Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj08.09.2011, 23:18 (UTC)    
Mesaj konusu: Büyük Düşünenler İçin

Kartal, kuş türleri içinde en uzun yaşayan kuşlardandır. 70 yıla kadar yaşayabilen kartallar vardır.
Ancak bu yaşa ulaşmak için, 40 yaşındayken çok ciddi ve zor bir karar vermek zorundadırlar.
Kartalın yaşı 40a vardığında pençeleri sertleşir, esnekliğini yitirir. Bu nedenle de beslenmesini sağladığı
avlarını kavrayıp tutamaz hale gelir. Gagası uzar ve göğsüne doğru kıvrılır. Kanatları yaşlanır ve ağırlaşır.
Tüyleri kartlaşır ve kalınlaşır. Artık kartalın uçması iyice zorlaşmıştır. Dolayısıyla kartal, burada iki seçimden
birini yapmak zorundadır:
Ya ölümü seçecektir ya da yeniden doğuşun acılı ve zorlu sürecini göğüsleyecektir.
Bu yeniden doğuş süreci tam 150 gün kadar sürecektir. Bu yönde karar verirse, kartal bir dağın tepesine uçar ve
orada bir kayalığı, kendisine yuva yapar. Burada kartal, gagasını yerinden sökülüp düşünceye kadar sert bir şekilde
kayaya vurmaya başlar. Gagası düşünce, yeni gagasının çıkmasını bekler. Gagası çıktıktan sonra yeni gagasıyla
pençelerini yerinden söker ve çıkarır. Yeni pençeleri çıkınca, kartal bu kez eski kartlaşmış tüylerini yolmaya başlar.
Beş ay sonra kartal, kendisine 20 yıl ya da daha uzun süreli bir yaşam bağışlayan, meşhur yeniden doğuş uçuşunu
yapmaya hazır hale gelir.

Zafer uçuşunu sürdürmek için, yaşamımızda bize acı veren eski alışkanlıklarımızdan kurtulup,
onları söküp atmak zorundayız.Bugün, düşüncelerimizin bizi getirdiği yerdeyiz. Yarın da düşüncelerimizin bizi götüreceği yerde olacağız.

Mesaj08.09.2011, 23:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlk defa okuyorum.Gerçekten güzel bir paylaşım olmuş.Ders verici.Kavuşmak istediğimiz olgular için çaba sarfetmedikçe başarıya ulaşamayız.Teşekkürler.

M.Aslan
Mesaj09.09.2011, 00:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Rica ederim..[/b]
Mesaj09.09.2011, 00:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Vay canına, gerçekten bu forumda gördüğüm kaliteli başlıklardan birisi.
İnsanlar hedefleri oldukları sürece yaşarlar. Çok güzel bir paylaşım dostum.
(Bu bölümde görmek isteyeceğim türden bir paylaşım.) Rolling Eyes

Mesaj09.09.2011, 12:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Cidden forumda paylaşılan nadir konular arasında...
Harika bir yazı...
Bunu bizlerle paylaştığın için teşekkürler...
Mesaj09.09.2011, 12:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Rica ederim..
Mesaj09.09.2011, 12:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yeterli zamanım yok deme!..
Kanuni, İbn-i Sina, Leonardo da Vinci,
Mimar Sinan için de gün, 24 saatti...

Evet, vapurlar yelkenlileri denizden kovdular.
Çünkü onlar rüzgâr olsa da olmasa da ileriye gidiyorlar.

“BÜYÜK düşünen, BÜYÜK yaşar.”

buda yazının devamıydı,koymayı unutmuşum...
Mesaj09.09.2011, 13:09 (UTC)    
Mesaj konusu: süper

süper
İşlemci = İntel  İ5 2310  @ 3.10 Ghz , Anakart = Gigabyte GA-H67A-UD3H-B3 Revizyon 1155 Soket , Ekran Kartı = Sapphire 6850 Özel Soğutucu @ 1 Ghz , Ram = Kingston 1600 Mhz Ddr3 Cl9 @ Cl7 , Harddisk = Samsung 1 Tb Spinpoint  Hd103sj , Monitör = Samsung Bx2231 Full LED Oyuncu Monitörü , Kasa = Xigmatek Utgard + 2 Buz gibi Fan , Power Supply = Xigmatek 600 Watt Extra Sessiz Güç Kaynağı , Klavye -mouse = Microsoft Oyuncu Mouse + Microsoft Oyuncu Klavye , Hoparlör = Miyako 1 + 1 Süper Hoparlör

kavururhd.tr.gg
Önceki mesajları göster: