Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj31.03.2012, 07:14 (UTC)    
Mesaj konusu: Kürt istemem dedi , Esra Erol Kovdu ( Video )

Arkadaşlar ''izdivaç'' programını bilmeyeniniz yoktur.Hergün çok farklı ve gereksiz istekler dolan bir program yerine geçmiştir.Öyle bir döneme geldik ki , artık televizyona çıkıp sipariş verir gibi damat yada gelin siparişi veriyoruz.

Aynen şu şekil ''burgerking'' ara gelsin sitesine girersin ya , orada sipariş verirsin.
Seçmen için bazı butoncuklar cıkar ,
Sos seçin , büyük boy mu / küçük boymu ? içecek ne içersiniz ? vs vs.

Konumuza geçelim.
İzdivaç programında gelin adaylarından biri ''Sinoplu ve kürt istemem'' diyince esra erolu çıldırttı. Gelin adayı 2.kez ''Kürt istemem'' diyince hem seyircinin hem esra erolun tepkisini çekti ve stüdyodan kovuldu.

Kendi yorumum : Öncelikle İnsanlık ölüyor Wink Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyoruz kimliğimizde TC Vatandaşı yazıyor.Herkes Türktür , Türkün-kürdü , Türkün-Lazı , Türkün-Çerkezi , vs. bu şekildedir.Yurtdışına çıktığınız zaman yabancı biri nerelisin diyince lazım , kürdüm , yada çerkezim mi diyorsun ? Göğsünü gere gere TÜRKÜM diyorsun.İzdivaç bir evlenme programı dolayısıyla beğenmeden ve aşık olmadan evlenilemeyeceğine göre , aşık olan insan sorar mı yaw kürtmüsün çerkezmisin , zenginmisin fakirmisin nerelisin tövbe tövbe . 2012 deyiz şu olaylara bak..

Not : Ben aslen kürdüm, ama mersinde doğdum büyüdüm.Kürtçede bilmem , Türk-Kürt ayrımı yapan , IRK ayrımı yapan kim olursa olsun şiddetle KINIYORUM.

Videoyu izlemek için :
http://www.izlesene.com/video/kurt-istemem-dedi!-esra-erol-kovdu!!/2665361

Mesaj31.03.2012, 07:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

allahını kuran kitabını seven böyle programları kaldırsın ya
Mesaj31.03.2012, 07:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Böyle düşünerek sen ırkçılık yapmış oluyorsun.Nasıl göğsümü gere gere Türküm diyim.Kürtüm derim.Ayrıca izdivaç programına yorum bile yapmıyorum yaptıkları aşkı soyutlaştırmaktan başka bir şey değildir.
Not:Türküm
Mesaj31.03.2012, 07:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

ne sikik program ya Laughing
Mesaj31.03.2012, 07:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

kapakfotograflari yazmış:
Böyle düşünerek sen ırkçılık yapmış oluyorsun.Nasıl göğsümü gere gere Türküm diyim.Kürtüm derim.Ayrıca izdivaç programına yorum bile yapmıyorum yaptıkları aşkı soyutlaştırmaktan başka bir şey değildir.
Not:Türküm

Ben ırkçılık yapmıyorum. Yurtdışına gidipte Kürtüm yada lazım diyerek seni hangi sınıflandırmaya koyucaklar sence ?

Yurtdışında kürt,laz , çerkez kimliği yok geçmiyor.Türk'üm derken ırkçılık mı yapmış oluyorum ben Smile

Bizim için yurtdışı önemli değil , yurtiçi önemli.Biri sorunca nerelisin diye , Mardinliyim kürt müsün evet kürdüm ama TÜRK'ün Kürdüyüm.

İşte böyle yorumlar atıla atıla ırkcılık yapılıyor , ırkcılık yapmadan .Irkcılık yaptığımı söyleyerek siz ırkcılık yapıyorsunuz Smile
Mesaj31.03.2012, 07:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Türk'ün Kürdü ne demek kardeşim ya Kürt Kürttür. Türk Türktür. Sanki bi alt şeyiymiş gibi Türk'ün Kürtü diyerek küçümsüyorsun.Yada böyle mi demek istedin Türkiyede yaşayan Kürt çünkü Türk'ün Kürdü düzgün bir hitap değil.
Mesaj31.03.2012, 07:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ayrıca sen sınıf ayrımını kafanda başlatmışsın bir kere.Kürt Türk yoktur insan vardır.
Mesaj31.03.2012, 07:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

kapakfotograflari yazmış:
Ayrıca sen sınıf ayrımını kafanda başlatmışsın bir kere.Kürt Türk yoktur insan vardır.

Hadi ya bilmiyordum Smile

Konuyu açan benim ayrım yapmayan benim , dolayısıyla önce İNSAN olduğugunu senden önce ben biliyorum kardeşim merak etme.

Türkün -Kürdü derken ya senin yaşın küçük yada böyle bir hitapı hiç duymadın.Biraz kitap oku derim Wink

Türkün-kürdü derken kürt yada laz küçümsenmiyor.

Matematik kitabını bilir misin?
İçindeki konularıda bilirsin Wink

Araştırma yap biraz , hem kendini geliştirirsin yada birşeyler kapmaya calısırsın.

İyi forumlar ,saygılar
Mesaj31.03.2012, 07:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Herkesin benimle aynı görüşte olmasını bekleyemem tabi. İyi Forumlar
Mesaj31.03.2012, 23:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba hocam , öncelikle söyliyeyim , bende kürdüm. Senin dediğin o Türkün-Kürdü olayının anlamı Kürt asıllı Türk anlamını taşıyor anladığım kadarıyla.. Çok doğru diyorsun. Ben kürt değilim. Ben Kürt asıllı bir Türküm!

Video'ya gelince, söylenecek pek birşey yok aslında. Yapılan terbiyesizlik ve gerizekalılık ortada. Allahından bulsun , Esra Erol'u tebrik ediyorum. Bir kat daha yükseldi gözümde Smile

Paylaşım İçin Teşekkürler!
Mesaj01.04.2012, 08:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Reyting için neler yapıyorlar. Irkçılık, akıldan yoksun insanların işidir.
Mesaj04.04.2012, 10:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

istemeyen istemez kardeşim herkes kürt eş istemek zorundamı ne mal insanlarsınız
Mesaj04.04.2012, 10:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

valla türk'üm kürt kızlı erkekli arkadaşlarım var ben ayırım yapmam her kürt aynı değildir bu ayrı birşey bunun için ayrıntıya gerek yok.herkesin bir seçimi var bu video'da esra erol hata yapmış herkesin bir seçimi var buna saygı duymak lazım benimde kürt kız arkadaslarım var ama kürt bir kızla evlenmem buda doğru birşey.seçimim böyle.
Mesaj04.04.2012, 15:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

terbiyesizadam2 yazmış:
istemeyen istemez kardeşim herkes kürt eş istemek zorundamı ne mal insanlarsınız
O kadar malsınki evini bombalamak istiyorum. Aptal herif kürt eş istemiyorsa , kürt geldiğinde , hayır der nazik bir dille geçer.. Irkçılığa gerek mi var. Tam beyinsizsin ya.