Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj11.09.2011, 07:10 (UTC)    
Mesaj konusu: Buton Sorunu

Ben bir öğretmenim ve sınıfım için site tasarlamaya çalışıyorum,yalnız site oluşturma konusunda hiçbir bilgiye sahip olmadığım için de çok zorlanıyorum.
Şuan için en temel sorunum şu; sitemde sağda anasayfa,iletişim gibi butonların altına "Günün Öğrencisi", "Haftanın Kitap Kurdu" "Sınıf içi Etkinliklerimiz" "Mardin Haritası", "Köyümüze ve Okulumuza Ulaşım" gibi çeşitli butonlar koymak istiyorum ama bir türlü beceremiyorum. sitemin adı, neseli-sinifim.tr.gg
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..
Mesaj11.09.2011, 07:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

hocam güzel bir site yapmak istiyorsanız size tavsiyem css tasarım kullanın.o tasarım çok basit.css kullanırsanız çok daha güzel olur yani
Mesaj11.09.2011, 07:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Peki css tasarım nedir,nasıl uygulayabiilirim? Kodlama vs gibi yazılım işlerine çok yabancıyım da..
Mesaj11.09.2011, 07:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

hocam aslında arkadaş doğru söyluyor css tasarım kullanırsanız daha guzle olur fakat cs tasarımın yonetimini yapmak biraz zordur kodlarda vs. uğraşcaksınız bence bu bedava-sitmim kendine özgu tasarımlarını kullanırsanız daha kolay olur tasarım kodlarıyla hiç işiniz olmıyacak şimdilik bu tip mevcut tasarımları kullanın daha sonra css tasarıma geçin derim ama tabi ben guzel bir site istiyorum diyorsanız css tasarıma geçin tasarım ayarlarından gelişmiş ayarlara geldiğiniz zaman orda bir sürü yazı yazmak için alan bulur onları biraz kurcalayın yazı yazın kaydetin sitenize bakın yazdığınız yazılar nereye çıkmış diye ozaman sağ tarafta nerelere yazı yazıldığını görürsünüz haftanın öğrencileri kısmınıda o bolume yapabilirsiniz
Mesaj11.09.2011, 07:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Cevabınız için çok teşekkürler..Ben Butterfly tasarımını kullanıyorum,yapabileceğimiz site için uygun olmaz mı?
Mesaj11.09.2011, 07:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

olur yapılabilir
Mesaj11.09.2011, 07:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

neseli-sinifim yazmış:
Cevabınız için çok teşekkürler..Ben Butterfly tasarımını kullanıyorum,yapabileceğimiz site için uygun olmaz mı?
Hocam merhaba, bu forumdada sizin gibi yardıma ihtiyacı olan kullanıcılar için bir takım bulunmaktadır , grafikerinden , yazılımcısına kadar. Ben sizin için 1 tane css tasarımı çiziyorum. Ancak sizin bana sitenizde olması gereken eklentileri yazmanızı istiyorum. Haftanın öğrencisi vs. gibi. Daha sonra ben size mesaj atıp , bilgilerinizi nasıl güncelleyeceğinizi öğreteceğim. Şu anda sizden istediğim ne tür eklentilerin olmasını istiyorsunuz. Buraya yazarsanız sevinirim Smile
Mesaj11.09.2011, 07:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Peki nasıl yapabilirim? Biraz açıklayabilirseniz çok sevinirim.
Mesaj11.09.2011, 07:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

neseli-sinifim yazmış:
Peki nasıl yapabilirim? Biraz açıklayabilirseniz çok sevinirim.
İsterseniz şu anki tasarımınızdanda devam edebilir , çok çok daha kolaya hazırlayabilirsiniz. Ama görünüm ve şıklık açısından aralarında dağlar kadar fark bulunacaktır Smile
Mesaj11.09.2011, 08:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

online-games1 yazmış:
neseli-sinifim yazmış:
Hocam merhaba, bu forumdada sizin gibi yardıma ihtiyacı olan kullanıcılar için bir takım bulunmaktadır , grafikerinden , yazılımcısına kadar. Ben sizin için 1 tane css tasarımı çiziyorum. Ancak sizin bana sitenizde olması gereken eklentileri yazmanızı istiyorum. Haftanın öğrencisi vs. gibi. Daha sonra ben size mesaj atıp , bilgilerinizi nasıl güncelleyeceğinizi öğreteceğim. Şu anda sizden istediğim ne tür eklentilerin olmasını istiyorsunuz. Buraya yazarsanız sevinirim Smile

Çok teşekkür ediyorum,bu yardım ilaç gibi geldi bana. Siteyi öğrencilerimi içeriğini kontrol altında tutabileceğim,eğlenirke öğrenebilmeleri,evde de rahatlıkla çalışabilmeleri için tasarlamak istedim.
Eklenti olarak,"günün öğrencisi" , "haftanın kitap kurdu", "günün sözü" , "etkinliklerimiz" , "sosyal küpler" "eğlenirken öğrenelim" (ki buraya eğitici oyunlşar yerleştirmek istiyorum) "Sınıf listemiz" , "Öğrendiklerimizi hatırlayalım"( Buraya da konu özetleri koymak istiyorum) "Bunları biliyor musunuz?" "Sınıfımızdan ve Okulumuzdan Resimler" " Haberimiz Olsun" ( Buraya da yerel ve gündem basınından küçük küçük haberler koymak istiyorum) isimli etkinlikleri düşündüm.Ama sizi çok yorarsa eklentilerde azaltma yapabilirim..Tekrardan çok teşekkürler..
Mesaj11.09.2011, 08:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bir de ben sormayı unuttum,bu iş için size para ödememiz gerekecek mi acaba?
Mesaj11.09.2011, 08:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

neseli-sinifim yazmış:
Heheh hayır tabiki Smile
Mesaj11.09.2011, 08:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hocam şöyle söyliyeyim birde ,css tasarımı kendim çizerim ancak kodlama programı yüklü olmadığı için şu saatlerde sitenize uygulayamayabiliriz , yada dilerseniz hazır şık bir tasarımı düzenleyip resimlerini photoshoptan değiştirip güzelleştirip sizin sitenize uygun hale getirip hemen sitenize uygulayabiliriz.. Hangisini tercih edersiniz ?
Mesaj11.09.2011, 08:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

online-games1 yazmış:
neseli-sinifim yazmış:
Heheh hayır tabiki Smile

O zaman ben ve sınıfım adına ne kadar teşekkür etsek az, çünkü çocuklarım için harika bir yardımda bulunuyorsunuz bize Wink ..Eminim çocuklar siteye bayılacaklar Very Happy
Mesaj11.09.2011, 08:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

online-games1 yazmış:
Hocam şöyle söyliyeyim birde ,css tasarımı kendim çizerim ancak kodlama programı yüklü olmadığı için şu saatlerde sitenize uygulayamayabiliriz , yada dilerseniz hazır şık bir tasarımı düzenleyip resimlerini photoshoptan değiştirip güzelleştirip sizin sitenize uygun hale getirip hemen sitenize uygulayabiliriz.. Hangisini tercih edersiniz ?

Vallahi bu işin üstadı sizsiniz Wink hangisi daha iyi olur diyosanız öyle yapalım.Bu bahsettiğim butonların olması benim için en önemli konu,onun dışında siz nasıl derseniz öyle yapalım Smile
Önceki mesajları göster: