Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.08.2011, 14:31 (UTC)    
Mesaj konusu: Görünmezliğin Formülü Bulundu...

Rüya gerçeğe dönüşmek üzere. İnsanları görünmez kılan malzemeler geliştirmeye bir adım daha yaklaşıldı.

ABD’li bilim adamları, insanları görünmez kılan malzemeler geliştirmeye bir adım daha yaklaştıklarını açıkladılar.

Berkeley’deki California Üniversitesi’nden uzmanlar, nanateknolojiyle, üç boyutlu cisimler etrafındaki ışığı bükerek, bunları görünmez kılan bir malzeme ürettiklerini söyledi.

İnsanı görünmez yapan pelerin üretilebilir

Nanoteknolojide mikroskopik büyüklükte malzemeler kullanılıyor.

Araştırmayı yürüten uzmanlar, bu yöntemle bir gün insanları görünmez yapan pelerinlerin üretilebileceğini kaydettiler.

Dr. Xiang Zhang başkanlığındaki ekip, araştırmalarının sonuçlarını Nature ve Science adlı bilim dergilerinde yayımladı. Uzmanlar “Yeni sistem suyun kayaların üzerinden akması gibi çalışıyor” diyor. Çünkü ışık nesne tarafından ne emiliyor ne de yansıtılıyor. Işık sadece arkadan görülebildiği için nesne görünmez oluyor.

Görünmez tanklar üretilebilecek

ABD hükümeti tarafından finanse edilen projenin günün birinde askeri amaçlı olarak kullanılabileceği, bu kapsamda düşman topraklarına sızan görünmez tankların üretilebileceği belirtiliyor.
Mesaj20.08.2011, 14:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

ilginç Confused