Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj27.02.2011, 19:40 (UTC)    
Mesaj konusu: flash bellek

arkadaşlar 8 gb flash bekleğim var virüs taraması yaptıktan sonra içindekiler kayboldu sonra belleğin kapasitesine baktığımda 5 gb dolu 3 gb boş alan gösteriyor aslında dosyalar belleğin içinde ama görünmüyor ne yapmam lazım.
Mesaj27.02.2011, 19:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Başka bir bilgisayarda açmayı dene.. Senin virüs programın engelliyor olabilir.. Ama açtığın bilgisayarada o flashındaki virüsler gidebilir... Rolling Eyes
Mesaj27.02.2011, 19:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

çok fazla sayıda biçimlendire bastığın için olabilir

rankend on deviantART
Taklitlerden sakının : rankend forumexe hesabı özenti taklittir.
Mesaj27.02.2011, 19:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

rankend yazmış:

BİÇİMLENDİRME HİÇ YAPMADIM SADECE VİRÜS TARAMASI YAPTIM SONRA VİRÜSLERİ TEMİZLE DEYİNCE DOSYALARDA GİTTİ AMA FLAS DOLU GÖZÜKÜYOR.
Mesaj27.02.2011, 19:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

bisoru yazmış:
rankend yazmış:

BİÇİMLENDİRME HİÇ YAPMADIM SADECE VİRÜS TARAMASI YAPTIM SONRA VİRÜSLERİ TEMİZLE DEYİNCE DOSYALARDA GİTTİ AMA FLAS DOLU GÖZÜKÜYOR.

sanırım virusler tamamı temizlenmemiş olabilir....

rankend on deviantART
Mesaj27.02.2011, 20:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

rankend yazmış:
bisoru yazmış:
rankend yazmış:

sanırım virusler tamamı temizlenmemiş olabilir....

2 defa tarattırdım gelişmiş seçeneklerden dosyayı temizleye bastım kayboldu.

bu arada virüs programı esed nod32
Mesaj27.02.2011, 20:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

indir : http://www.teknosinav.com/tekno/flash_kur.rar

bilgi ve kullanım :

Kullanımı : Programı indirin.Programı indirip kurunuz.Programı açtıktan sonra sürücüyü seçin.Aşağıdaki resimden bakabilirsiniz.Oradan Flash Belleğinizin sürücüsünü seçin.Eğer tabloda birşey çıkarsa virüs olabilir.Tabloda hiç birşey yoksa flash bellek temizdir.Ama herhangi bir normal virüs olabilir.Flash belleğe virüsü değilde başka birey.Onu da Anti-Virüsle silmek zorundasınız.Her neyse bizi ilgilendiren Flash Bellek virüsü.virüsü tabloda gördüğünüzde seçin ve sil butonuna basınınız.

Arkadaşlar ben programı bilgisayarıma indirip kullanımını araştırdım ama elimde virüslü bir flash bellek olmadığı için virüs adını vs. tam olarak bilmiyorum.Benim belleğimi seçtiğimde tabloda hiç birşey çıkmadı.

Üreticiden : Bilgisayarınıza gelişi güzel bir flash bellek veya harici disk taktığınızda, şayet kuvvetli ve güncel bir virüs temizleme programına sahip değil iseniz, takılan bellekteki gizli dosyaları görüntülemek için kullanabileceğiniz bir yazılım.
Flash bellek takıldığı anda ekranımızda seçim yapabileceğimiz bir pencere çıkmakta. Bu esnada şayet bellekte virüs veya trojen var ise "Dosyaları görüntülemek için dizini aç" denildiğinde veya "bilgisayarım" simgesinden flash belleğe girdiğinizde, bellekteki virüs o anda bilgisayarınıza bulaşır. Bunu önlenmek için "İptal" diyerek açılan pencereyi kapatıyoruz. daha sonra masaüstünde simgesi bulunmakta olan "Flash Bellek Gizli dosya görüntüleme yazılımı " ile flash belleğin sürücü harfini seçiyoruz ve varsa, buradaki gizli dosyaları siliyoruz. Bu biçimde belleğimiz virüsten arınmış olur.

Not : Flash bellekte kendinize ilişkin gizli dosya var ise buna dikkat etmelisiniz. Bunun dışında bütün gizli dosyaların virüs olması garantisi yoktur.

Her ne kadar bazı dosyaların silinmemesi gerektiğini programda kayıtlı ise de , Harddisk (CSmile sürücüsünde bazı gizli dosyaların silinmesi halinde, işletim sisteminizin tamamen çökebileceğinini de unutmamak gerekmektedir.

rankend on deviantART
Mesaj27.02.2011, 20:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

YUKARIDA GÖSTERDİĞİM PRGRAMI İNDİR.....

rankend on deviantART
Mesaj27.02.2011, 20:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

çok saol
Mesaj27.02.2011, 20:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

bisoru yazmış:
çok saol

düzelmiştir umarım...

rankend on deviantART
Mesaj27.02.2011, 20:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

rankend yazmış:
bisoru yazmış:
çok saol

düzelmiştir umarım...

bizim bilgisayardaki program gizliyormuş farklı bilgisayarda görünüyor.ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim
Mesaj28.02.2011, 15:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

bendede olmuştu bir ara...

" Profesyoneller kendi yaptığı iyilikleri değil kendine yapılan iyilikleri hatırlayanlardır. "
Mesaj28.02.2011, 17:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

hypnaty yazmış:
bendede olmuştu bir ara...

sen nasıl yaptın?
Önceki mesajları göster: