Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.04.2012, 09:32 (UTC)    
Mesaj konusu: Hikaye Kitabı

Merhaba ,şimdi benim sizlere sorum olacak lütfen cevaplayın (: benim için çok önemli (:

Benim yaşım daha küçük ,ama hikayeler yazıyorum..bu hikayeleri sınıfta okuyunca öğretmenim ,arkadaşlarım çok beğeniyor hayran kalıyor Very Happy Herkes çok güzel yazdığımı ,hikayeleri kaybetmememi söylüyor (: ileride kitap çıkarabilirmişim Very Happy
İşte bende size bunu soracağım..bir hikaye kitabında kaç hikaye olmalı? nasıl çıkartılır? ve bütçesi ne kadar olur?

Mesaj01.04.2012, 11:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öncelikle kendini sayi konusunda sinirlandirma.Yazabildigin kadar yaz.Maliyete gelince,sen ilk kitabini cikaracagin icin yani adin taninmadigi ve yasin kucuk oldugu icin yayinciliklarla anlasman zor olur,bunlari hesaba kat derim.Telif parasi vb. karsilaman da gerekir. Taninan bilinen bir yazar olsan kitaplarin cok okunacagi icin her yayincilik kabul eder. Hikaye yazman cok guzel fakat turnude belirlemelisin. Gokkusagi gibi her telden calmamalisin.Renkli fakat karişik olur kitaplarin..Belli bir alanda yazip kendini gelistir derim.Zorda olsa vazgecme sevdandan.Herkes boyle basladi yazarliga. Misalen" Sema Marasli" ilk once hikaye kitaplari ve masallarla basladi bu ise ve meslegi de ev hanimligi..surekli okuyup kendini gelistirmis ve masallar yazarak bu gunlere gelmis.Kendine bu tur insanlari ornek alman gerekir.Hersey yavas yavas yerine oturur. Sevildikce taninirsin ve bir o kadar da okuyucularin artar.Nice yazarlar var zorluklarla bu ise baslayip suan basari saglayan...Hedefinden şaşma,kolay gelsin..
Mesaj15.04.2012, 20:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkür ederim ,verdiğiniz bilgiler işime yarayacak. Ayrıca benim ablam grafiker matbaa da çalışıyor. O da yardımcı olacaktır.. Hikayelerimin konusu belli bir düzende .Tabi hepsinin konusu aynı değil ama vermek istediğim mesaj ortak Wink Ve emin olun ki asla vazgeçmeyeceğim bu sevdamdan. Bende iyi bir yazar olacağım ,yazdıklarımı ilerde tiyatrocu olunca sahnede oynayacağım Very Happy

GÜNCEL

Mesaj23.04.2012, 09:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım için teşekkürler.
Önceki mesajları göster: