Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj15.02.2015, 12:00 (UTC)    
Mesaj konusu: #ÖzgecanAslan

Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki otobüse binmekten korkuyoruz.Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki herkes bir minibüs, bir otobüs şoförü olabiliyor.İnsanlar canını emanet ediyor bu insan görünümlü yaratıklara.Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki gencecik bir melek öldürülüyor,adamın biri çıkıp hala cinayeti protesto eden kadınlara küfür edebiliyor.Öyle boktan bir ülkede yaşıyoruz ki kadın olmak suç.Kadın olmak korku.Kadın olmak ölüm.Yanında biber gazı taşıyordu Özgecan.Yetmedi,hiç bir zaman da yetmez çünkü bu sapık zihniyet,canilik bitmez.Bu ülkede ve dünyada kadın olmak zor.Adalet yerini bulmadıkça uyku yok…Adalet istiyorum Özgecan için,tüm kadınlar için.Kadına şiddet bu kadar kolay,bu kadar ucuz olmamalı.Nurlar içinde yat Özgecan Aslan,sen unutulmayacaksın.

Mesaj15.02.2015, 19:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sana Katiliyiroum Kardesim :/
Mesaj15.02.2015, 20:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

enory yazmış:
Sana Katiliyiroum Kardesim :/

Malesef dostum, adiler yüreksizler var..
Enory faceni aç mesaj alamıyosun, buraya yazmak istemezdim ama.
Mesaj17.02.2015, 18:18 (UTC)    
Mesaj konusu: Adiler

bunu yapan cezasını bulsun.

☒ Bedava-Sitem ile ilgili sorunlarınız için: destek( at )bedava-sitem.com
adresine mail atınız. (at Yerine @)
✎“Para ve insan arasındaki karşılıklı ilişki şöyledir: İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın.”
☏ Bir Candaş Gültekin Klasiği
✌ Gerçekçi ol, İmkansızı İste.
♛ GALATASARAY

Mesaj17.02.2015, 18:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Allah rahmet eylesin.
Rabbim ailesi ve onu seven yakınlarına sabır versin.
Bunu yapan şahıs ömür boyu hapis ile cezalandırsa bile ölen Özge Can Aslan rahmetli kardeşimizin yakınlarının acısını dindirmez.
Sosyal medya üzerinde bu konu hakkında insanlar idam cezasına çarptırılmalı diye tartışmaları ve yapılan yorumları inceledim.
Olay hakkında bir çok yerde haberleri okudum ve duyduklarım gerçekten içler acısı bir durum. Rolling Eyes
Malesef Türkiye'de bu ve benzeri olaylar yaşanıyor ilk defa olan bir şey değil, ama bizler son olması için müslüman ülkemizde artık sesimizi yükselterek tepkimizi koymamız gerektiğini düşünüyorum.
Eğer bu tür şeylere seyirci kalırsak bugün yaşanan yarın bizim başımıza da gelebilir.
Hayat kısa herkes fani ölümlü kimse burada kalıcı değil.
Cinayet ve tecavüzde bulunan kişi hakkında hapis ile kurtulduğunu ben kendi düşüncelerime göre zannetmiyorum.
Özge öldürülen kardeşimizin babası gibi orada hapishane'de cezası olan bir sürü kişi var ve ben onların o suçu işliyen kişiyi rahat bırakacakları düşünmüyorum.
Üzüldüğüm konu müslüman bir ülke'de böyle kötü şeylerin yaşanmasıdır.

- Teknik Destek Personeli
Mesaj17.02.2015, 21:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yasa boğulmuş sokaklar,
Yarasında türkülerim sızlıyor
Memleketimde bir kadın ölüyor...
Sonraki gün... Bir daha
Ve tekrar bir daha.
Göz bebeklerinden bir çocuk gülümsüyor,
Sen ki, vurulmuş acıların tarifi...
Bense acı çekenlerin, ta kendisi...

Savuruyorlar,
Kanı el tutan katiller,
Gözlerinde fermanı var ölümün,
İnsanı yoktur, sorgusuz
İnsanlığı ölüdür.
Bir kadın bir başına ölür...
Ölüm gibi bir çığlıktır,
ardından duyulan,
İradesiz şehvet.

Geride kalan ölür,
Tarihi hatırladıkça ölünür...

Olayın zaten dini kısmına hiç girmeyelim!!! Hiç girmeyelim arkadaşlar!
Mesaj17.02.2015, 23:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Günlerdir, haberlerde bu olay yayınlanmakta üzücü bir durum. Fakat , Ben tv kanallarını protesto ediyorum. Haberleri sadece 3 gündür '' hadi bu haberi bir gün daha verelim reyting arttı '' zihniyetinde Tv kanalları. Korkuyorum , ülkemiz zaten bölünme aşamasında, bölmeye çalışanlar var. Şimdi de kadınlar , erkekler diye bir ayrım yapılıyor, yapılmakta. Bakın haberlerde o kardeşimizin cenazesine bakın Kadınlar taşıyorlar tabutu.. Erkeklere izin vermediler Kadınlar. Emin değilim ama sanırım kendi babası da tabutu taşıyamadı...
Demek istediğim olay, Ülkemizi bölmeyi bir kenara dursun. Çekirdek aileler bölünmeye başladı bu olaydan sonra. Bir ülkenin en temel taşını sarstılar Çekirdek aileyi bölmeye başladılar... .Kadınlar erkeklere pislikler diye bağırıyor, her erkek bir değil ama içindeki üzüntüyü ancak bu şekilde belirtiyor... Yani bir elma çürük diye bütün kasayı çöpe atmak gibi bir olay bu... Şu durumda bile çelişkiye düşüyorum, üzülerek belirtmeliyim ki durumumuz bu...

Allah Rahmet Eylesin.
Mesaj18.02.2015, 16:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

@bs-pazar hep öyle olmuyormu zaten dun de ınternette izledim kadınlar beledıye otobusune akbıl basmadan bındı sözde protesto tamam yaparsın ama adam gibi yap otobus protestosu mantıksız geldı bana işin içinde iş varmış gibi kadın haklarından bahsediyorlar fakat akbil basmayınca onca insanın hakkına giriyorlar bunu düşünmüyorlar işte şoför bagırınca kendi çaplarında eylem yapmaya çalışıyorlar belediye otobüsünde yazık türkiyenin düştüğü hale bak...
Mesaj18.02.2015, 18:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bi can bu kadar ucuz olmamalı. Siyaset falan yaptığım yok ama geçmiş tecavüz olaylarını dinlerseniz ne demek istediğimi fazlasıyla anlayabilirsiniz.

Konuyu takip eden arkadaşlarım için;

Arrow ''Paylaşılan link adresi kurallar gereği kaldırılmıştır. @aktif-dost''

Bi dinleyin derim. Link vermek yasak sanırım. kısa süre sonra kaldırıcam.

En son sunephecocuk tarafından 03.03.2015 16:08:17 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj19.02.2015, 00:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarimci-amca2 yazmış:
@bs-pazar hep öyle olmuyormu zaten dun de ınternette izledim kadınlar beledıye otobusune akbıl basmadan bındı sözde protesto tamam yaparsın ama adam gibi yap otobus protestosu mantıksız geldı bana işin içinde iş varmış gibi kadın haklarından bahsediyorlar fakat akbil basmayınca onca insanın hakkına giriyorlar bunu düşünmüyorlar işte şoför bagırınca kendi çaplarında eylem yapmaya çalışıyorlar belediye otobüsünde yazık türkiyenin düştüğü hale bak...

Bu ülkeyi yöneten, siyasi iktidar(!) sizde biliyorsunuz ki, en azından görüyorsunuzdur.
-Müslüman bir ülkeyiz biz. Vicdanımız bu kadar susmasın- Akın akın halk otobüsleriyle, şehir şehir insanları belediyeye mensup araçlarla, siyasi alanlara dolduran bir zihniyettir. Bunları gözlerimiz kapalı, kulaklarımız duymuyor olamaz! Bunlar yaşanan şeyler! Bu ülkede, fakir olduğu için, metroda akbil basamayan insanı, elindeki vücut arama cihazıyla kafasına vurarak zarar veren bir güvenlik görevlisi ve bu zihniyete, düşünceye mensup insanlar bulunmakta. Bir görüşü, hele ki benimsemediğiniz bir düşünce ise, tezini savunabilmek için. Öncelikle o düşünceye hakim olmaktan geçtiği bilinmelidir. Bu forumda siyasi bir konu alanı bulunmamakta bu doğru. Lakin bazı insanlarımızında alttan alttan, ironik ve alaycı bir ifadeyle, okuyanın yüzü utancından kızaracak derecede, iğneleyici laflar söyleyebilmeleri de pek doğru değil!

Nerede eski forum?
Mesaj01.03.2015, 13:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

aktif-dost yazmış:
Allah rahmet eylesin.
Rabbim ailesi ve onu seven yakınlarına sabır versin.
Bunu yapan şahıs ömür boyu hapis ile cezalandırsa bile ölen Özge Can Aslan rahmetli kardeşimizin yakınlarının acısını dindirmez.
Sosyal medya üzerinde bu konu hakkında insanlar idam cezasına çarptırılmalı diye tartışmaları ve yapılan yorumları inceledim.
Olay hakkında bir çok yerde haberleri okudum ve duyduklarım gerçekten içler acısı bir durum. Rolling Eyes
Malesef Türkiye'de bu ve benzeri olaylar yaşanıyor ilk defa olan bir şey değil, ama bizler son olması için müslüman ülkemizde artık sesimizi yükselterek tepkimizi koymamız gerektiğini düşünüyorum.
Eğer bu tür şeylere seyirci kalırsak bugün yaşanan yarın bizim başımıza da gelebilir.
Hayat kısa herkes fani ölümlü kimse burada kalıcı değil.
Cinayet ve tecavüzde bulunan kişi hakkında hapis ile kurtulduğunu ben kendi düşüncelerime göre zannetmiyorum.
Özge öldürülen kardeşimizin babası gibi orada hapishane'de cezası olan bir sürü kişi var ve ben onların o suçu işliyen kişiyi rahat bırakacakları düşünmüyorum.
Üzüldüğüm konu müslüman bir ülke'de böyle kötü şeylerin yaşanmasıdır.

Katiliyorum
Mesaj03.03.2015, 16:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

@sunephecocuk
Paylaştığınız link hakkında bir açıklama yapmak istedim. Rolling Eyes
Kuralları bir çok yeni kayıt olan arkadaşlardan iyi biliyorsunuz.
Çünkü buraya kayıt olduğunuz tarih 2011 senesi ve aradan tam olarak 4 sene geçmiş.
Malesef kurallar gereği vermiş olduğunuz linki kaldırmış bulunuyorum.
Gösterdiğiniz ilgi ve göstereceğiniz anlayış için şimdiden teşekkür ederim.

- Teknik Destek Personeli
Mesaj07.03.2015, 16:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

@sunephecocuk Kardeşim k.bakma ama sen hangi ülkede yaşıyorsun? Oyle karamsar yazmışsın ki dünyada bi yerde olduğundan şüphe duydum. Tabi ki herkes bu tür olaylar yaşanmasın ister ama abartma yapmaya da gerek yok. Bir deney vardır bilirsiniz suya sürekli kötu kelimeler kullanılarak seslenildiğinde su kararıyordu. Kardeşim siz de bu ülkeyi kötüleye kötüleye iyiyi düşünemez olmuşsunuz. Yarın daha iyi olacağına inanci olmalı insanın . İnşallah bu tür olaylar bidaha yaşanmaz , yaşatanlar cezasını bulur ve ülkemizin refahı daim olur diyorum ve oyle de denilmeli diye dusunuyorum.
Mesaj17.03.2015, 16:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

700pixel yazmış:
@sunephecocuk Kardeşim k.bakma ama sen hangi ülkede yaşıyorsun? Oyle karamsar yazmışsın ki dünyada bi yerde olduğundan şüphe duydum. Tabi ki herkes bu tür olaylar yaşanmasın ister ama abartma yapmaya da gerek yok. Bir deney vardır bilirsiniz suya sürekli kötu kelimeler kullanılarak seslenildiğinde su kararıyordu. Kardeşim siz de bu ülkeyi kötüleye kötüleye iyiyi düşünemez olmuşsunuz. Yarın daha iyi olacağına inanci olmalı insanın . İnşallah bu tür olaylar bidaha yaşanmaz , yaşatanlar cezasını bulur ve ülkemizin refahı daim olur diyorum ve oyle de denilmeli diye dusunuyorum.

Geçmiş zamanlara nazaran halimiz gerçekten çok kötü. Bence fazlasıyla haklı.
Mesaj17.03.2015, 19:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

devrimcity yazmış:
tasarimci-amca2 yazmış:

Bu ülkeyi yöneten, siyasi iktidar(!) sizde biliyorsunuz ki, en azından görüyorsunuzdur.
-Müslüman bir ülkeyiz biz. Vicdanımız bu kadar susmasın- Akın akın halk otobüsleriyle, şehir şehir insanları belediyeye mensup araçlarla, siyasi alanlara dolduran bir zihniyettir. Bunları gözlerimiz kapalı, kulaklarımız duymuyor olamaz! Bunlar yaşanan şeyler! Bu ülkede, fakir olduğu için, metroda akbil basamayan insanı, elindeki vücut arama cihazıyla kafasına vurarak zarar veren bir güvenlik görevlisi ve bu zihniyete, düşünceye mensup insanlar bulunmakta. Bir görüşü, hele ki benimsemediğiniz bir düşünce ise, tezini savunabilmek için. Öncelikle o düşünceye hakim olmaktan geçtiği bilinmelidir. Bu forumda siyasi bir konu alanı bulunmamakta bu doğru. Lakin bazı insanlarımızında alttan alttan, ironik ve alaycı bir ifadeyle, okuyanın yüzü utancından kızaracak derecede, iğneleyici laflar söyleyebilmeleri de pek doğru değil!

Nerede eski forum?

kardeşim eğer bana diyorsan yalanmı söylüyorum yani ??

tamam özgecan için bende üzülüyorum fakat yapacak birşey varmı yani ne yapayım o adamları bulup cinsel organlarından tavanamı asayım ? adamlar hayvansa bizim ne suçumuz var tepkiler üzüntüden sonuçta çok genç yaşta tecavüz edilip yakılarak öldürüldü kız doğal birşey yani öfkelenmek ama öfkeni kontrol edemezsen çevrendeki insanlara zarar verirsin demek istediğimi anladınmı ben kötü bir amaçla yorum yapmadım veya iğnelemek için yorum yapmadım gerçek ne ise onu yazdım...

En son tasarimci-amca2 tarafından 17.03.2015 19:11:47 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Önceki mesajları göster: