalıyorum

Boşluklar Tasarımdan Kaynaklanması Lazım.. Wink
Mesaj02.09.2010, 00:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sitemi Sizin Kullandıgnız :tasarım Yapıp verdıgım Kodu denedim zaten css kullanıyorumda bu kodu herkes kullanıyor acaba tasarım farkımı var diye kontrol ettım gayet düzgün calışıyor ice bluee red butterfly tasarımlarda denedım calışıyor sorun sizin ekledıgınız kodlar da

Mesaj02.09.2010, 17:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

<style type="text/css">
<!--
html, body {
text-align: center;
}
-->
</style>

eklediğim kod bu. bu kodu girdiğimde üstteki reklam ortalandı. yalnız şöyle bi durumu farkettim şanseseri; kullanılan web tarayıcısına göre görüntüleme de farklılık gösterebiliyor. mesela explorer da üstteki reklam ortada iken crome la sola bitişik. ya da explorer da orta sayfada ki yazılar düzenlyken crome da karışabiliyor. bu karışıklık ile ilgili yapılabilicek birşey varsa paylaşırsanız sevinirim.
Mesaj03.09.2010, 10:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öncelikle reklamı ortalayabilmek için, site kaynağına bakıp reklamın nasıl görüntülendiğine bir bakalım. Böylece neyi nasıl yapacağımızı daha iyi anlamış oluruz. Kaynağa girip baktığımda Bedava-sitem.com Google reklamları aşağıdaki kod dizini ile görüntülenmekte:

<table height="27">
<tbody><tr><td>
<script type="text/javascript">
google_ad_client = 'pub-2387676167301415';
google_ad_width = '728';
google_ad_height = '15';
google_ad_format = '728x15_0ads_al';
google_ad_channel = '8459636970';
google_color_border = 'FFFFFF';
google_color_bg = 'FFFFFF';
google_color_link = '000000';
google_color_url = '000000';
google_color_text = '000000';
</script>
<script type="text/javascript" src="http://pagead2.googlesyndication.com.js"></script>
<script src="http://googleads.g.doubleclick.net/pagead/test_domain.js"></script>
<script>window.google_render_ad();</script>
<iframe name="google_ads_frame" src=".........."</iframe>
</td></tr></tbody>
</table>

Gördüğünüz gibi reklam kodu table ve frame içinde. Yani tablo ve çerçeve ile reklam kodu sitelere yansıtılıyor. O halde sitemize tablo yada çerçeve için ortalama kodu yazarsak sitemizdeki bütün tablo ve çerçeveler ortalı gözükecek. Bu da reklamın ortalı gözükmesini sağlayacak.

Bu kod siteleri ortalamaz, sadece reklamı ortalar. Eğer gerçek CSS kodları yerine, tabloyla site yapmışsanız bu kod sitenizi ortalar elbette. Bunun için yapacak bir şey yok maalesef. CSS'ye geçmeniz tavsiye olunur.

Eğer CSS tasarım kullanıyorsanız aşağıdaki kodu CSS Kodu kısmına ekleyiniz:

table {margin-left: auto;margin-right: auto}

CSS dışında başka bir tasarım kullanıyorsanız tasarım ayarlarında herhangi bir yere aşağıdaki gibi kodu ekleyiniz:

<style type="text/css">
table {margin-left: auto;margin-right: auto}
</style>

www.windowsprogram.tr.gg
www.tgthecodebreaker.tr.gg

Copyright-2011
Mesaj03.09.2010, 10:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

<style type="text/css">
<!--
html, body {
text-align: center;
}
-->
</style>

eklediğim kod bu. bu kodu girdiğimde üstteki reklam ortalandı. yalnız şöyle bi durumu farkettim şanseseri; kullanılan web tarayıcısına göre görüntüleme de farklılık gösterebiliyor. mesela explorer da üstteki reklam ortada iken crome la sola bitişik. ya da explorer da orta sayfada ki yazılar düzenlyken crome da karışabiliyor. bu karışıklık ile ilgili yapılabilicek birşey varsa paylaşırsanız sevinirim.

bununla ilgili olarak da;

Tarayıcılara göre web sitenizin farklılıklar göstermesi genel olarak tasarım kodlarınızla alakalıdır. Temel olarak bir web sitesi HTML ve CSS olarak tasarlanır. JAVA, AJAX, ASP ve PHP ile siteye dinamiklik ve interaktiflik katılır. Tasarımlarımızla alakalı olan kodları bütün tarayıcılar için çalışanlardan seçersek sitemizi bütün tarayıcılar için uygun hale getirmiş oluruz. Şu an HTML olarak tarayıcılarda bir uyumluluk söz konusu iken CSS için aynısını söylemek şu an için pek mümkün değil. Aşağıdaki tablolarda CSS kodlarının tarayıcılarda çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Sitenizi oluştururken kullanmış olduğunuz kodları buna göre seçmenizde fayda var.

Seçtiğimiz kodların farklı tarayıcılara göre çalıp çalışmadığını belirlemekle iş bitmiyor. Bu sefer de kod çalışsa bile her tarayıcıda farklı görünümler oluşabiliyor. Bunun için de CSS Hack yöntemlerini kullanmak gerekiyor. Eğer her tarayıcı da farklı çalışan bir CSS şablonu oluşturmak isterseniz Rafael Lima ‘nın yazdığı bir Javascripti kullanabiliriz. 1 KB dan daha küçük olan bu javascripti TR.GG siteniz var ise fileden.com adresine yükleyerek aşağıdaki şekilde TASARIM ÜZERİNDEKİ YAZI kısmına yapıştırmanız yeterli olacaktır.

<script src="FILEDEN.COM URL'Sİ" type="text/javascript"></script>

Eğer bir hostinge sahipseniz bu dosyanın uzantısını .js yaparak yükleyin ve <head> </head> tagleri arasına bırakın.

Her tarayıcı için görünecek CSS özelliklerini ayarlayın. Örneğin Firefox‘da h1‘in boyutunun 16px ve IE‘da ise 18px olmasını istiyorum. Bunun için yapmam gereken;

.gecko h1 {font-size: 16px;}
.ie h1 {font-size:18px;}
Ya da Mac üzerinde Safari kullanan biri baktığında h1 boyutunun 10px olarak görsün istiyorum;

.mac.webkit h1 {font-size:10px;}
olarak yazmamız gerekir. Özellikle burada dikkat edilmesi gereken nokta işletim sistemi adı ile tarayıcı adının arasında boşluk bırakılmamasıdır.

İşletim sistemleri için kullanılabilecek kodlar;

* win - Microsoft Windows
* linux - Linux (x11 and linux)
* mac - Mac OS

Tarayıcılar için kullanılabilecek kodlar

* ie - Internet Explorer (All versions)
* ie6 - Internet Explorer 6.x
* ie5 - Internet Explorer 5.x
* gecko - Mozilla, Firefox, Camino
* opera - Opera (All versions)
* opera8 - Opera 8.x
* opera9 - Opera 9.x