Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj22.12.2011, 06:48 (UTC)    
Mesaj konusu: ücretli siteler hakkında

arkadaslar lütfen bu işten anlayan birileri yazsın..

Domain ne demek ?
Alan adı ne demek ?
Host nedemek ?
Bunların kullanımı nasıl? Hangisi ne işe yarıyor ?

Ben .com .net gibi ücretli site almak istiyorum. İNternetten araitırdım bu tür uzantılı siteler 15 lira felanmış. 15 lira verip bu siteyi aldıktan sonra iş bitiyormu? Bu siteyi aldıktan sonraki yapılması gereken aşamalar neler ?

Diyelim yukardaki sorularıma cevap buldum ve ben böyle bir site aldım:
Bunun tasarımı bs deki gibi mi ? Yoksa daha değişik mi ?
Bs de ki gibi mi derken yani ordan yeni sayfa ekle kaynak butonuna bas kodları oraya yaz gibi mi ?

Bs de tasarım yapmak bana kolay ve eglenceli geliyor. Prof tasarımlar yapıyorum bs de ama hiç ücretli sitem olmadıgı için bilgi sahibi degilim. Ücretli sitelerde tasarım yapmak bs deki gibi kolay mı ?
Mesaj22.12.2011, 07:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

domain alan adı yani tr.gg'gibi hosting domaindeki gibi kodlarla yönetilmez direk script'lerle yönetilir .com .net gibi host alabilirsin ama iş burda bitmez onun yedeklemesi var ddos'a karşı her an hazırlıklı olmalısın daha çok iş var hacklendimi onun açılması imkansız gibidir hesabını kapatıp yeni hesap açtımalısın buda üye kaybı demektir zor iştir ama eğlenceli tarafı vardır Smile
Mesaj22.12.2011, 09:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Domain sitenin adı gibi bir şeydir. Adresidir. Host ise örneğin bir resim, müzik, flash yükleyeceksin direk hosta yüklersin. Veya oyun yapacaksan da host gereklidir. Siteyi aldıysan forum sitesi mi yoksa normal sitemi yapacaksın karar vermelisin. Forum sitesi yapacaksan mybb, vbulettin, smf gibi seçenekler var. Normal site yapacaksan sitene bir tasarım belirlemelisin. Sanıyorum bende hiç yönetmedim paralı site ama yeni sayfa ekle sayfa düzenleme gibi seçenekler yok diye biliyorum. Her işini kodlarla , scriptlerle yapmalısın. Eğlenceli yanları da vardır. Takipçin varsa çok güzel bir şey site açmak ama bu sitenin zorlukları da var ki ; çalınması, saldırılar vb.
Mesaj22.12.2011, 11:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Domain ne demek ?
Alan adı ne demek ?
Host nedemek ?

Tüm bunların cevabını google amca bir tık karşılığında veriyor Razz
Mesaj22.12.2011, 11:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
Domain ne demek ?

Domain sitenizin alan adıdır. Yani devgezegen.com gibi hazeyn.net gibi sitenizin adresini belirleyen, genellikle com ve net ile biten adreslerdir.

Alıntı:
Alan adı ne demek ?

Domain'in türkçesi.... Laughing

Alıntı:
Host nedemek ?

Sitenizin barındırılacağı alan anlamına geliyor...Örneğin 100Mb host'a maximum bu boyuttaki veriyi yükleyebilirsiniz demek...

Alıntı:

Kullanımı ilk başlarda karmaşık ve zor gelsede,ftp programlarını ve cpanel'i öğrendiğiniz zaman göreceksiniz ki hiçte zor değildir.

CPanel olan bir hosting almaya dikkat edin CPanel'i olmayan hosting bir lira bile etmez yönetemezsiniz...Daha detaylı bilgi vermek isterdim ama forumda bu kadar uzun bilgi bir işinize yaramayacaktır...Başarılar.
Mesaj24.12.2011, 23:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag yazmış:
Domain ne demek ?
Alan adı ne demek ?
Host nedemek ?

Tüm bunların cevabını google amca bir tık karşılığında veriyor Razz

Wink
Mesaj25.12.2011, 00:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
siteler 15 lira felanmış.

eminmisin ? Razz

ben daha yeni 36 liraya aldım domain,host + site yönetebilmen için cpanelli linux hosting aldım fiyatları yanlış bulmuşsun o 15 lira sadece domain olmasın Mr. Green
Önceki mesajları göster: