Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.08.2011, 22:34 (UTC)    
Mesaj konusu: Eleştirmenin de bir şekli var..!

Evet.. Biliyoruz ki forumumuzda en çok karşılaştığımız ve artık bir şey paylaşmaya korktuğumuz dönemlerdeyiz... Çünkü mutlaka her konunun altına bir yorum ve aynen şöyle :

Böyle yazmaktansa TÜRKÇE'ye uygun, düzgün cümlelerle, doğru kelimeleri seçerek ve en önemlisi emeğe saygıyı düşünerek aşağıdaki 2 yorum gibi hazırlasak çok daha iyi olmaz mı? :

veya ;

dese kullanıcı bir sorun kalmaz... Yani diyeceğim o dur ki eleştirme yapmanında bir şekli vardır.. Zaten ilk şeklini kullananlar burada fazla kalmayanlardır... Yani 1-2 ay (o kadar bile değil) durup gidenlerdir.. Gitmelerinin nedeni aslında bu yorumları ve tavırlarıdır.. Çünkü bu şekilde arkadaş edinemezler veya ziyaretçi çekemezler...

Ama 2. ve 3. şeklini kullananlar doğru arkadaşlıklar edinirler.. Sitelerine ziyaretçi çekerler.. Çünkü onlar doğru olanı yapmışlardır... Bu sayede de aslında bir nevi o sitedeki gelecek planını çizmişlerdir... Siz hiç bir ünlü sitenin başka bir siteyi
"Aman ya bunu da ne biçim yapmış..." dediğini duydunuz mu? Demezler .. Çünkü bir nevi sitelerini ve kendilerini gösterirler konuşmalarında...

Umarım bir şeyler anlatabilmişimdir.. Bundan sonra bu konuya lütfen dikkat edelim...

Mesaj20.08.2011, 22:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bana göre eleştirinin sonu bitmek bilmiyor Razz
Mesaj20.08.2011, 22:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel bir konuya değinmişsiniz. Eleştirirken kırıcı olmadan, yapıcı eleştiriler yapılmalıdır.
Mesaj20.08.2011, 22:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bana sorarsan iğrenç olmuş Evil or Very Mad Dermişim güzel paylaşım Mr. Green

Sitemi silerlerse hakkınızı helal edin.
Mesaj20.08.2011, 22:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

devrimcity yazmış:
Bana göre eleştirinin sonu bitmek bilmiyor Razz

Öyle.. Aslında eleştiri yapmak iyi bir şey.. Sonuçta hatalarını öğreniyorsun ama eleştiriyi yanlış yaparsan oldukça kırıcı biri oluyorsun...

egiticibilgi yazmış:
Güzel bir konuya değinmişsiniz. Eleştirirken kırıcı olmadan, yapıcı eleştiriler yapılmalıdır.

Bence de.. Kesinlikle kırıcı olunmamalı...

baks-bani yazmış:
Bana sorarsan iğrenç olmuş Evil or Very Mad Dermişim güzel paylaşım Mr. Green

Umarım espri olaraktır Mr. Green Esprisi bile kötü...Teşekkürler...
Mesaj20.08.2011, 23:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

cogu kısının kulagına kupe olr insllh.. Wink
Mesaj20.08.2011, 23:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

webssylonn yazmış:
cogu kısının kulagına kupe olr insllh.. Wink

İnşallah...
Mesaj20.08.2011, 23:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Forumda kendini bilmez sayısı çok kardeş Sad
Mesaj21.08.2011, 06:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

blog-cenneti yazmış:
Forumda kendini bilmez sayısı çok kardeş Sad

Kendini bilmez değil de sadece mesaj sayısı artsın diye mesaj atanın çok olduğunu biliyorum açıkçası.. Bu da oldukça üzücü bir durum zaten... Rolling Eyes
Mesaj21.08.2011, 11:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kötü eleştirme , eleştirme değildir...
Her şeyin bir dozu var...

rankend on deviantART
Taklitlerden sakının : rankend forumexe hesabı özenti taklittir.
Mesaj21.08.2011, 12:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Eğer karşındaki kişiye bütün kalbin ve yeteneklerinle yardımı kabul edebiliyorsan, işte o zaman eleştirebilirsin Bu olumlu eleştiridir...
Önceki mesajları göster: