Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.11.2010, 18:39 (UTC)    
Mesaj konusu: Türkçe Yazılmalı Türkçe Okunulmalı !

Arkadaşlar bir kaç dakika önce yaşadığım olay beni gerçekten sarstı.!

Arrow ''Ali ne yapıyorsun'' yerine ''aLi né yapı0rSun'' cümleleri Türkçe'mizi git gide ellerimizden kaybediyor anlamına geliyor. Tamam, sanal alemde yanlışlıkla ''ı''ya basacağına ''i''ye veya başka harflere basabilirsin fakat ''l''yi durduk yerde büyü harfle yazmak hiç de güzel bir şey değil.! Böyle bir olayın ''B-s Forumunda'' görmek dahada üzücü bir olay.! Bence bunada bir son diyelim.!

Bu olay sadece sanal alemde değil,gerçek hayattada yaşanıyor,''Tamam'' diyeceğine ''Okey'',''Yes'',vs. gibi yabancı köklü kelimeler söyleniyor,kendi vatanımızda kendi dilimizi bilen biriyle konuşurken neden yabancı kelimeleri alıp kendi dilimize sokalım ki?

Aynı zamanda ''Türkçe konuş ve yaz'' dediğimizde karşımızdaki şahıs kendini haklı çıkarmaya çalışıyor ve uyaranın kalbini kırıyor.Böyle bir tartışma çıkacağı yerde ''Tamam,bir dahaki sefere yazılarıma dikkat ederim'' dese olmazmı?

Arkadaşlar,''Beraber olup Türkçe'mizi koruyalım''

Sevgilerle,
Nurçin Özer

Bilgisayarfareleri'ne teşekkürler!
Mesaj20.11.2010, 18:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu Yazıların Bana Geldiğini Biliyorum Ve amacım Sizi kırmak Değildi ama Alışkanlık İster İsTemez Elim Shifte Gidiyor Benden Büyük olduğunuzu Düşünüyorum. Kesin öyledirde Kusura Bakmayın Ama alışkanlık Smile) Bu Arada Kendimide ortaya Çıkardım ama olsun...

İyi Forumlar

Nurçin Özer
Mesaj20.11.2010, 18:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

fullwarezz yazmış:
Bu Yazıların Bana Geldiğini Biliyorum Ve amacım Sizi kırmak Değildi ama Alışkanlık İster İsTemez Elim Shifte Gidiyor Benden Büyük olduğunuzu Düşünüyorum. Kesin öyledirde Kusura Bakmayın Ama alışkanlık Smile) Bu Arada Kendimide ortaya Çıkardım ama olsun...

İyi Forumlar

Nurçin Özer

Lütfen tek kendinize alınmayın forumda tek siz değilsiniz bir kaç kişi böyle davranıyor fakat siz hoş bir tavırla düzelteceğinizi belirttiniz..Yaşımda fazla büyük değil,sitemin hakkımda kısmını okursan yaşımı bilirsin.!

Mesaj20.11.2010, 18:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet ! Türkçemizi doğru kullanmak çoook önemli Wink Wink Ama bazen kısaltma yapabiliryoruz. senin verdiğin örnekler bilgisaayarda geçerli kağıt üzerinde karekterleri yapmamız mümkün değil Smile
Mesaj20.11.2010, 19:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

1.si Ben Senden Büyükmüşüm Kendimi Çok küçük sanıyodum Meğer benden Küçüklerde Burda Varmış... Kardeşim yaşındasın...

2.si Ben Sizi Erkek Biliyodum Ama Beyanmışsınız Embarassed

3.GsLi olman Hoşuma Gittti Bende uALıyım Smile)Twisted Evil

Tekrardann İyi Forumlar Kardeşim Smile
Mesaj20.11.2010, 20:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Katılıyorum çok iyi bir konuya değinmişsin
Mesaj21.11.2010, 10:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

gizemlibilgim yazmış:

Mr. Green Exclamation
Mesaj22.11.2010, 13:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

fullwarezz yazmış:
gizemlibilgim yazmış:

Mr. Green Exclamation

Boş yere mesaj göndermeyelim.!

@gizemlibilgim verdiğiniz yorumdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.!

Mesaj22.11.2010, 22:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bunun gibi konular BS de açıldı.Ama durum aynı herkesi kendi akışına bırakmak daima iyidir.