Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj15.09.2011, 17:35 (UTC)    
Mesaj konusu: Simurg

Rivayet olunur ki, kuşların hükümdarı olan Simurg Anka, Bilgi Ağacı'nın dallarında yaşar ve her şeyi bilirmiş...

Kuşlar Simurg'a inanır ve onun kendilerini kurtaracağını düşünürmüş. Kuşlar dünyasında her şey ters gittikçe onlar da Simurg'u bekler dururlarmış. Ne var ki, Simurg ortada görünmedikçe kuşkulanır olmuşlar ve sonunda umudu kesmişler.

Derken bir gün uzak bir ülkede bir kuş sürüsü Simurg'un kanadından bir tüy bulmuş. Simurg'un var olduğunu anlayan dünyadaki tüm kuşlar toplanmışlar ve hep birlikte Simurg'un huzuruna gidip yardım istemeye karar vermişler.

Ancak Simurg'un yuvası, etekleri bulutların üzerinde olan Kaf Dağı'nın tepesindeymiş. Oraya varmak için yedi dipsiz vadiyi aşmak gerekirmiş. Kuşlar, hep birlikte göğe doğru uçmaya başlamışlar. Yorulanlar ve düşenler olmuş.

Önce Bülbül geri dönmüş, güle olan aşkını hatırlayıp;

papağan o güzelim tüylerini bahane etmiş(oysa tüyleri yüzünden kafese kapatılırmış);

Kartal; yükseklerdeki krallığını bırakamamış;

baykuş yıkıntılarını özlemiş,

balıkçıl kuşu bataklığını.

Yedi vadi üzerinden uçtukça sayıları gittikçe azalmış.

Ve nihayet beş vadiden geçtikten sonra gelen Altıncı Vadi "şaşkınlık" ve sonuncusu Yedinci Vadi "yokoluş"ta bütün kuşlar umutlarını yitirmiş... Kaf Dağı'na vardıklarında geriye otuz kuş kalmış.

Simurg'un yuvasını bulunca ögrenmişler ki;

"SİMURG ANKA - Otuz Kuş" demekmiş.

Onların hepsi Simurg'muş. Her biri de Simurg'muş. Simurg Anka'yı beklemekten vazgeçerek, şaşkınlık ve yokoluşu da yaşadıktan
sonra bile uçmayı sürdürerek, kendi küllerimiz üzerinden yeniden doğabilmek için kendimizi yakmadıkça, her birimiz birer Simurg olmayı göze almadıkça bataklığımızda, tüneklerimizde ve kafeslerimizde yaşamaktan kurtulamayacağız.

Şimdi kendi gökyüzünde uçmak zamanıdır...
Mesaj15.09.2011, 19:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Farkettiyseniz son zamanlarda Forumdaki kaliteli paylaşım sayısında artış var.
işte güzel bir paylaşım daha.Teşekkürler kardeşim.

M.Aslan
Mesaj15.09.2011, 19:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba
Güzel Bir Paylaşım , Tebrik Ederim
Böyle Paylaşımlar Olduğu Sürece Forumun Daha Gelişeceğine İnanıyorum
İyi Forumlar .
Mesaj16.09.2011, 08:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkür ederim. Beğenmenize çok sevindim
Mesaj16.09.2011, 11:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

Okumuştum Güzel Bir Yazı. Gitar Kursumda (Ne Alakası Olduğunu Bilmiyorum Ama) Asılıydı
Mesaj16.09.2011, 11:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Very Happy Herhalde gitar çalmak özgürlük demekmiş o yüzden asmışlar Very Happy Mr. Green
Mesaj16.09.2011, 11:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

osmanlisultanlar yazmış:
Teşekkürler Very Happy Herhalde gitar çalmak özgürlük demekmiş o yüzden asmışlar Very Happy Mr. Green
Sadece Gitar Değil Resim İngilizce matematik gibi dersleri de var ben hala anlayamadım o afişin sebebini. gazete haberi var kemik sağlığı için süt değil soda için mevlananın sözleri var Very Happy