Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj21.05.2011, 20:17 (UTC)    
Mesaj konusu: Siteme Ulaşılamıyor...

Arkadaşlar Beşiktaş maç sitesi açtım ve reklam yaptım. sadece 1saat 40 dakika içinde 5.000 i aşkın ziyaretçi geldi. Sizce bu yüzdenmi sitem kapandı yoksa daha başka sebepleri varmı?

Kod:
 HATA:
Alıntı:
Website offline, contact webmaster

Yardımcı olursanız sevinirim... Crying or Very sad
Mesaj21.05.2011, 20:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

"Website offline, contact webmaster" hatası için yetkililerden yapılan açıklama şu şekildedir.

Sitelerinizde ''Website offline, contact webmaster'' ibaresi ile karşılaşıyorsanız açıklaması şudur;

Sitenizdeki olağan ziyaretçi sayısı anormal şekilde arttığında sistem otomatik olarak siteyi 1 gün kapatıyor.

Kendi sitenize iframe veren webmasterları bulup iframeleri kaldırmasını rica edin.

Ayrıca Bedava-Sitemin Türkiyeye erişim probleminin ortadan kalkması , anormal şekilde ziyaretçi artışına neden olabileceği için , web siteleriniz geçici bir süre offline olabilir.

Ayrıca nasıl bir reklammış bu 2 saatte 5.000'den fazla kişi?
Mesaj21.05.2011, 20:43 (UTC)    
Mesaj konusu: ;)

Öncelikle teşekkür ederim yazın için.Ben planlı,programlı olarak işe başladım.Saten daha önceden amatör tasarım yapıyordum.İlk önce sitemi açtım söylemesi ayıp ligtv ekledim ama sadece beşiktaş maçları ve facebookda beşiktaş sayfalarında reklam yaptım... ve sonuç bu Smile. Teşekkür Ederim...
Mesaj21.05.2011, 20:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj21.05.2011, 21:06 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Siteme Ulaşılamıyor...

besiktasktv yazmış:
Arkadaşlar Beşiktaş maç sitesi açtım ve reklam yaptım. sadece 1saat 40 dakika içinde 5.000 i aşkın ziyaretçi geldi. Sizce bu yüzdenmi sitem kapandı yoksa daha başka sebepleri varmı?

Kod:
 HATA:
Alıntı:

Açıklama yapılmış ama asıl nedenini de ben teknik yönden anlatayım diye konuya dahil oldum.

Web sitelerinin ziyaretçi potansiyeline etken olan en önemli unsur bandwith'tir. BW bir sitenin ön kapasitesini belirler. Örneğin bilgisayarlardaki ram bellekler gibi. Zaten serverlarda da ramlar BW olarak isimlendirilir. Bu alanlar günlük / haftalık veya aylık olarak sıfırlanır. Bizim sistemimizde ise BW günlük olarak işlemekte bu sistemde günlük sitenin BW sini doldurursan siten offline olur yani o gün sitene ulaşım durur. BW nin tam mantığı da site trafiğidir. Bu trafiğe göre BW aşımında site server veya sistem tarafından devre dışı bırakılır.

Sorununun en yakın zmanda giderilmesi dileğiyle ziyaretçi potansiyeline dikkat et kolay gelsin Wink
Mesaj22.05.2011, 00:19 (UTC)    

besiktasktv yazmış:

Kod:
 HATA:
Alıntı:

kapatılmıştır be moruk Very Happy
Mesaj22.05.2011, 06:42 (UTC)    

abdd52 yazmış:
besiktasktv yazmış:

Kod:
 HATA:
Alıntı:

Açıklama yapılmış ama asıl nedenini de ben teknik yönden anlatayım diye konuya dahil oldum.

Web sitelerinin ziyaretçi potansiyeline etken olan en önemli unsur bandwith'tir. BW bir sitenin ön kapasitesini belirler. Örneğin bilgisayarlardaki ram bellekler gibi. Zaten serverlarda da ramlar BW olarak isimlendirilir. Bu alanlar günlük / haftalık veya aylık olarak sıfırlanır. Bizim sistemimizde ise BW günlük olarak işlemekte bu sistemde günlük sitenin BW sini doldurursan siten offline olur yani o gün sitene ulaşım durur. BW nin tam mantığı da site trafiğidir. Bu trafiğe göre BW aşımında site server veya sistem tarafından devre dışı bırakılır.

Sorununun en yakın zmanda giderilmesi dileğiyle ziyaretçi potansiyeline dikkat et kolay gelsin Wink

Çok teşekkür ederim. BS yi günden güne daha iyi tanıyorum Smile sitem açıldı. Bidahaki sezona beşiktaş maçlarına beklerim Smile

Alıntı:
Lig TV ekledim Patladı gitti diyorsun
Yanlız LigTV yayını göstermek BS'de yasak. Siten kapanır.

Kanka çaktırma Wink
Önceki mesajları göster: