Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj21.12.2010, 09:05 (UTC)    
Mesaj konusu: Kitap Okumuyoruz!

KİTAP OKUMANIN YARARLARI

1-Kitap Okuma Bir İlaçtır:
2-Kitap Okuma Hayatı Sevdirir
3-Kitap Okuma Düşünceleri Olgunlaştırır Okuma; düşünceyi besleyen, geliştiren ve çabuklaştıran ana kaynaklardan biridir.
4-Kitap Okuma Stresi Azaltır
5-Kitap Okuma Zihni Açar, Hantallıktan Kurtarır
6-Kitap Okuma Güzel Görmemizi Sağlar
7-Kitap Okuma Bizi ‘Bir Bilen” Yapar
8-Kitap Okuyanın Güvenilir Bir Çevresi Oluşur
9-Bilgi dağarcığımızı ve kelime hazinemizi zenginleştirir.
10-Anlama gücümüzü ve konuşma yeteneğimizi kuvvetlendirir.
11-Genel kültürümüzü artırır. Etkin ve etkili bir insan olmanın yollarını açar.
12-Meslek hayatımızdaki başarı düzeyimizi yükseltir.
13-Dünyaya bakış açımızı değiştirir.
14-Toplumsal ilişkilerimizin kalitesini artırır.
15-0kul hayatındaki başarıları pekiştirir,
16-Hayal gücümüzü geliştirir.
17-Okumak haz duymaya, zihnimizi süslemeye, karar verme yeteneklerimizi geliştirmeye yarar. İnsanı olgunlaştırır, erdemli kılar.

Okuma olayı bir uzun yolculuktur; beşikle başlar, mezarla biter. Okulla beraber biten okumalar yarıda kalmıştır. Okuma iğneyle kuyu kazmaktır; kararlılık ister, sabır ister. Okuma bir arayıştır, hakikati, doğruyu, güzeli arayış. Her arayış içinde bulma heyecanını barındırır. Bulursunuz, ikinci, üçüncü... Arayışlar başlar. Umut ve heyecan, okumanın ayrılmaz iki vasfıdır. Okuma insanlığın, umut ve heyecan da canlılığın şartıdır.

Alıntıdır

Not:arkadaşlar insanlarımızın coğu kitap okumuyor fakat bir başlasalar kesinlikle,devamınıda getirecekler inanıyorum.Nerden biliyorum? çünkü,bende okumuyordum,fakat artık şimdi öyle değil kitap okumanın faydaları bana cok yararlı oldu.Eminim okursanız sizede yararlı olacaktır.
Mesaj21.12.2010, 17:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

İnsanlar şu anda fazla kitap okumuyor çünkü internet artık kitap okumanın önüne geçti. Bunun dışında insanlar tercih ettikleri kitapları okumalı. Mesela bize okuldan 5 tane kitap okumamız isteniyor ama kitapları hocalar seçti. Böyle bir saçmalık insanı kitap okumaktan soğutur bence. Wink
Mesaj21.12.2010, 17:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

kitap yerine dergi okumayı tercih ediyorum ben hoşuma giden kitaplarıda okuyorum bazen ama genellikle bilgisayar hakkında dergileri okuyorum aboneliğim bitti yılbaşında yine abone olacağam ÖM ile dergide tavsiye ederim dergiler sayesinde 2000 + programım oldu Very Happy kitaplığım DVD - CD vede dergi dolu Very Happy
Mesaj22.12.2010, 10:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

bs-destek-merkezim yazmış:
İnsanlar şu anda fazla kitap okumuyor çünkü internet artık kitap okumanın önüne geçti. Bunun dışında insanlar tercih ettikleri kitapları okumalı. Mesela bize okuldan 5 tane kitap okumamız isteniyor ama kitapları hocalar seçti. Böyle bir saçmalık insanı kitap okumaktan soğutur bence. Wink

Evet cok haklısınız.Kitapları öğrenciler seçmiş olsa daha iyi olacak
Mesaj22.12.2010, 11:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kitap okumak,kişinin
kendine vakit ayırması demektir... Kişinin kendine bakması ve kendisi ile ilgilenmesi demektir....
Mesaj22.12.2010, 11:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

bs-destek-merkezim yazmış:

Katılıyorum, İnsan Sevdiği Kitabı Okumalı

" Profesyoneller kendi yaptığı iyilikleri değil kendine yapılan iyilikleri hatırlayanlardır. "
Önceki mesajları göster: