Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj18.12.2010, 21:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben hz. isanın ölümü fln karıştırmıyorum valla yeni bir yıla giriyorum sadece..

bu yüzden yılbaşını noel olarak algılamıyor, kutlamıyorum sadece içimde bir heyecan duygusu var..

gidip canilik edip ağaç fln kesip gelmiyorum ormanlardan..

kim neresinden anlarsa anlar artık Wink
Mesaj18.12.2010, 21:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

1bsinifiyiz yazmış:
Bu konuyu tamda yeni yıl introsunu hazırlerken okudum.Kafam karıştı.Şimdi introyu kaldırayımmı kaldırmıyımmı? Shocked Shocked Embarassed

Kaldir dostum.

Hic bir hristiyanin bayramda intro koydugunu gördünmü? Hayir!

Bakin arakadaslar bizim niyetimiz ne olursa olsun bu hristiyanlarin kutlamasidir.

Niyetimiz baska olsada disaridan yanlis algilanacaktir.

Disaridan izlenimler yanlis anlasilacak ve Islam'a Müslümanlara insanlar hala CAHIL olarak bakmaya devam edecektir.
Mesaj18.12.2010, 21:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok doğru konuştun anadolulular ilköğretim ortaokul yükseköğretim lise bütün okullarda yılbaşı çekilişi yapılıyorlar bizde zorunlu katılıyoruz nefret ediyorum yılbaşından yılbaşını herkes seviniyor ama kıyamette bunun için ne azap çekicemizi bilmiyoruz bu dünyada mutlu öbür tarafta mutsuz olabiliriz

Bana ulaşmak istersen şuan uzaydayım
Mesaj18.12.2010, 21:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

anadolusimsekleri yazmış:
Çok doğru konuştun anadolulular ilköğretim ortaokul yükseköğretim lise bütün okullarda yılbaşı çekilişi yapılıyorlar bizde zorunlu katılıyoruz nefret ediyorum yılbaşından yılbaşını herkes seviniyor ama kıyamette bunun için ne azap çekicemizi bilmiyoruz bu dünyada mutlu öbür tarafta mutsuz olabiliriz

Evet dostum.

Yilbasinida böyle cekilisler, eglenceler yaparak önce yilbasini sonrada hristiyanligi sevdirmeye caslisiyorlar insanlara.

Bu etkinlikte ilk olarak Müslümanlari hedef aliyorlar.

Bizleri Gelenek ve Göreneklerimizden uzaklastiriyorlar.

Bizde kaniyoruz.
Mesaj18.12.2010, 22:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

1bsinifiyiz yazmış:
Bu konuyu tamda yeni yıl introsunu hazırlerken okudum.Kafam karıştı.Şimdi introyu kaldırayımmı kaldırmıyımmı? Shocked Shocked Embarassed

Kimsenin Kaldır Demesine Bakma Sen Hangisini Tercih Ediyorsan Onu Yap Wink
Mesaj19.12.2010, 17:43 (UTC)    
Mesaj konusu: İsa Kim Haşa

Arkadaşlar ilk önce dikkatimi çeken bir hususta uyarı da bulunmak istiyorum.Başta anadolulular kardeşime. İsa değil H.z. İsa (a.s.) olacak. H.z. İsa (a.s.) da gönderilmiş olan diğer 24.000 peygamber gibi bizim peygamberimizdir.İsevilik İslamiyet geldikten sonra hükmünü yitirmiştir.H.z. İsa (a.s.) da Müslümandır.İslamiyet öncesi geçerli din İsevilik idi.Her gönderilen din bir öncekinin hükümlerini kaldırmıştır.Bu sebeple H.z. İsa (a.s.)'a İsa demek bize yakışmaz.Dinin hükmü kalktığı halde o din üzerine hareket etmeye devam edenlerin yaptıkarı yanlışları H.z. İsa (a.s.)'dan bilmek çok yanlış bir tutumdur.Bütün Peygamberler muhakkak ki saygı ve sevgi gösterilmesi gereken en üstün yaratılmışlardır.
Yılbaşına gelince.Bizim Kurban Bayramımıza katliam olarak yaklaşan (ki bunu içimizdeki müslüman görünümlü gayri müslimler yani münafıklar da söylüyor) bir dinin bayramını(noel) kutlamak hiç de akla uygun değildir.Biz sadece yeni bir yıla girdiğimiz için kutlama yapıyoruz safsataları ise kendini aldatmaktan başka bir şey değildir.O zaman Hicri yılbaşını neden kutlamıyorsunuz derim ben bu şekilde yaklaşanlara.Kutlu Doğum etkinlikleri sırasında neredeydiniz diye sorarım.
Ayrıca yılbaşı gecesine özel yemekler hazırlamak, kutlamalar yapmak vs. davranışlar diğer tüm davranışlarımız gibi hesaba alınacaktır.H.z. İsa doğum gününü haşa içki içerek mi kutlamış ki bizim içimizdeki münafıklar bunu yapıyorlar.Cehennem 7 cennet 8 kattır.Cehennemim 7. ve sonuncu katı münafıklar içindir.Yani Müslümanım deyip de Müslüman gibi davranmayanlar için.Cehennemin birinci katı da Müminlerin asileri içindir.Namazını, orucunu vs. ibadetlerini aksatanlar için.arada günaha kayanlar için.Tabiri caizse cehennemin en masumu orada dünya yılı ile tam 240.000 sene kalacaktır.Hadislerle sabittir.Kütübü Sitteden bakabilirsiniz.Cennetin tabiri caizse en basitine ise tamı tamına bu dünya yüzü kadar yer verilecektir cennette.Hani bütün ömrümüzü harcadığımız şu geçici dünya yüzü kadar.Vasati 60 senelik bir ömür için sonsuz hayatımızı çöpe attığımız şu dünya yüzü kadar.Hani kabre girerken yanımıza hiç bir şey alamayacağımız şu dünya yüzü kadar.
Lütfen aklımızı başımıza alalım ve Müslüman isek Müslüman gibi yaşayalım.Taklidi değil tahkiki imana sahip olmaya gayret edelim.Allah'u Taala şaka yapmıyor.Ayette " Hel bekleyin İns ve Cin Topluluğu Yakında Sizin de Sıranız Gelecek " buyururken hiç de şaka yapmıyor.
Bırakalım artık bizden olmayan adetlerin, batıl inançların saçmalıkların peşinden koşmayı.Bizim dinimiz en güzeli.Hem bu dünya hem ahiret saadetini garanti ediyor.Hem öyle cennete gitmek zor bir şeyde değil.Ahir zamanda yaşayan Müslümanlar için bir alim şöyle söylüyor.Günahlardan içtinap eden (çekinen) feraizleri (farzları) da yerine getiren paçayı yırtmış demektir.
Allah bizi dinini hakkıyla yaşayan Mümin kullarından eylesin ...
AMİN !!!

İnsanlar ikiye ayrılır. Vaktini beşe ayıranlar ve vaktini boşa ayıranlar ...
Necip Fazıl KISAKÜREK
Mesaj23.12.2010, 07:30 (UTC)    
Mesaj konusu: Öleceğiz ...

Dinimizi bilelim ve lütfen ona göre hareket edelim.Peygamber Efendimiz (s.a.v.) örnek ve önder almamız gereken değil midir ?

Bir soru !!!
Peki sizce Peygamber Efendimiz (s.a.v.) yılbaşı çekilişine katılır mıydı ?
Yılbaşına özel yemekler ve şahane bir sofra hazırlar mıydı ?
Yılbaşında hindi yer miydi ?
Yılbaşında çam ağacını eve alıp noel baba figürlü süsler asar mıydı ?
Tv karşısına geçip haşa ne idiği belirsiz çıplak insanlara bakıp onların şarkılarını dinler miydi ?

Bu soruların cevabını kendiniz verin.Sonra kutlamak isterseniz yine kutlayın.
Ama unutmayınız en güzel din İSLAM'dır.Ve örnek almamız gereken tek kişi de H.Z. MUHAMMED (S.A.V.)'dir ... Yapacağımız her işi, her hareketi, ağzımızdan çıkan her lafı acaba O nasıl yapardı diye düşündükten sonra yaparsak eminim çok daha mutlu ve mesrur oluruz.Hem burada hem ötede.Fani dünyadan kim ne hayır görmüş ki.Ölmeyecek olanımız var mı?
Ölüme çare bulan varsa Allah'ın emir ve yasaklarına uymayalım.Günümüzü gün edelim.Ne de olsa bir kere geleceğiz ya.İşte bu safsatalarla hem bu dünyamızı hem ahiretimizi zindan ediyoruz.Bir kere gelecez ...
Ama bir gün gidecez ve gel bakalım diyecekler.Ölümün çaresini bulun ben de eğleneceğim ve yılbaşı kutlayacağım.

Bulan olursa tarifiyle birlikte buraya yazsın olur mu ?

Necip Fazıl KISAKÜREK
Mesaj23.12.2010, 08:11 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Yilbasi ve Müslümanlik ... Yolunuz Nereye Dostlar??

anadolulular yazmış:
Arkadaslar biliyorsunuzki az kaldi yilbasi olacak.

Hepimiz biliyoruzki, Yilbasi hristiyanlarin isa'sinin, bir tanrinin oglu olan isa'nin dogum yilidir.

Bakiyorumki bircogumuz simdiden hareketlenmis Yilbasi geliyor diye.

Arkadaslar biz Müslüman degilmiyiz?

Bayram'dabile böyle hareketlilik görmedim sizden.

Nasil bir düsünce iceriyor beyninizde.

Peygamberimiz Hz.Muhammed'in dogumunu bu kadar sevincle bekledigimizi hatirliyormuyuz?

Bayramlari, Kandilleri böyle sevincle kutladigimizi hatirliyormuyuz?

Asiriya kacmayalim, Kendimize gelelim.

Ne oldugumuzu bilelim.

Ceddimizin Sanini yerlere sermeyelim.

Hepinize iyi forumlar. Wink

Dediklerinizde haklısınız, Fakat müslümanların yeni yılı isa peygamberin doğumunu kutlamak için değilde, yeni bir yıla, yeni umutlara ,girmenin heyecanı diye düşünüyorum, düşünsenizya kaç müslüman, "Heyoooo yaşasın isa peygamberin doğumunu kutlucam" diyerek yeni yılı sevinçle karşılıyordurki, eh bu şekilde düşünenlerinde bu rabbimizle arasındaki şeydir.
Saygılar.DİLEK
Mesaj23.12.2010, 08:26 (UTC)    

bilgi-aramak yazmış:
anadolulular yazmış:

Hepimiz biliyoruzki, Yilbasi hristiyanlarin isa'sinin, bir tanrinin oglu olan isa'nin dogum yilidir.

Peygamberimiz Hz.Muhammed'in dogumunu bu kadar sevincle bekledigimizi hatirliyormuyuz?

Ne oldugumuzu bilelim.

Dediklerinizde haklısınız, Fakat müslümanların yeni yılı isa peygamberin doğumunu kutlamak için değilde, yeni bir yıla, yeni umutlara ,girmenin heyecanı diye düşünüyorum, düşünsenizya kaç müslüman, "Heyoooo yaşasın isa peygamberin doğumunu kutlucam" diyerek yeni yılı sevinçle karşılıyordurki, eh bu şekilde düşünenlerinde bu rabbimizle arasındaki şeydir.
Saygılar.DİLEK

Bu kadar masum değil işte . Hicri yılbaşını niye kutlamıyoruz o zaman yeni bir yıla girmenin heyecanı ve mutluluğu ile. Yılbaşına özel tv programları, alış-veriş merkezlerindeki hazırlıklar, noel baba figürleri ve resimleri.Kusura bakmayın ama bu kadar masum düşünmüyorlar.Müslümanların örf adetinde olmayanları sokuyorlar içimize.1800'lerde hatta 1900'lerin başında Türkler yılbaşını (noeli) kutluyor muydu sizce ?
Ne zaman batılılaşma sevdasına tutulduk içimizdeki gizli masonlar, hristiyan sevdalıları bu tuzakları kurup bizi aslımızdan ve dinimizden uzaklaştırmak çabasına koyuldular.Hristiyanlar hicri yılbaşını kutluyor mu ? Bırakın onları biz kutlamıyoruz.Kutlu Doğum'da etkinlikler düzenliyor mu hristiyanlar? Biz bile sahip çıkmıyoruz.Lütfen dediğim gibi Peygamberimiz (s.a.v.) nasıl davranırdı bi düşüüp ona göre hareket edelim artık hayatımızın her anında.

Tabi Müslümanım diyorsak ...

Necip Fazıl KISAKÜREK
Mesaj23.12.2010, 09:35 (UTC)    

islamkusagi yazmış:
bilgi-aramak yazmış:
anadolulular yazmış:

Ne oldugumuzu bilelim.

Saygılar.DİLEK

Bu kadar masum değil işte . Hicri yılbaşını niye kutlamıyoruz o zaman yeni bir yıla girmenin heyecanı ve mutluluğu ile. Yılbaşına özel tv programları, alış-veriş merkezlerindeki hazırlıklar, noel baba figürleri ve resimleri.Kusura bakmayın ama bu kadar masum düşünmüyorlar.Müslümanların örf adetinde olmayanları sokuyorlar içimize.1800'lerde hatta 1900'lerin başında Türkler yılbaşını (noeli) kutluyor muydu sizce ?
Ne zaman batılılaşma sevdasına tutulduk içimizdeki gizli masonlar, hristiyan sevdalıları bu tuzakları kurup bizi aslımızdan ve dinimizden uzaklaştırmak çabasına koyuldular.Hristiyanlar hicri yılbaşını kutluyor mu ? Bırakın onları biz kutlamıyoruz.Kutlu Doğum'da etkinlikler düzenliyor mu hristiyanlar? Biz bile sahip çıkmıyoruz.Lütfen dediğim gibi Peygamberimiz (s.a.v.) nasıl davranırdı bi düşüüp ona göre hareket edelim artık hayatımızın her anında.

Tabi Müslümanım diyorsak ...

Haklısınız herkez olaya okadar masum bakmıyabilir, fakat ben şahsım adına söylüyebilirimki, zor,sıkıntılı,maddi ve manevi sıkıntılarla geçen 2010 yılından sonra, sanki bir günde yepyeni bir başlangıç olucakmış gibi, dedimya yeni yıl, yeni umutlar gözüyle bakıyorum.yukarıda bir arkadaşımız yorumunda demişya, o niyetle kutlasakta yanlış anlaşılır demiş,yani YANİ ELALEM NE DER MANTIHI.bence insanlar başkaları neder, ne düşünür diye haraket etmek yerine, doğru ve yanlışları, kendi doğruluk terazilerinde tartıpona göre haraket etmeliler. bende sitelerimde insanların yeni bir yıla girmesini kutluyacağım, dedimya yeni bir yıla, eh bunu yanlış anlıyanlar olcaktır, buda onların düşünceleri, saygı gösteririm tabi
Mesaj23.12.2010, 11:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Islamkusagi dostum.
Ikimizde ayni fikirdeyiz aslinda ama diyorsunki HZ. Isa degil Hz.Isa a.s.
Bak dostum ben Almanyada yasiyorum yani hristiyanlarla ic ice bir ülkedeyim.
Buna karsin 2 sene filosofi okudum.
Evet dogru diyorsun Hz. Isa degil.
Cünkü Hristiyanlarin inandiklari kisi Jesus Christus.
Simdi cikmis diyorlar bu Jesus Christus, bizim inandigimiz Isa a.s.
Ama hic ellerinde bir delil varmi bu diyenlerin.
Onlarin inandiklari ise, Tanrinin oglu olan Isa, onlarin inandiklari Isa carmaga gerilmis Isa. Yani bu Isa bizim inandigimiz Hz. Isa degil!!!
Ondan dolayi a.s ve Hz. terimlerini eklemedim. Cünkü benim inandigim Hz.Isa a.s (ha$a) Allah'in oglu degil. Benim inandigim Hz.Isa a.s carmaga gerilmedi. Benim inandigim Hz. Isa Christus yani Hristiyan degil...
Mesaj24.12.2010, 07:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

anadolulular yazmış:
Islamkusagi dostum.
Ikimizde ayni fikirdeyiz aslinda ama diyorsunki HZ. Isa degil Hz.Isa a.s.
Bak dostum ben Almanyada yasiyorum yani hristiyanlarla ic ice bir ülkedeyim.
Buna karsin 2 sene filosofi okudum.
Evet dogru diyorsun Hz. Isa degil.
Cünkü Hristiyanlarin inandiklari kisi Jesus Christus.
Simdi cikmis diyorlar bu Jesus Christus, bizim inandigimiz Isa a.s.
Ama hic ellerinde bir delil varmi bu diyenlerin.
Onlarin inandiklari ise, Tanrinin oglu olan Isa, onlarin inandiklari Isa carmaga gerilmis Isa. Yani bu Isa bizim inandigimiz Hz. Isa degil!!!
Ondan dolayi a.s ve Hz. terimlerini eklemedim. Cünkü benim inandigim Hz.Isa a.s (ha$a) Allah'in oglu degil. Benim inandigim Hz.Isa a.s carmaga gerilmedi. Benim inandigim Hz. Isa Christus yani Hristiyan degil...

Şimdi anladım dostum demek istediğini.
Bu konuyu açtığın için teşekkür ederim ayrıca ...
Selametle kalınız ...

Necip Fazıl KISAKÜREK
Mesaj25.12.2010, 13:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

yeni nesil işte anadolulular ne yaparsın
Mesaj25.12.2010, 14:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

webozel yazmış:
@anadolulular

Bide bişe daha var onuda sölemekte bulunmak isterim

Şimdi TÜRKİYE müslüman devleti ya burda herkez kendine göre müslüman

sokağa çık bazısı aşırı müslümandır bazısı kendi içinde müslümandır dışarı yansıtmaz

Ben kendimi sölim ben aşırı müslüman değilim ve Dua da bilmem açıkcası yalan sölemeye gerek yok hiç bi duayı bilmem merakta etmedim

Şimdi 9 yaşındayken bi kere Kuran'ı Kerime baktıydım merak ettim nasıl okunur diye arapça alfabesini öğrendiydim sonra unuttum gitti

ama dua bilmiyoz etmiyor diyede görevlerimizi yerine getirmiyor değiliz

mezara gittiğimizde gerektiğini yaparık elbet kurban bayramı yukarda da dediğim gibi onuda yaparız koyunumuzu keseriz

bendeki böle yani herkez kendine yapacağını yapar kimsede bunu sorgulayamaz

Arkadaşlar konu çok sapmış ama ben de bir iki şey söylemek isterim.
Bir kere Müslümanlığın aşırısı filan olmaz.
Allah'ın bütün emir ve yasaklarını yerine getiren dört dörtlük müslüman olur.Bunu sadece peygamberler başarabilmiştir.

ben de Müslümanım demekle de kimse müslüman olmaz kusura da bakmayın.
Diyorsun ki ben askerim ama asker üniforması giymem, içtimaya katılmam, talim yapmam, komutanın emirlerinden bana ne.
Oldu canım.Sen nasıl askersin böyle ? Sana kim inanır askerim dediğinde.

Müslümanım ama namaz kılmam, oruç tutmam, Allah'ın emir ve yasakları beni ilgilendirmez.Komik olmayalım lütfen.

Cehenneme gitmekten korkmayan kardeş, cehennemim birinci katında müminlerin asileri bulunacak.En az kalanı hadislerle sabittir tam 240.000 sene orada kalacak.Güneş dünyaya 1 milimetre yaklaşsa dünya kül olur (uzaklaşsa da donar) hayat sahibi hiç bir şey kalmaz.Ayette Allah'u Taala şaka yapmıyor."Hele bekleyin ins ve cin topluluğu yakında sizin de sıranız gelecek."
80 derecedeki fırına tut hele elini kaç saniye dayanabileceksin.Ağızdaki ateş yakmıyor değil mi ?Tut çakmağa 3 dakika elini de görelim.Ateşe dayanabileceğimiz kadar günah işleyelim.

Ayette "Cehennemlikler bizden su isteyecekler bizler de onlara içi kan ve irin dolu taslar uzatacağız.İçmek istemecekler ama mecbur kalıp içecekler.Midelerinin düştüğünü görecekler ama orada ölmek yok.Bu azap böyle sürüp gidecek." buyruluyor.İnanmayan araştırsın bütün bu söylediklerimi.

Bu zamanda cennetliklerden olmak o kadar zor bir iş değil.Büyük bir islam alimi içinde bulunduğumuz ahirzaman için, " Farzları yerine getirip günahlardan içtinap eden(çekinen) paçayı kurtarır." buyuruyor.

Ayrıca herşeyi Kur'an-ı Kerim'de bulamazsınız.Müslümanın namaz kılması gerektiği Kur'an da yazar ama nasıl kılacağımızı da hadislerden öğreniriz.Özellikle Kütübü Sitte'den.Lütfen yeterli bilgi ve donanıma sahip olmadığımız konularda insanların aklını karıştıracak şeyler yazmayınız.Mesuliyeti var.Sorulur.Her insana refakat eden 70 melek vardır.Bunlardan biri de hadislerde anlatıldığı üzere insanın ağzının içine girecek kadar yakındır ve ağzından çıkan her heceyi not alır.Ağzımızdan çıkana da klavyemizden çıkana da dikkat edelim lütfen ...
Vasati 60 senelik muvakkat (geçici) dünya için sonsuz bir hayatı heba etmeyelim ...

Necip Fazıl KISAKÜREK
Mesaj25.12.2010, 19:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu konuya tartisma mesaji atan kisileri bundan sonra uyarmadan islem gösterecegim.
Cikip her din ile ilgili konuya imamlik taslamayin.
Kimsede gelip Moderatörlük taslamasin.
Biz yapacagimizi biliyoruz, isimizi biz ögretmeyin.
Tartisma cikarsa tekrar gerekeni kendi ellerimle yapacagimdan kimsenin süphesi olmasin.
Önceki mesajları göster: