Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj21.06.2008, 07:49 (UTC)    
Mesaj konusu: hit arttırmanın yolları

1. Arama Motorlarına Kayıt Yaptırarak Ön Sıralarda Çıkmak
Arama motorlarını internete girenlerin % 95'i kullanmaktadır ve buradan istedikleri bilgileri aratıp ulaşmak istediği sayfaları bulmaktadırlar. Siz de insanları aradıkları zaman bulabilecekleri bir siteniz varsa doğru kelimeleri kullanarak sonuca ulaşabilirsiniz. Dünyanın en çok ziyaret edilen ve en doğru sonuçları çıkardığı öne sürülen Google bu alanın en iyisi. Sitenizi doğru şekilde kaydettirerek sitenize günde yaklaşık 100 kişinin gelmesini sağlayabilirsiniz.

2. Kısa ve Akılda Kalan Alan Adları
Adres çubuğunda bulunan isim sizin sitenizin kişiliğini ortaya koymaktadır. Alan Adı seçimi yaparken hem içeriğinize uygun ve kısa hem de akılda kalıcı bir alan adı bulmalısınız. Bunu başardığınız taktirde sitenize bir kere giren kişi siteyi unutmayacak yaklaşık olarak bir ay içerisinde sizin sitenizi tekrar ziyaret edecektir. Bu da size büyük bir katkı sağlayacaktır.

3. Hızlı Erişim
Web sitelerimizi genelde güzel durmaları için güzel resimlerle şık fotoğraflarla döşemeye çalışırız. Bu uygulama göze hoş gelmekle beraber sayfanın açılımını yavaşlatacak, ziyaretçiyi memnun etmeyecektir. Bu doğrultuda sayfanızdaki hostunuzu yoracak resimleri, scriptleri kullanmamak en güzelidir. Hele ücretsiz hostingleri kullanıyorsanız kesinlikle anasayfanızın 60 kb 'ı geçmemesi ve resimlerin boyutunun çok büyük olmaması gerekir. Geocities tecrübesine dayanarak

4. Banner ve Link Değişimleri
Web siteleri arasında yapılan banner ve link değişimleri çok yararlı olacaktır. Özellikle benzer içeriğe sahip siteler arasında yapılan banner ve link değişimleri iki tarafa da büyük katkılar sağlamaktadır. Mesela ziyaretçi aradığını iki site de bulabilir. Ayrıca bu değişimler arama motorlarına da yardımcı olmaktadır.

5. Kaliteli İçerik
Sörfçüler gezdikleri sitelerde aradığının da fazlasının bulunmasını ister. Gördüğü içerik ne kadar fazlaysa o siteye gösterdiği önem de o kadar fazladır. Eğer bir girişinde bütün siteyi gezebiliyorsa zaten o ziyaretçi o siteye bir daha gelme gereği duymaz, fakat o kadar çok içerik varsa ve bir seferde bütün hepsini gezemiyorsa bu o ziyaretçinin en kısa sürede yarım kalan sörfünü tamamlamak için siteye tekrar gireceğinin belirtisidir.

6. Aktiviteler
Web sitelerinde yapılan aktiviteler çok önemlidir. Özellikle ziyaretçilerin online katıldıkları, birbirleri aralarında mesajlaşabildikleri ortamlar çok sevilmektedir. Örneğin ; Mesaj Panosu, Link Bankası, Maillist ,Ziyaretçi Defteri vs.. Bu aktivitelerde ziyaretçiyi memnun edecek ve o siteye tekrar girmesini sağlayacaktır.

7. Toplistler
Toplistler ; web sitelerinin istatistiklerini tutan, istatistiklere göre sıraya dizen web siteleridir. Bu sitelere üye olarak sitenizin istatistiklerinizi tutturabilir ve takip edebilirsiniz. Üst sıralarda yer alırsanız sitenize ziyaretçiler gelir. Fakat burda Toplist seçimi de çok önemlidir. Eğer hitiniz düşükse çok büyük sitelere, toplistlere katılmanın bir anlamı yoktur. Daha düşük ve hitinize uygun toplistlere kayıt olmak her zaman için daha yararlıdır.

8. Hit Makinaları
Yukarıda anlattığımız hit arttırma yollarının dışında, size hiç bir yarar sağlamayacak olan fakat toplistlerde üst sıralara çıkmanızı sağlayacak olan web trafik sitelerine üye olabilirsiniz. Buradan gelen ziyaretçiler sizin sitenizi hiç bir şekilde bilmez, gezmez ve içeriğiyle ilgilenmez. Sadece hitiniz artmış olur. Bu yolu kimseye tavsiye etmiyoruz.

______________
Mesaj25.06.2008, 14:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkür Ederim
Mesaj08.07.2008, 19:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

hayalikodlar yazmış:
Teşekkür Ederim
Wink
______________
Mesaj08.07.2008, 19:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arama motorlarında ön sıralarda çıkmak (%80)

Kısa ve akılda kalan alan adları (%5)

Hızlı Erişim (%5)

Banner ve Link Değişimi (%5)

Kaliteli İçerikler (%0)

Aktiviteler (%5)


BANA GÖRE BÖYLE...GÜZEL PAYLAŞIM SAĞOL.
Mesaj08.07.2008, 21:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tabiki en büyük etken arama motorlarıdır ama arama motorlarındada en büyüğü google olduğu için gogleyi beklicez mecbur Razz
______________
Mesaj22.07.2008, 17:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

htmlmekani yazmış:
Tabiki en büyük etken arama motorlarıdır ama arama motorlarındada en büyüğü google olduğu için gogleyi beklicez mecbur Razz


google
yahoo
msn

bu üçü çok büyük

______________
Mesaj30.07.2008, 17:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylaşımınız için teşekkürler Very Happy
______________
Mesaj30.07.2008, 17:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgi için teşekkürler...
______________

Siten Burda | Ücretsiz Site Rehberiniz | Yüzlerce Site Burda - TR.GG SITELERI
Mesaj30.07.2008, 18:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aslında ne toplistler ne de hitinizin onca sitede bulunması ne de pagerank. İki şey düzgün ve başarılıysa sitenize ziyaretçi zaten gelecektir.

1. Sitenizin kalitesi ve hitap ettiği alan.
2. Arama motorlarıyla olan flörtü.

1 yıldan beri anladığım şu. Toplistlerden size gelen ziyaretçi hemen hemen yüzde 5 bile değil. Çünkü insanlar topliste sadece sitelerini kaydetmek için giriyorlar. Yani başka siteyi bulmak için giren hemen hemen YOK gibi. İnsanlar, aradıklarını bulmak için toplisti değil Arama motorlarını kullanıyor. Arama motorlarından ziyaretçi çekmek için ise "popüler konuları", "insanlığın yararına olan bilgileri" özellikle İNSANIN KENDİSİNİ DİREKT OLARAK İLGİLENDİREN siteleri arıyor insanlar. Yani KENDİSİ ile ilgili herşeyi.

2. bir nokta, üstte de belirttiğim gibi, hitap ettiğiniz alan. Eğer siz, belirli bir kesime hitap eden içerikler sunuyorsanız, gelen ziyaretçiler de sadece hitap ettiğiniz kesimden olacaktır. Siz bakış açınızı ve persfektifinizi daralttıığınız ve genişlettiğiniz oranda içeriğiniz de ilgi görecektir. Örneğin sporla yada daha da indirgeyerek Galatasaray'la ilgili bir fan sitesi kurdunuz. Gelen ziyaretçiler de sadece sporla ilgilenen ya da belirli bir takıma indirgeme yapmışsanız o takımın taraftarı ziyaretçiler olacaktır.

3. nokta, insanların içeriğinize ihtiyacı olup olmadığı ve o içeriği bulabilme genişliği.. Bir hastane düşünün. Çevresinde ne kadar eczane varsa, müşterisi de o oranda düşecektir. Ya da bir okul kantini. Hep sıra olur, uzun bir kantin kuyruğu. Neden? Çünkü okuldaki tek kantin odur. Askere gidenler bilir bölüklerine ait kantinlerdeki o uzun kuyrugu.

Yanisi, sitenize bir içerik koyuyorsunuz. Ama gereksiz bir içerik olduğu için sadece sitenizi içerik yönünden dolgun gösteriyor. Başka sitelerden sitenize ekleme usulü aldığınız hiçbir içerik, ziyaretçinin ilgisini çekmeyecektir. Kantin örneğinde olduğu gibi birbirinin FOTOKOPİSİ ve O İÇERİKTEN YÜZLERCE, HATTA BİNLERCESİ OLAN site içerikleri de igisini çekmeyecektir. O içeriğin taliplisi 100 kişiyse, bu 1000 siteye bölüştürülecektir. Yani her siteye ortlama 0.1 ziyaretçi... Ve başka sitelerden frame içerik almakla ziyareetçi sayınızı değil; sadece o framenin kaynağı sitenin pagerankını yada ziyaretçi sayısını yükseltirsiniz ve siteniz sadece o sitelerin bir aracı haline gelir.

O zaman yapmanız gereken ne? İHTİYAÇ DUYULAN, ÖZGÜN ve ORJİNAL içerikler oluşturmak. İddia ediyorum; rüya tabirinden anlayan biri olsa, sitesini de tasarım ve görsellik olarak güzelce tasarlayıp bunu etkili bir şekilde tanıtsa o sitenin 1 yıl sonra ziyaretçi sayısı 1000'leri 2000'leri bulacaktır. Neden; çünkü konusu insanın kendisi ve rüyalar insanlar için hala bir bilinmeyen ve rüya tabiri de bir ihtiyaç... Tabii ki, kendi alanında ENDER olan bir site niteliği taşımak kaydıyla. Ve tabii bu sadece bir örnek.

Şunları bir kenara mutlaka yazın;

X Unutmayın; Toplistler HİT GÖNDERMEZ; HİT ALIR!!!

X İçeriğiniz kaliteli ve geniş yelpazeli olmadıktan sonra pagerank'ınız isterse 10 olsun; sonuç pek fazla değişmeyecektir.

X Hedefiniz ziyaretçi almak değil; ziyaretçinizi sitenizde tutabilmektir. Yani sitenizin AKILDA kalmasını başarabilmektir.
______________

gizliilimler.tr.gg / 4kitap.tr.gg / mehmetakifardic.tr.gg
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu