Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.01.2012, 09:27 (UTC)    
Mesaj konusu: Meb'den 2.dönem açıklaması ...

MEB, 2010 yılında imzalanan ve çalışmalarını başlattığı FATİH Projesi ile eğitimde bilişim teknolojisinin önemini artırmayı, sınıfları daha ileri teknolojiyle donatmayı, öğrencilerin teknolojiyi daha etkin kullanmayı öğrenmesini amaçlıyor.

Proje kapsamında öğrencilere ve öğretmenlere tablet bilgisayar verilirken, okullar da akıllı tahtalarla donatılacak.

Proje, bu yıl, 2011-2012 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında şubat ayından itibaren hayata geçiyor.

Pilot İllerde Uygulanmaya Başlanıyor

Edinilen bilgiye göre, FATİH Projesi, Ankara, Balıkesir, Bingöl, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Hatay, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Mersin, Rize, Samsun, Uşak ve Yozgat olmak üzere 17 ilde 51 okulda uygulamaya başlanacak.

Hayata geçirilecek projeyle pilot okullara bin 496 akıllı tahta yerleştirilecek. Her derslikteki akıllı tahtada en az 10 megabitlik internet hizmeti olacak. Öğrenciler kesintisiz internetle akıllı tahta uygulamasından yararlanabilecek ve tablet bilgisayarlarını eğitimlerinde kullanabilecek.

2 bin 259 öğretmene, 9 bin 435 öğrenciye ve öğretmenlere eğitim veren 169 bin eğiticiye olmak üzere toplam 11 bin 863 tablet bilgisayar dağıtılacak.

Tablet bilgisayarlara, öğrenci hangi sınıfa devam ediyorsa o sınıfın ders kitapları yüklenecek. Sınıflarda akıllı tahtalarla tablet bilgisayarlar etkileşimli olacağı için dersin işlenişi de etkileşimli yapılacak.

Tablet bilgisayarların içinde özel olarak geliştirilen z-kitap (zenginleştirilmiş kitap) yer alacak.

Z-kitap, dijital ortamda okutulan ders kitaplarının öğretim programları esas alınarak animasyon, video, ses, fotoğraf, harita, grafik, tablo gibi ögeler de içerecek.
Mesaj19.01.2012, 10:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ankaradaki hangi okulalr yararlanacak?

Sitemi silerlerse hakkınızı helal edin.
Mesaj19.01.2012, 11:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

baks-bani yazmış:
Ankaradaki hangi okulalr yararlanacak?

Şuan hiç bir bilgim yok bende zaten haber sitesinden aldım.Ordada yazmıyo sadece şehir isimleri dağıtıyo ama en çok Lise okullarına dağıtılacak sanırsam ..
Mesaj19.01.2012, 13:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Biraz araştırmadan sonra , Türkiye'deki okullarım %98'inin yararlanacağı söyleniyor.Yani belirli okullara değil bütün okullara dağıtılacak.
Mesaj19.01.2012, 16:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

ozgun-blog yazmış:
Biraz araştırmadan sonra , Türkiye'deki okullarım %98'inin yararlanacağı söyleniyor.Yani belirli okullara değil bütün okullara dağıtılacak.

Bilmiyorum benim babam meb'de çalıştığı için sadece lise düzeyindekilerine dağıtılacak kararı verilmiş ...
Mesaj19.01.2012, 19:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

O tabletlerden bizim lisedeki öğrencilere verildiği an yok olur Mr. Green

Tabletler öğrencilere verilmeden önceki hali;

Tabletler okula geldikten 30 dk. sonraki hali;

Mr. Green Mr. Green
Mesaj19.01.2012, 19:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

İnternette ve tv de görmüştüm, ilkokul ve lise düzeyi deniyordu..

Ayrıca dediğinize katılıyorum elbet kırılan , bozulan olacaktır.Bunun için çözüm bulurlar herhalde ..
Mesaj19.01.2012, 19:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Süper yaa Smile
Mesaj19.01.2012, 23:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

ev ödevleri kalkacakmı onu söyle
Mesaj20.01.2012, 06:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Duyduğum kadarıyla,tabletler sadece sınıftamı ne çalışacakmış..Evde çalışmıyormuş..Yani içindeki zengin kitapmı ne varya Very Happy ama tam emin değilim!..
Mesaj20.01.2012, 10:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

teknolojiblog yazmış:
ev ödevleri kalkacakmı onu söyle

Ev ödevleri bence kalkmaz bu çok saçma olur Wink

bsbagimlisi yazmış:
Duyduğum kadarıyla,tabletler sadece sınıftamı ne çalışacakmış..Evde çalışmıyormuş..Yani içindeki zengin kitapmı ne varya:Dama tam emin değilim!..

Bence her yerde çalışır öyle bir şey söylenmiyo ama Türk öğrencilerine ne dayanır ki Very Happy
Mesaj20.01.2012, 11:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hocalar demiştide ondan :d Tam emin değilim bende..
Mesaj20.01.2012, 11:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

bsbagimlisi yazmış:
Hocalar demiştide ondan :d Tam emin değilim bende..

Sizle dalga geçmiştir Very Happy
Önceki mesajları göster: