Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj02.08.2011, 21:06 (UTC)    
Mesaj konusu: Explorer kullananlar dikkat!

Yapılan bir çalışma internet tarayıcısı kullanımı ile zeka arasındaki bağlantıyı ortaya çıkardı. Internet Explorer’ın eski versiyonlarını kullananlar için durum pek de iç açıcı değil...

AptiQuant adlı Kanada firmasının yaptığı “IQ ve Tarayıcı Kullanımı” isimli çalışmada 16 yaşın üzerindeki 101 bin 326 kişinin IQ değerleri kullandıkları internet tarayıcılarına göre gruplandırıldı.

Yeni Medya Düzeni'nin haberine göre, çalışmanın sonucunda 2011 yılında hâlâ Internet Explorer 6 kullanan insanların ortalama IQ değeri 80 civarında iken Firefox ve Chrome kullanıcılarının ortalama 110; Opera ve Camino kullanıcıları ise ortalama 120 IQ değerine sahip olduğu ortaya çıktı.

Aşağıdaki grafikte de görülebileceği gibi kullanılan Internet Explorer versiyonu yükseldikçe ortalama IQ değeri de hızla yükselmekte.

İnternet sayfaları ile uyumsuzluk problemleri bilinen ve geliştiriciler tarafından hiç sevilmeyen Internet Explorer 6, yapılan bu araştırma sonuçları ile daha fazla şakaya konu olacak gibi gözüküyor.

Araştırmanın asıl anlatmaya çalıştığı nokta ise yüksek IQ değerine sahip insanların daha çok araştırmaya, yeniliğe ve gelişmeye açık olmaları. Bu özellikleri nedeniyle de yeni çıkan bir güncellemeye ya da uygulamaya karşı direnç göstermek yerine uyum sağlamayı tercih ediyorlar.

M.Aslan
Mesaj02.08.2011, 21:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

yazılanları okumadım sadece sunu demek için konunuza baktım

Explorer kullanan hala warmı ? Very Happy
Mesaj02.08.2011, 21:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Niye OLmasın ?

Teşekkürler.Ayrıca. Wink

En son bilgiliwebnet tarafından 02.08.2011 21:36:55 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj02.08.2011, 21:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mozilladan Şaşma Mr. Green
Mesaj02.08.2011, 23:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

gaza geldim camino indiriyorum Very Happy
Mesaj03.08.2011, 06:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

telefonda opera, pcde opera (giriş loguna bakıyorum da hep ya vodafone/1.0/htc_hd_mini /opera 9.7 (windows nt 5.1) ip nosu ya da opera/9.80 (windows nt6 ) yazıyo )
Mesaj03.08.2011, 06:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

camino yu daha önce duymamıştım biraz araştırdım

http://www.programlar.com/files/img/prg/prg/17/20917/camino,3,out.jpg

gerçektende güzele benziyor

ben chorome kullanıyorum arada firefox takılıyorum ie de öyle kenardan beni izliyor Very Happy ie aslında 9. sürümde görünürlük ve kolaylık açısından çok güzel aslında ama çok aşırı yavaş

http://www.facebook.com/Y.Berki
Mesaj03.08.2011, 11:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

firefox dan şaşma Laughing
Mesaj03.08.2011, 11:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Valla ben konuyu ilk okuduğumda çok sasırdım.Çünkü hala ie kullananlardan biriyim.chromeda pcimde yüklü ama ie bana daha basit geliyor.Ayrıca konuya gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler..

M.Aslan
Mesaj03.08.2011, 12:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

babam ie6yı vista olmasa kullancaktı (kullansa ne dalga geçerim dimi Laughing Laughing )
Mesaj03.08.2011, 12:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

berkant53 yazmış:
babam ie6yı vista olmasa kullancaktı (kullansa ne dalga geçerim dimi Laughing Laughing )

Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Mesaj03.08.2011, 13:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

şuan export la giriyorrum Mr. Green

Sitemi silerlerse hakkınızı helal edin.
Mesaj08.08.2011, 22:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu haber yalanlandı...Yani işin özü yalan haber Exclamation
Doğrusu; Orjinal Windows kullanan her birey İE8 veya İE9 kullanarak güvenli sörf yapıyorsa,bu aslında en akıllıca yapılan iştir...