Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.10.2011, 14:38 (UTC)    
Mesaj konusu: Doktor !!!

Doktor

Yataktaki adam, başucunda bekleyen genç doktora:
- Allah senden razı olsun evladım, dedi. Benim için yurtdışından zahmet edip buraya kadar gelmeni, yaşadığım sürece unutmayacağım.
Ameliyat edilen kişi, büyük bir hastahanenin başhekimiydi. Tedavisi ancak yurtdışında mümkün görülen hastalığı aniden artınca, doktor arkadaşları onun böyle bir yolculuğa dayanamayacağını anlamış ve kurtarma umudunun azlığına rağmen ameliyatı üstlenmeye karar vermişlerdi. Fakat o konuda sayılı bir uzman olan bu genç doktor nereden haber almışsa almış ve hızır gibi yetişip onu kurtarmıştı.
Yaşlı doktor, kendisine yapılan bu iyiliğe nasıl mukabele edeceğini bilemiyor ve hemen yanında oturan genç adamın ellerini sıkarcasına tutuyordu. Hayata yeniden dönmenin sevinciyle hiç durmadan konuşurken:
- Ameliyat için beni bayılttığınızda, her nedense gençlik yıllarıma döndüm, diye devam etti. Henüz toy bir asistanken, anne karnındaki bir bebeğin sakat olduğunu anlamış ve onu bu şekilde yaşatmaktansa öldürmeyi düşünürken, kalb atışlarını duyup kıyamammıştım. ”Planlama” bahanesiyle sapasağlam yavruları bile katleden canavarlara rağmen o yavrunun yaşamasnı istediğim için, Allah seni imdadıma göndermiş olmalı.
Genç doktor, ancak bir babanın evladına karşı gösterebileceği sıcaklıkla kavranan ellerini kurtarıp biraz geriye çekildi ve dizlerinden aşağısı ”takma” olan bacaklarını gösterirken:
- Allah, hiçbir iyiliği unutmaz efendim, diye gülümsedi. Kurtardığınız o çocuk
bendim.

İnsanlar ikiye ayrılır. Vaktini beşe ayıranlar ve vaktini boşa ayıranlar ...
Necip Fazıl KISAKÜREK
Mesaj01.10.2011, 16:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ne demişler iyilik yap denize at balık bilmez ama Halık bilir..
Mesaj01.10.2011, 16:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylaşım icin tşk
Mesaj01.10.2011, 16:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

GERÇEKTEN TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU.. MUHTEŞEM
Mesaj01.10.2011, 18:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Harika bir hikaye .Çok beğendim.
Mesaj02.10.2011, 10:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu yaşanmış bir hikayedir arkadaşlar ...

ben okuma ve yorum yazma zahmetine katılan siz kardeşlerime teşekkür ederim asıl ...

İnsanlar ikiye ayrılır. Vaktini beşe ayıranlar ve vaktini boşa ayıranlar ...
Necip Fazıl KISAKÜREK
Önceki mesajları göster: