Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj05.02.2012, 12:59 (UTC)    
Mesaj konusu: Mahalle Maçları(Nostalji)

mahalle maçları..çocukluğumuz da yaptığımız şampiyonlar ligi kupası gibi bir şeydi.hep en şişman,en yavaş koşan ve hatta bazende en kötü kavga eden çocuk geçerdi kaleye(ben değildim yanlış anlamayın)bu mahalle maçlarının çok garip kuralları vardı.o kurallara uyamayanı dışlarlardı.çok önemliydi yani..

işte mahalle maçlarının bazı kuralları;

-iyi oynayan iki kişi aynı takımda olamazdı(kural işte ak)
-topu atan alırdı
-akşam ezanı okununca maç biter herkes eve giderdi.
-üç korner bir penaltıydı
-frikiklerde açıl biraz denilince ''burası ali samiyen mi amk'' şeklinde cevap verilirdi.
-top insanın münasip olmayan bir yerine gelirse işe işe diye bağırılırdı.
Mesaj05.02.2012, 13:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

aynen Very Happy
Mesaj05.02.2012, 13:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Anlatımlarınızda argo kelimeler kullanmazsanız anılarınız daha da güzelleşecektir..
Mesaj05.02.2012, 21:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Birde şunlar vardı :

Takımlar kurulurken ilk oyuncuyu seçme hakkı, adım almayı iyi bilenindi.

Topu patlatan parasını öderdi

Maçların hayali kale direkleri arası adım ile sayılır, olmaları gereken yerler iki taş ile işaretlenirdi.

Eğer kaleci dahil herkes çalımlanmışsa kale çizgisinde yere yatılarak topa kafa vurulurdu.

Atan alır mevzusu vardı. Eğer top kime çarpıp abuk zubuk biyere kaçmışsa topun gittiği yer neresi olursa olsun koşa koşa gidip alırdı.

Gol olduktan sonra eğer tartışmalar olursa ve golü yiyen takımın bir oyuncusu golü kabullenirse gol yiyen takım 180 derece dönerek durumu kabullenirdi.

Top, oyun alanı içerisindeki herhangi bir arabanın altına kaçarsa büyük bir şevkle arabanın altına yatılıp top alınırdı. Topu ilk kim kaparsa o takımda başlardı.

Frikiklerde baraj mesafesi, frikiği kullanacak olan kişinin kocaman 3 adım atmasıyla belirlenirdi.

Kaleci topu 3 kere sektirirse rakibe Açılsana 3 kere sektirdim derdi rakip açılırdı.
Mesaj05.02.2012, 21:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

Birde şu vardı hiç unutmam. Top oynadığımız yerde biri topa öyle bir vururduki komşulardan birinin bahçesine ya da damına kadar giderdi. Sonrada topu sen al ben almam davası görürdük birbirimizle Smile