Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj02.11.2011, 18:16 (UTC)    
Mesaj konusu: Sol Tarafa Menü Ekleyebilir Misiniz?

Arkadaşlar,sınıfım için oluşturduğum siteye menü ekleyemiyorum, sol tarafa
" ANA SAYFA" "GÜNÜN ÖĞRENCİSİ" "HAFTANIN KİTAP KURDU" "ETKİNLİKLERİMİZ" "SOSYAL KULÜPLER" "SINIFIMIZ VE OKULUMUZDAN RESİMLER" "EĞLENİRKEN ÖĞRENELİM" " BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ" "HABERİN VAR MI? menülerini eklemek istiyorum. Okullar açılalı da oldu epey ama hala yapamadım bu menü işini. Biri yardım edebilir mi acilen?? Böylece çocuklar da bir an önce siteden faydalanmaya başlayabilir...
Mesaj03.11.2011, 08:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Anladığıma göre sitenin tasarımı css ve sen o css'ye yeni bir menü eklemeye çalışıyorsun doğrumu ?
Mesaj04.11.2011, 16:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

mehmetpkcn yazmış:
Anladığıma göre sitenin tasarımı css ve sen o css'ye yeni bir menü eklemeye çalışıyorsun doğrumu ?

Evet doğru..
Mesaj05.11.2011, 01:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kodları ayrı bir sayfaya kopyalayın ( TASARIMIN ÜSTÜ ) Sonra Ctrl+F yaptın ve aşağıdaki kodu yapıştırın... Bu kodu bulacaktır... Bulduğu yerdeki satırı kopyalayıp hemen altına ekleyin ve link ile menü içeriğini değiştirin...

Kod:
<li><a href="

Not : Kodu kısa yazmamın nedeni sayfaların ekli olmasıdır...
Mesaj07.11.2011, 23:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

denedim ama beceremedim Sad
Mesaj07.11.2011, 23:13 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Sol Tarafa Menü Ekleyebilir Misiniz?

keyifli-bilgi yazmış:
" ANA SAYFA" "GÜNÜN ÖĞRENCİSİ" "HAFTANIN KİTAP KURDU" "ETKİNLİKLERİMİZ" "SOSYAL KULÜPLER" "SINIFIMIZ VE OKULUMUZDAN RESİMLER" "EĞLENİRKEN ÖĞRENELİM" " BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ" "HABERİN VAR MI? menülerini eklemek istiyorum. Okullar açılalı da oldu epey ama hala yapamadım bu menü işini. Biri yardım edebilir mi acilen?? Böylece çocuklar da bir an önce siteden faydalanmaya başlayabilir...

En iyisi bir css tasarım programı yükle sen. Herşey layer falan hazır var. Forum imzamdakı siteden faydalanarak 1 satr olan html kod şekline getirebilirsin. Ve başkaları aldığında sitenin kontrolunu alabilirsin. Saygılar ..
Mesaj07.11.2011, 23:23 (UTC)    

webmaster-sir yazmış:
keyifli-bilgi yazmış:

En iyisi bir css tasarım programı yükle sen. Herşey layer falan hazır var. Forum imzamdakı siteden faydalanarak 1 satr olan html kod şekline getirebilirsin. Ve başkaları aldığında sitenin kontrolunu alabilirsin. Saygılar ..

Onu da kullanmayı becerememekten endişe ediyorum yani. Bu konularla ilgili gelişmiş bir altyapım olmadığı için epey zorlanıyorum,öğrenmem de zaman alacak bu durumda çocuklarım için planladıklarımı da gerçekleştiremeyeceğim demektir. O yüzden ilk etapta bu site için yan tarafa menüleri biri atabilirse, sonra ben temelden başlayarak yavaş yavaş öğrenmeye çalışacağım başka bi site kurarak..
Mesaj07.11.2011, 23:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

menü ekli olan örnek tasarımlar var sitede sizde ordan faydalanın bende sizin gibi pek anlamıyorum css den öyle yapıyorum örnek tasarımları düzenliyorum Laughing
Mesaj08.11.2011, 06:15 (UTC)    

keyifli-bilgi yazmış:
webmaster-sir yazmış:
keyifli-bilgi yazmış:

Onu da kullanmayı becerememekten endişe ediyorum yani. Bu konularla ilgili gelişmiş bir altyapım olmadığı için epey zorlanıyorum,öğrenmem de zaman alacak bu durumda çocuklarım için planladıklarımı da gerçekleştiremeyeceğim demektir. O yüzden ilk etapta bu site için yan tarafa menüleri biri atabilirse, sonra ben temelden başlayarak yavaş yavaş öğrenmeye çalışacağım başka bi site kurarak..

Google-da ara o zaman. Yüzlerce free design var Menüsü solda olan. Sen de birini kullanırsın. Laughing
Mesaj08.11.2011, 23:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Peki hazır olanlardaki menü isimlerini nasıl değiştiririm? Aslında bana yağılan tasarımdan çok memnunum. Birisi bana şu menülerimden birinin kodunu yazarsa ben de diğer menüleri ona bakarak yapabilirim belki..
Mesaj08.11.2011, 23:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

kardeş menü kodunu ver ekleyelim bi 10 tane link yeri verelim Smile
Mesaj08.11.2011, 23:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Nasıl yani? Şifremi mi göndereyim pm ile?
Mesaj08.11.2011, 23:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Herhalde benim kadar acemisi,gelmemiştir foruma Embarassed
Mesaj08.11.2011, 23:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

sen tasarımı seç ben menüyü ayarlarım demek istedi yani Laughing
Mesaj08.11.2011, 23:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şuanda kullandığım tasarım gayet uygun ama daha kolayına gelecekse "evrenseleglence" nin uygun gördüğü bir tasarım da olur. Yeter ki o menüler olsun içinde Embarassed Wink
Önceki mesajları göster: