Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj22.10.2010, 15:45 (UTC)    
Mesaj konusu: Komik Bir kaç paylaşım.../ Keyifler yerine gelsin biraz (:

Doktorların komik anıları...
Halk Sagligi hocasi ögrencilerine, tasrada basina gelenleri anlatir:
"Köyde hasta bir kadina, ilaç vermemiz gerekti. 'Bunu her gün rahmin agzina koy' dedim. Sonra kontrole geldi. 'Doktor Hanim bunu Rahim'in agzina koyunca agzi köpürüyor' dedi. Meger kocasinin adi Rahim'mis....

Kadin dogum uzmani doktora, gebe bir bayan gelir. Doktor hastayi
Önce inspeksiyon-palpasyon ile muayene ettikten sonra vajinal tuse ile
muayeneyi sonlandirir. Masasina oturan doktor kalemi eline alir ve sorar:
"Sevk aldiniz mi?"
Hasta cevap verir: Biraz...

Bir arkadasimin doktor babasi anlatmisti. Bir klinikte çalisiyormus ve hiç abartisiz her gün yasli bir çift muayene olmak için geliyormus. Tabi kovmak olmaz, her gün muayene ediyor, ilaçlari bittikçe yeni reçeteler yaziyorlarmis. Bir gün yasli teyze yalniz gelmis. Klinikteki herkes sasirmis. Merakla sormuslar. Teyzenin cevabi: "Amcaniz bugün biraz hasta, o yüzden gelemedi.

Doktor bir arkadasim anlatmisti;Bir adam on yaslarindaki çocugunu nefes darligi çektigi için muayeneye getirmis. Tetkiklerden sonra nefes borusuna baski yapan bir tümör tespit edilmis. Heyet halinde çocugun babasina durumu anlatmislar. Adam sonuna kadar sakin sakin dinlemis. Bizimkiler de meseleyi anlatabildikleri için sevinmisler. Adam birden, "Yani simdi pekmezi kaynatip içirsek açilmaz mi?" diye sormus.

Doktorum. Tüm gün çalistiktan sonra eve geldigimde iki veya üç hasta komsu ile karsilasiyorum. Genelde bu durumu sakin karsilayip yadirgamiyorum. Çünkü bizde "Bedava mezar bulsa yatar" psikolojisi var. Ortamda bi doktor varken mutlaka bi hastalik bulunur, bulunmasa da uydurulur ve check up'tan geçilir. Ama geçen gün gelen komsumuzun, karin agrisini arastirmak üzere gaita (kaka) analizi yaptirmasi gerektigini söyledigimde, "Ben senin tuvaletine yapayim, sen ordan alip hastanede tahlil yaptirirsin" demesi üzerine artik sakin karsilamamam gerektigini anladim. Ama bu kadar da olmaz ki!

Hastalarımıza "ne şikayetiniz var" dediğimizde en çok aldığım cevap " her yerim ağrıyor "oluyor nedense."En çok nereniz ağrıyor" diye ısrar ettiğimizde ise " valla tepeden tırnağa her yerim ağrıyor" olur. O zaman "mesela karnın ağrıyor mu " sorusuna ise " yok karnım ağrımıyor" derler."peki kulakların ağrıyor mu" deyince "hayır orasıda ağrımıyor" derler. Velhasıl hastaların büyük çoğunluğu şikayetini net olarak anlatamaz.

4-5 yıl önceydi sanırım,30-35 yaşlarında oldukça kilolu bir bayan mueyeneye gelmişti,şikayeti şiddetli karın ağrısıydı.Yaptığım ilk muayeneden sonra hastanın karın ağrısının hamileliğinden kaynaklandığını anlamıştık,ama işin ilginç yanı ne hasta olan hanımın ne de kocasının hamilelik olayından haberdar olmamalarıydı.Üstelik hasta gebeliğin sonuna yaklaşmış ve doğum eylemi başladığından doğum ağrıları çekmekteydi. Çalıştığımız hastanede bir kadın-doğum kliniği olmadığından hastanın 100 metre ilerideki doğumevine göndermeye karar verdik,ama maalesef hasta doğumevine yetişemeden acil servisin içinde doğum yapmak zorunda kaldı.Bende yıllar sonra yeniden bir doğum yaptırmak zorunda kaldım tabii.
Hamile olduğunu anlayamayan hemde doğurana kadar anlayamayan başka hasta da var mıdır bilmiyorum.

doktor bi arkadasımıza annesi cocugunu muayene ettirmek için getirir.doktor bakar cocukta dogumsal anomaliler war,akraba ewliliğinden suphelenerek annesine sorar:
babasıyla akrabalığınız war mı?
-evet kocam olur..

99 temmuzunda bir üniversite hastanesinde gece nöbetçiyim ve o gece sadece üç doktoruz ama bütün ilin hastalarına bakıkmak zorundayız. Herneyse sizin anlayacağınız sıcak,koşturmaca ve diğer alışmaya çalıştığımız olumsuzluklar.bu durumda iken 45 yaşlarında bir bay karın ağrısı şikayeti ile geldi.karısı ile birlikte gözlem odasına aldım.öğrendiğim kadarıyla karın ağrısı 4 saat önce başlamış ve gaz gaita çıkışı olmamış.nedeni olarak anamnezden çıkarabilecek bir özellik yoktu.ayakta direkt batın grafisi çekildikten sonra durum biraz değişti.acildeki diğer arkadaşlarım film üzerinde tahminler yaptı ama kimse tutturamadı.ben film ile birlikte tekrar hastanın yanına gittiğimde hastanın yüz ifadesi değişti ve suçluluk ve utanç karışımı bir ifade verdi.olayın nasıl olduğunu sorduğumda bana 'kahvede arkadaşlarla bir iddiaya girdik' dedi.iddia konusu ise bir deodorandın anüsten geçip geçemiyeceği imiş ve hastamız bunu olabileceğini söyleyip para karşılığında iddia ya girmiş.ilk denemesinde başarmış.

En son bilgiliwebnet tarafından 22.10.2010 15:48:11 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj22.10.2010, 15:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Türk usulü Başarmanın Sırrı

Başlamadan Önce………………………………...

İNŞALLAH

İşe Başlarken……………………………………..

BİSMİLLAH

Şaşırırsak…………………………………………
ALLAH ALLAH

Kendimize Güvenirsek…………………………...

EVELALLAH

Azmedersek………………………………………

ALİMALLAH

İşten Vazgeçersek………………………………...

EYVALLAH

Sonuna Kadar Gitmek İstersek…………………...

YA ALLAH

Taahhüt Edersek………………………………….

VALLAH BİLLAH

Canımızı Sıkarlarsa………………………………

FESUBHANALLAH

Daha da Sıkarlarsa……………………………….

HASBÜNALLAH

Pes Edersek………………………………………

İLLALLAH

İşe Coşku ve Heyecanla Sarılınca………………..

ALLAH ALLAH ALLAH

İşi Başarıyla Bitirince……………………………

MAŞALLAH

Eğer İşi Başaramazsak…………………………...
HAY ALLAH Razz
Mesaj23.10.2010, 05:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Smile
Mesaj23.10.2010, 06:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok güzel bir paylaşım...Teşekkürler
Mesaj23.10.2010, 07:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Very HappyD komedi..
Mesaj23.10.2010, 07:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Laughing Teşekkürler Arkadaşlar.
Mesaj23.10.2010, 07:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok Güzel Paylaşım Tşk!

Tekrardan Döndüm! Artık Hep Onlineyim : )
Domainimizi Değiştik Sonunda : ) www.cupacup.tr.gg
Mesaj25.10.2010, 11:33 (UTC)    
Mesaj konusu: ReklamTam

Güzel Paylaşım Olmuş Teşekürler.!
Mesaj25.10.2010, 12:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgiliwebnet yazmış:
Türk usulü Başarmanın Sırrı

Başlamadan Önce………………………………...

İNŞALLAH

İşe Başlarken……………………………………..

BİSMİLLAH

Şaşırırsak…………………………………………
ALLAH ALLAH

Kendimize Güvenirsek…………………………...

EVELALLAH

Azmedersek………………………………………

ALİMALLAH

İşten Vazgeçersek………………………………...

EYVALLAH

Sonuna Kadar Gitmek İstersek…………………...

YA ALLAH

Taahhüt Edersek………………………………….

VALLAH BİLLAH

Canımızı Sıkarlarsa………………………………

FESUBHANALLAH

Daha da Sıkarlarsa……………………………….

HASBÜNALLAH

Pes Edersek………………………………………

İLLALLAH

İşe Coşku ve Heyecanla Sarılınca………………..

ALLAH ALLAH ALLAH

İşi Başarıyla Bitirince……………………………

MAŞALLAH

Eğer İşi Başaramazsak…………………………...
HAY ALLAH Razz

Süper paylaşım.. MAŞALLAH Razz
Mesaj25.10.2010, 12:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Wink
Mesaj25.10.2010, 13:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler.. Razz
Mesaj25.10.2010, 15:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Harika

Alıntı:
Bir arkadasimin doktor babasi anlatmisti. Bir klinikte çalisiyormus ve hiç abartisiz her gün yasli bir çift muayene olmak için geliyormus. Tabi kovmak olmaz, her gün muayene ediyor, ilaçlari bittikçe yeni reçeteler yaziyorlarmis. Bir gün yasli teyze yalniz gelmis. Klinikteki herkes sasirmis. Merakla sormuslar. Teyzenin cevabi: "Amcaniz bugün biraz hasta, o yüzden gelemedi.

En çok bunu sevdim Razz
Mesaj25.10.2010, 16:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzelmiş. Laughing
Paylaştığın için sağol. Smile

Mesaj25.10.2010, 17:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

benimsitem1993 yazmış:
Güzelmiş. Laughing
Paylaştığın için sağol. Smile

Rica Ederim Very Happy
Benimsitem1993 @ galatasarayy