Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.01.2012, 17:35 (UTC)    
Mesaj konusu: Bu Siteyi kodlayabilirmisin?

( link silinmiştir )
Bu pazartesi tatil başlıyor.
Tatilde biraz çalışıp sitemi güncel hale getirmek istiyorum.
Bunun içinde yeni bir tasarım istiyorum.

( link silinmiştir )
( link silinmiştir )

benim istediğim:
( link silinmiştir )

Bu sitelerdeki tasarımı bana kodlayıp özel mesajla gönderebilirmisiniz?
3 site vermemim nedeni bazı sitelerin olmuyormuş olmazsa diye alternatif olarak verdim.

Şimdiden yapacak olan arkadaşlara çok teşekkürler.

En son pokemonseyret tarafından 20.01.2012 11:24:34 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj19.01.2012, 18:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba kardesim
3. Verdiğin siteyle biraz ugrastım sen sadece resimleri kendi sitene upload et ve linkleri değiştir . Birde footer'da ufak bir link bıraktım kaldırmazsan sevinirim .buyur kodların ;

( kodlar silinmiştir )

En son microsofthelp tarafından 20.01.2012 11:25:19 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj19.01.2012, 18:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

@microsofthelp
uğraştım demişsin ama kaynağı kopyalayıp yapıştırmışsın.
Bu yasal bir şey değil. Copyrigth alınmış bir site için bunu yapmak hiç doğru değil.
Mesaj19.01.2012, 18:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

doktordizayn yazmış:
@microsofthelp
Bu yasal bir şey değil. Copyrigth alınmış bir site için bunu yapmak hiç doğru değil.

Peki ozaman siteye girip kaynağı yapıstırın kendi sitenize . Bakalım aynı sonucumu alıyoruz ? Ayrıca Copyright kısmı beni ilgilendirmez tasarımı kullanacak kişinin sorunudur .

Mesaj19.01.2012, 18:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

microsofthelp yazmış:
doktordizayn yazmış:
@microsofthelp

Peki ozaman siteye girip kaynağı yapıstırın kendi sitenize . Bakalım aynı sonucumu alıyoruz ? Ayrıca Copyright kısmı beni ilgilendirmez tasarımı kullanacak kişinin sorunudur .

Kaynağı alan sizsiniz.
Kullanacak kişiyi zan altında bırakan da siz oluyorsunuz bu yüzden.
Kendi sitemde denememe gerek yok.
Verdiğiniz kodlarda .js dosyalarından tutun linkler bile arkadaşın verdiği site linkleri.
Kaynaktan ayırıp buraya koymak site tasarımı yapmak değildir.

Tasarım ve site kanunları emin olun sizden daha iyi biliyorumdur bu yüzden bu durumu size söylüyorum. Amacım sizi kötülemek değil, bu yanlışı yapmamanız için sizi uyarmak.
Mesaj19.01.2012, 19:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok saçma konuştugunun farkındasındır umarım . Tasarımı indirip kendi sitene uygulasanda aynı olacak kaynaktan alsanda aynı . Linkleri değiştireceği için zaten sorun olmayacak ki arkadas bana indirmem için bir link değil , site linki verdi . Sizi aşan konularda yorum yapmayın bence , bilmiyorsanız öğrenirsiniz zamanla .

kolay gelsin ..

Mesaj19.01.2012, 20:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

microsofthelp yazmış:
Çok saçma konuştugunun farkındasındır umarım . Tasarımı indirip kendi sitene uygulasanda aynı olacak kaynaktan alsanda aynı . Linkleri değiştireceği için zaten sorun olmayacak ki arkadas bana indirmem için bir link değil , site linki verdi . Sizi aşan konularda yorum yapmayın bence , bilmiyorsanız öğrenirsiniz zamanla .

kolay gelsin ..

Copyrigth Haklarının Ne Anlama Geldıgını Bılıyormusun ?
Kaynaktan Izınsız Almak Kodlamak Yasal Bir Suctur; DoktorDizayn Dogru Konusuyor
Mesaj19.01.2012, 20:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

microsofthelp yazmış:

kolay gelsin ..

Beni tanımadan böyle konuşman çok doğal.
3 yıl boyunca 2 farklı ajansta çalıştım.

Tasarım linki vermedi sana site linki verildi. Ve senin aldığın yer direk kaynak.
Bu yasal değil.
Benim senden değil senin benden öğrenecek şeylerin var.

Sitede copyright hakları varken o siteyi olduğu gibi yayınlaman legal değil arkadaşım. Beni aşan konularda değil. Eğer biraz bilgin varsa zaten bir ajansta işe başlayan adama ilk öğretilen şeyler web kullanım ilkeleridir.
Kolay gelsin.
Mesaj19.01.2012, 20:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ekstra olarak ;
sitenin altında yazan şey
All Content is ©Copyright of Serebii.net 1999-2012.
Pokémon And All Respective Names are Trademark & © of Nintendo 1996-2012

sen buna rağmen siteyi kaynaktan alıp, kendini haklı gibi göstermeye çalışıyorsan bu senin web siteleri hakkında ne kadar bilgin olduğunun göstergesidir.
Her neyse bir şeyleri yarıştıracak konumda değiliz.
Bildiğin gibi yapabilirsin durumu supporta bildirdim. Eğer kaynak kod çalıp yayınlamak forumda yasalsa haksız olduğumu kabul ederim.
Mesaj19.01.2012, 20:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

microsofthelp yazmış:

kolay gelsin ..

( link silnmiştir )
(c) 2000-2012 Marriland and its licensors. All rights reserved
Bu Nedemek Oldugunu Bılıyormusun ? Smile

En son izmirdizaynakvaryum tarafından 20.01.2012 11:25:48 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj19.01.2012, 20:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

microsofthelp yazmış:
Merhaba kardesim
3. Verdiğin siteyle biraz ugrastım sen sadece resimleri kendi sitene upload et ve linkleri değiştir . Birde footer'da ufak bir link bıraktım kaldırmazsan sevinirim .buyur kodların ;

[/code]

Kolay gelsin ..

Kendı Tasarımınya Very Happy İmza Koymadan Olmaz Tabi Haklısın Kardesım Smile
Mesaj20.01.2012, 05:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kavga etmeye değmez.Sizin hiç karışmanıza gerek yok.Bu arada bu pokemon sitelerini araştırdım ama hepsinin tüm hakkları saklıdır yazmaktadır.En iyisi başka tasarım seçin onu kodlatın siz.
Mesaj20.01.2012, 09:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

vustural yazmış:
Kavga etmeye değmez.Sizin hiç karışmanıza gerek yok.Bu arada bu pokemon sitelerini araştırdım ama hepsinin tüm hakkları saklıdır yazmaktadır.En iyisi başka tasarım seçin onu kodlatın siz.

Bizim Amacımız Karışmak Değil Yasal Suc Onun Ustune Bız Uyarıyoruz Gereklı Yerlere Bildirildi Zaten
Mesaj20.01.2012, 11:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
Söylediğiniz sitelerin telif hakları nedeniyle sitelerden izinsiz tasarımını veya herhangi bir içeriğini alamazsınız.
Diğer arkadaşlar da lütfen bu tür konulara kodlamalar yapmasınlar.
Bunu kendi açınızdan düşünmeye çalışın lütfen; bir site yapmışsınız. Tasarımını falan her şeyini.. Ama biri gelip tasarımınızı kendi sitesine koyuyor. Siz görseniz doğal olarak şikayet ederseniz (hakkında yasal işlem başlatırsınız).
Çünkü bu yasal bir suçtur!

Aynı hatanın gerçekleşmesi durumunda hem kodu isteyen, hem de kodlayan ceza alacaktır. Bilginize..

Konu kilit.
İyi forumlar.

En son simerweb tarafından 20.01.2012 11:30:53 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Önceki mesajları göster: