Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.03.2009, 21:43 (UTC)    
Mesaj konusu: Site Haritası ile Site Bağlantısının Farkı

Merhaba
Dizin şeklindeki site haritasını kendiniz oluşturmanız mümkün değil.Ancak Site bağlantısı yollayarak google' a bildirebilirsiniz,sayfanız uygunsa arama motorlarında şu şekilde görünür.

Google site bağlantısını (yukarıdaki gibi) kendi oluşturur.Sitenizin , Google' da bu şekilde yer alabilmesi için site düzeninizin ve başlıklarınızın google tarafından otamatik onaylanması gerekmektedir.Yani sizin yapacağınız sitenizi optimize etmek ,gerisi googlenin oyudur.
Otamatik site bağlantısı aşağıda kırmızı ile işaretlenen şekilde anlaşılabilir.

Web yöneticisi araçları ile arama motoru optimizasyonunuzu kolaylaştırabilirsiniz
Web Yöneticisi araçlarına kayıt ol

Ayrıca şu iki terimi ayırmak gerekir.Site haritası ile Site bağlantısı aynı şey değildir.Çoğu kişinin site ''haritası'' diye bahsettiği şey aslında site bağlantısıdır.

Burada Google Site Yöneticisi için htlm olarak doğrulamadan bahsedilmiş,ancak Web Yöneticisi Araçları çok geniş bir konu.Örneğin bu linkte anlatıldığı gibi gibi www.siteadi/hakkimda.htm yi www.siteadi/hakkimda/l.htm şeklinde değiştirerek çözüm yolları bulunmuş.Site haritası için istenen uzantı xml yada txt dir.Bu konuda çözüm yollarını umarım geliştirebiliriz...

NOT:ANLATIM TR.GG İÇİNDİR.

En son turkmayasi tarafından 01.03.2009 21:48:03 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj21.04.2009, 17:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

teşekkürler
Mesaj21.04.2009, 18:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

anlatım içn sago
Mesaj21.04.2009, 18:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

robots.txt sitemi koydum ama yinede google botları siteme girmiyor heraldwe da googleda değilim ondan Razz

Mesaj21.04.2009, 19:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

googlada sıkıntı var sanırım bs kapandığıdan beri sitemde indirme işlemi yapmıyor Rolling Eyes
Mesaj31.08.2009, 12:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

site linklerini nasıl koycaz .txt .xml upload ettik diyelim google a
"naha al işte benim link listem bu" nasıl diycez Smile Sad

Mesaj22.01.2010, 00:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

forumuzda sıkça dile getirilen ve bana bazen sorulan bir soru vardı...

Google Web Yöneticisi Araçlarına, tr.gg için htlm olarak doğrulama fonksiyonun, 2-3 ay öncesinde hata verdiğini farkettim.
Artık doğrulama adımlarını bu başlığı takip ederek yapabilirsiniz.
http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=31214

Sevgiler
Mesaj29.01.2013, 11:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

anlatım içn teşekkür !
Önceki mesajları göster: