Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj11.08.2011, 21:53 (UTC)    
Mesaj konusu: Shoutcast radyo yayını hakkında (Sadece Bilenler)

Merhaba;
Aranızda Shoutcast radyo kurulumunu bilen vardır diye umuyorum. Herşeyi kurdum. Winamp üzerinden yayın yapılıyor. Her şey güzel iyi hoş. Fakat şurada tıkanıyorum. Shoutcast radyo yayını sadece winamptaki şarkıları falan yayınlıyor. Mikrofonla kendi sesin vs. Fakat istediğim açtığım bir efekt programı/Uygulamasındaki sesleri yayına aktarmak. Örneğim Makara Efektör programı. Bilgisayarımdaki sesleri yayına nasıl aktarabilirim bilen var ise yardımcı olurlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Mesaj11.08.2011, 21:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

shoutcast değilde flatcast olmasın ?

Mesaj11.08.2011, 22:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yoo hayır. Shoutcast winamp'ın bir uygulaması.
Mesaj11.08.2011, 22:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

senin için buldum dostum Smile

Input ayarlarına geliyoruz..Burada yapıcagımız ayar ise radyo yayını yaparken müzik calarken müzik alt yapısı altından mikrofon ile konusmanızı saglar..Mikrofon ile konusacagınız zaman Soundcard Input secenegini secerek konusabilir tekrardan Winamp (Recommended) secimi yaparak mikrofonu devre dışı bırakabilirsiniz..
Kod:

kaynak : http://www.annelervekuzular.com/threads/winamp-ile-shoutcast-radyo-yay%C4%B1n%C4%B1-yapmak-resimli-anlatim.1482/

Mesaj11.08.2011, 22:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

energy26 yazmış:
senin için buldum dostum Smile

Input ayarlarına geliyoruz..Burada yapıcagımız ayar ise radyo yayını yaparken müzik calarken müzik alt yapısı altından mikrofon ile konusmanızı saglar..Mikrofon ile konusacagınız zaman Soundcard Input secenegini secerek konusabilir tekrardan Winamp (Recommended) secimi yaparak mikrofonu devre dışı bırakabilirsiniz..
Kod:

kaynak : http://www.annelervekuzular.com/threads/winamp-ile-shoutcast-radyo-yay%C4%B1n%C4%B1-yapmak-resimli-anlatim.1482/

Öncelikle yardımcı olmaya çalıştığın için çok teşekkür ederim kardeşim. Fakat bu mikrofon ile sesleri yayına aktarmak. Yazdığımda belirttiğim gibi mikrofon hariç. Bilgisayarımdaki sesleri yayına aktarmak istiyorum Şöyle anlatayım. Kullandığım bir ses efekti programı var. Kahkaha var. Yuhlama var. Yuhlamayı tıklayınca yuuh diye bir ses çıkıyor mesela. İşte onu nasıl yayına aktarcağımı bilmiyorum. Sadece Winamp'tan şarkı açılıp dinletilebiliyor. Benim aradığım var fakat ben nasıl yapılacağını bulamadım.
Mesaj11.08.2011, 22:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

flatcast ta oldugu gibi ses kısıp efekt verme yokmu yanı yayında olan sarıkının sesini kısıp baska bi ses çalabılıyorsun eğer varsa o şekil olması lazım.

Mesaj11.08.2011, 22:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Lanet olsunki yok! Smile
Mesaj11.08.2011, 22:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

dilkenreis yazmış:
Lanet olsunki yok! Smile

sanırım var Razz

Music Level; dB 0 a yaklaştıkça ses seviyesi artar - ye doğru büyüdükçe ses kısılır -inf dB olduğunda ise ses tamamen kapanır.

Kod:
kaynak : http://www.egze.com/forum/shoutcast-radyo-ayarlari-winamp-resimli-pdat6191.html

Mesaj11.08.2011, 23:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet paylaştığınızı okudum. Fakat hala aradığıma ulaşamadım orası ayrı bir mevzu Smile Bunun yüzünden yayına başlayamıyorum görüyormusunuz şu işi Smile