Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.04.2012, 12:10 (UTC)    
Mesaj konusu: Blogger Dns yönlendirme

Merhabalar. Blogger dns yönlendirmesi yapmak istiyorum. Bs ile alakalı bişey değil. Elimde zaten kayıtlı bir domain var. Bunu bloggere kaydetmem gerekiyor faka internetten araştırdım yok dnspark kullan yok şöle böle. Transfer kodu alıp domainimin kontrol panelinde yeni dns girmek şeklinde değilmi bu iş?
Bilen varsa yardımcı olabilirmi.
Mesaj19.04.2012, 18:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Anladıysam ne Ala..

Öncelikle dnspark.net ' e üye olman gerekiyor.. Sadece 2 adet yönlendirme hakkınız var.. Buradan https://www.dnspark.net/register/ DNSPARK'a üye olabilirsin.. Kaydınızı yaptıktan sonra https://www.dnspark.net/signin.php buradan giriş yapabilirsiniz. Üst kısımda DNS Hosting yazacaktır.. Ona tıklayacaksın.. Tıkladıktan sonra sol menüde Add Domain sekmesi var.. Oraya tıklayacaksın... Tıkladıktan sonra karşına bir sayfa çıkacak.. Bu sayfada kayıt ettiğiniz Domain adresinizi yazazaksınız. ve ekleyeceksin.. Hemen alt tarafta Add Now butonuna tıklayınca yönlerdirmek istediğin domain'i eklemi oluyorsun.. E-Posta'na bir tane Onay Linki gelecek.. O linke tıklarsan hesabını aktif etmiş olursun.. Şİmdi eklenen domain'inin A-Record kayıtlarını düzenlemen gerekiyor.. Yine üst tarafta DNS HOSTİNG sekmesine tıklayarak DNS servisinin ayarını yapacağımız A-Record kayıt menüsüne geçiyoruz.. Orada ALIAS NAME kısmına '' www '' yazıyoruz.. Destination Name kısmına ise '' GHS.GOOGLE.COM '' yazıyoruz ve kaydediyoruz.. Kayıt ettiğin domain adresinin Nameserver adreslerini güncelliyoruz.. Bu işlemleri domaini kayıt ettiğiniz firmadaki panelde yapıyorsunuz.. fns1.dnspark.net, fns2dnspark.net olarak kayıtlı olacaktır... Name Server adı altında kayıtlı olan adreslerii domaini kayıt yaptığınız panelde yer alan domain'e ait nameserver sekmelerine o adresleri ekleyeceksin.. Herşey bitti. Blogger panelinizdeki yönetim panelinizde bir işlem yapmanız gerekiyor.. Yönetim panelinize girip Ayarlar sekmesine tıklayacaksınız.. Oradan da Yayıncılık sekmesine ulaşacaksınız... Karşınıza bir sayfa çıkacak.. Oradan Özel Alan Sekmesine tıklıyorsunuz.. Ardından da Google sizden para isteyecek.. Ama bunu tabii ki ret edeceksiniz.. Sağ kısımda '' Gelişmiş ayarlara geçiş yapın '' diye bir buton olacak.. Ona tıklayacaksınız.. Açılan sayfada gerekli bilgileri dolduracaksınız... Kayıt ettiğiniz domain'i kutucuğa girdikten sonra Kaydet butonuna tıklayabilirsiniz..