Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj24.07.2011, 15:10 (UTC)    
Mesaj konusu: Bs hakkinda ôneriler Ve Ne yapilmali.?

Ya Arkadaşlar Son Günlerde Bedava-Sitemde Daha Doğrusu Forumda Bir Durgunluk Mevcut...

Ya Eskiden Bs Yazları Hiç Böyle Değildi....Herkez Forumdaydı Herkez Bilgisini Yorumunu Paylaşıyordu..Şimdi İse Artık Yazılan Yazılara Bir Teşekkür Etmeye Bile Üşeniyorlar....

Yeniden Canlandıralım Şu Forumu Ya....Önerisi Olan Yazsın...Modlardanda Öneriler Bekliyorum...

Umarım Bu Konumuda Silmessiniz...!

En son icon-diyari tarafından 24.07.2011 20:18:39 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj24.07.2011, 15:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şimdi sana buradan cevap vermem bana ban getirebilir. Eğer gerçekten forumu canlandırmak istiyorsan özelden konuşalım. Konu silinecektir zaten. Wink Belki bir çare bulabiliriz. Wink
Mesaj24.07.2011, 15:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba forumu canladirmak icin bize ne düsüyorsa yapmaya haziriz.

bs-destek-merkezim yazmış:
Şimdi sana buradan cevap vermem bana ban getirebilir. Eğer gerçekten forumu canlandırmak istiyorsan özelden konuşalım. Konu silinecektir zaten. Wink Belki bir çare bulabiliriz. Wink

ayrica ne gibi düsünceleriniz var paylasirmisiniz.?
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj24.07.2011, 15:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sayın Modlarım Son Günlerde O Kadar Ban Yiyen Olduki Millet Artık Düşüncelerini Yazmaktan Bile Çekinir OLdu... Razz
Mesaj24.07.2011, 15:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

icon-diyari yazmış:
Sayın Modlarım Son Günlerde O Kadar Ban Yiyen Olduki Millet Artık Düşüncelerini Yazmaktan Bile Çekinir OLdu... Razz

Ben ban tercihini pek kullananlar´dan degilim. Herseyde ban tercihin kullanilmasinin yanlis oldugunu düsünüyorum.
Fakat banlanan kullanicilarin neden banlandigini sorgulamamak gerekir.
Ban elbete cözüm degil bunun yerine sorunu yaratan problemi cözmek gercek anlamda cözümdür.
Kendinizi ifade etmekten korkmayiniz.
Ban konusu karisik bir durum kendinizi dogru sekilde ifade edebilirseniz banlanmanizi gerektiren bir sorun ile de karsilasmazsiniz.
Fakat isin asli buradayim arkadaslar.
Buyrun nasil yardimci olabilirim..!

Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW

En son ua1905ua tarafından 24.07.2011 15:23:55 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj24.07.2011, 15:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

icon-diyari yazmış:

Valla o nedenle değil. Konu eğer tartışmaya giderse diye. Madem öyle bende kendi düşüncelerimi ekleyeyim.

Öncelikle yeni gelen kullanıcılar Bedava-Sitem forumunu sadece reklam alanı olarak kullanıyor gibi. Sabit başlıklardan haberleri falan da yok. Bu kullanıcılara özelden mesaj atarak forumun güzel yanlarını ve forum kurallarına ulaşabileceği alanlar oluşturmalıyız.

Şimdi başka bir şey daha söyleyeceğim ama bana karşı olanlar olabilir. Neyse ben yine de söyleyeceğim. Aykırı siteleri(yani artık ne olduğunu siz anlayın Wink ) direkt sildirmeden önce özelden onların uyarılması. Tamam hata yapıyorlar ama şöyle düşünün. Siz bu siteleri sildikçe yenileri açılacak. Engel olabilecek misiniz böyle yaparak? Bence çok zor. Mesela ben bir kere konuşmuştum ve birisi hatasının farkına varıp sitesini kapatmıştı. Yani direkt sildirmek bize fayda da sağlamıyor. Nereden biliyoruz ki bu kullanıcıların ileride kurallara son derece uyan ve sonradan bu tip site açtığına pişman olmayacağını?
Mesaj24.07.2011, 15:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

icon-diyari yazmış:

Valla o nedenle değil. Konu eğer tartışmaya giderse diye. Madem öyle bende kendi düşüncelerimi ekleyeyim.

Öncelikle yeni gelen kullanıcılar Bedava-Sitem forumunu sadece reklam alanı olarak kullanıyor gibi. Sabit başlıklardan haberleri falan da yok. Bu kullanıcılara özelden mesaj atarak forumun güzel yanlarını ve forum kurallarına ulaşabileceği alanlar oluşturmalıyız.

Şimdi başka bir şey daha söyleyeceğim ama bana karşı olanlar olabilir. Neyse ben yine de söyleyeceğim. Aykırı siteleri(yani artık ne olduğunu siz anlayın Wink ) direkt sildirmeden önce özelden onların uyarılması. Tamam hata yapıyorlar ama şöyle düşünün. Siz bu siteleri sildikçe yenileri açılacak. Engel olabilecek misiniz böyle yaparak? Bence çok zor. Mesela ben bir kere konuşmuştum ve birisi hatasının farkına varıp sitesini kapatmıştı. Yani direkt sildirmek bize fayda da sağlamıyor. Nereden biliyoruz ki bu kullanıcıların ileride kurallara son derece uyan ve sonradan bu tip site açtığına pişman olmayacağını?

Evet Sana Kesinlikle Katılıyorum..Bence 1.Önerin Güzel Olur..Son Günlerdde Forumu Herkez Sadece Reklam Alanı Olarak Kullanıyor..Tabi Modlar Onlineler Hemen Siliyorlar Ama Onlara Forumun Güzel Yanlarını Göstermeliyiz..!
Mesaj24.07.2011, 15:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

icon-diyari yazmış:
[Evet Sana Kesinlikle Katılıyorum..Bence 1.Önerin Güzel Olur..Son Günlerdde Forumu Herkez Sadece Reklam Alanı Olarak Kullanıyor..Tabi Modlar Onlineler Hemen Siliyorlar Ama Onlara Forumun Güzel Yanlarını Göstermeliyiz..!

Aslında 2.önerim de son derece mantıklı. Bu arada forumu canlı tutmak için bir zamanlar Muhammed Abi yarışmalar düzenliyordu. Bilgi yarışması. Her doğru cevap bir puan değerinde. Böyle bir şeyler tekrar gündeme gelebilir. Wink
Mesaj24.07.2011, 15:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

icon-diyari yazmış:
[Evet Sana Kesinlikle Katılıyorum..Bence 1.Önerin Güzel Olur..Son Günlerdde Forumu Herkez Sadece Reklam Alanı Olarak Kullanıyor..Tabi Modlar Onlineler Hemen Siliyorlar Ama Onlara Forumun Güzel Yanlarını Göstermeliyiz..!

Aslında 2.önerim de son derece mantıklı. Bu arada forumu canlı tutmak için bir zamanlar Muhammed Abi yarışmalar düzenliyordu. Bilgi yarışması. Her doğru cevap bir puan değerinde. Böyle bir şeyler tekrar gündeme gelebilir. Wink

Evet Ya Muhammed Abi'nin Yaptığı Yarışmalar Süper...Şuanki Online Olan Modlar Da Bu Konuya Bi El Atsalar Süper Olur...!

Belki Yeniden Forum Eğlenceli Hale Gelebilir..!

Mesaj24.07.2011, 15:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu arada ben zamanında destek ekibi adında bir proje ortaya atmıştım. Destekleyen fazla olmamıştı. Böyle bir şey olabilir. Belli konularda uzmanlaşmış kişiler belli kategorilerde görev yapabilirler. Eskiden grafikerler adında bir grup vardı. Ama bu kişilerin tamamı ayrıldı. Yerlerini doldurabicek kişiler gelmeli bence. Wink
Mesaj24.07.2011, 15:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu arada ben zamanında destek ekibi adında bir proje ortaya atmıştım. Destekleyen fazla olmamıştı. Böyle bir şey olabilir. Belli konularda uzmanlaşmış kişiler belli kategorilerde görev yapabilirler. Eskiden grafikerler adında bir grup vardı. Ama bu kişilerin tamamı ayrıldı. Yerlerini doldurabicek kişiler gelmeli bence. Wink

Evet Buda Güzel Fikir..Bencede Grafiker'ler Geri Getirilmeli..

Ayrıca Artık Haftanın Sitesini Seçmeninde Bir Anlamının Kalmadığını Düşünüyorum..Çünkü Hep Tanınmış Forumda Online Olan Kişiler Seçiliyor..Ve Hep Haketmeyen Kişiler Seçilmişti../Benim Sahsi Görüşüm/

Mesaj24.07.2011, 15:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

icon-diyari yazmış:

Arrow Ilk sorunuza Cevap >>
Yeni kayitli kullanicilarimiza daha fazla yardimci olmaliyiz evet.
Foruma iletilen yardim basliklarina sabit basliklari incele yerine.
Yardimcil mesajlar iletile bilir.
ôzel mesaj sistemi araciyla foruma yönlendirdigim ve forumda yardim etigim yeni kayitli kullanicilar sayisi bulunuyor.
Fakat forumda kalici olmalari icin yardimcil ve sevgi ile yaklasmamiz gerekiyor.

Arrow ikicni aciklamaniza cevab.>>

Siteler genelikle direk silinmiyor. Ilk uyari yapiliyor uyariyi göz önünde bulundurmayan siteler bir kere siliniyor. Bir kere silinen siteler tekrar acila biliyor. Pismanlik yasasi diye biliriz.. Ikinci defa silinen siteler acilmamak üzere silinyior.Fakat daha önce ban konusunda acikladigim konu site silinmesi icinde gecerli.
silmek temizlemek ceza vermek herseyin cözümü degildir.
Bu nedenle konusurak yardimlasarak empati icerisinde saygili bir sekilde hareket etmeligiz.
Ve inanin arkadaslar bana karsi yada diger mod arkadaslarimiz olsun saygili ve anlayis icerisinde bulunan kullanicilarimizi banlamiyorum(ruz)
yada sitelerini sildirmiyorum(ruz).
Fakat cürük yumurtalar da bulunuyor bunlari temizlemek icin mücadelemizi de sürdürüyoruz.
Ilk olarak kisisel ve duygularimizi bir kenara birakmaliyiz bu en önemlisi moderatörlerimiz icin gecerli.
Bunu basardigimiz sürece sorunlar´da azalacaktir.
Bu dostum takilsin zihniyeti hic bir zaman olmayacaktir.
Anlayiz ve empati icerisinde bulunan tüm kullanicilar basimin (basimizin) üstünde yeri vardir.

Ayrica dostlugu elde edebilirsek reklam icin degil dostluk icin foruma girenlerin sayisi artacagindan eminim

En son ua1905ua tarafından 24.07.2011 15:40:10 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj24.07.2011, 15:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

En önemli sorunu sana söyleyeyim mi? Ayrılan modların yerine yenileri gelmeli. Forumda rütbe rekabeti yaşanmalı. Yani modları modların tavsiyeleri değil forumdaki ilerleyişi belirlemeli. Wink
Mesaj24.07.2011, 15:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

En önemli sorunu sana söyleyeyim mi? Ayrılan modların yerine yenileri gelmeli. Forumda rütbe rekabeti yaşanmalı. Yani modları modların tavsiyeleri değil forumdaki ilerleyişi belirlemeli. Wink

Forumun canlanmasi icin yeni moderatörlerin atanmasi gerekmiyor.
Atanmis olan moderatörler yeterli.
Mesaj24.07.2011, 15:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

@ua1905ua

Forumda En Çok Sevdiğim Mod Sensin Ya..Süpersin..Ayrıca Grafikerler Ve Yarışmalar Düzenlenemez Mi..?