Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj10.09.2011, 22:45 (UTC)    
Mesaj konusu: Menümü Nasıl Gizleyebilirim Acil

Her Yerde Aradım Bulamadım Ben İceBlue Kullanıyorum Ama Herkez css için verior bir tane buldum ama o sadece menüyü gizliyor ben başlık ve isminin oluğu yeride yok edip siteyi genişletmek istiyorum çünkü bir başlat menüsü yaptım ve menüye ihtiyacım kalmadı Sorunum İçin cevap Bekliorum
Mesaj10.09.2011, 23:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

<style type="text/css">
<!--
td.nav {visibility:hidden;}
-->
</style>

Bu kod yerine aşağıdaki kodu Tasarım Ayarlarında > CSS Kodu kısmına yapıştırdığınızda işlem tamam.

li.nav_element{display: none;}

Artık CSS tasarımına geçebilirsiniz. Copy/Paste işgencesinden kurtuldunuz...

Bu kodu kullanınca sitenizdeki diğer menü gizleme kodunu kaldırmayı unutmanıyız. Peki vermiş olduğum bu kod size ne gibi avantajlar sağladı:

- Her sayfaya menü gizleme kodu yapıştırmanıza gerek kalmadı
- Ayrıca her esktraya da menü gizleme kodu yapıştırmanıza gerek kalmadı,
- Saklı sayfalar, Top List , Forum, 404-eror gibi ekstralarda yaşadığınız sorunlar ortadan kalktı. Neydi bu sorunlar? Örneğin saklı sayfalara giriş yapıldığında, Tebrkiler, artık bu sayfaları görebilirsiniz uyarısı gelmiyordu. Artık gelecek. Top List'te sitesini ekleyenlere kod'u göstermiyordu. Artık gösterecek. Ve daha niceleri. Sitenizi gezdikçe artık hata almadığınızı göreceksiniz. Çünkü artık CSS'yi doğru kullanıyorsunuz.

Eğer site ve başlık sayfalarının isimlerinin de gözükmesini istemiyorsanız aşağıdaki kodu kullanınız:

h1#title{display: none;}
h2#title span {display: none;}
div.header{display: none;}
li.nav_element{list-style-type: none;}
li.nav_element{display: none;}

Çok önemli not: Eğer TR.GG sitesinin menüsü yerine kendi menüzü kullanacaksanız bu vermiş olduğum kodu kullanabilirsiniz.

hackerfriend
Mesaj14.09.2011, 20:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

siz beni yanlış anladınız ben css kullanmak istemiyorum ice blue siteyi değil sadece menüyü yokedip sitemi genişletmek istiyorum ve menüye ihtiyacım yok başlat menüsü kullanıyorum
Mesaj14.09.2011, 20:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

eğer konunun başında dediklerinizi gerçekleştirirseniz , ortaya çıkacak görüntünün "css tasarım"dan farkı kalmayacak , onun için bu iş için bende css tasarımın daha uygun olduğunu düşünüyorum
Mesaj17.09.2011, 09:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

bence de
Mesaj17.09.2011, 11:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben şu anki tasarımımdan memnunum css ye geçmek istemiyorum ayrıca sorunumun çözümünü buldum siteyi genişletmek yerine oradaki boşluğa bişeyler ekledim mesela saat gibi ve ayrıca sorunumla ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim
Önceki mesajları göster: