Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj30.07.2012, 20:39 (UTC)    
Mesaj konusu: Nolur yardım nolur

Arkadaşlar css tasarım yapıyorum photoshopla tasarlıyorum dreamweiver ile kodluyorum ama aşşağıdaki gibi kayıyor ne yapmalıyım kaymaması için yardım edin
http://imgim.com/asfdd.jpg

Photoshop cs5 kullanıyorum bir çok sitede bu sorun yok bende neden oluyor yardım edin[/quote]
Mesaj30.07.2012, 20:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

İçerik ve menü alanında kullandığınız styles veya gradient'i kaldırın.. İçerik veya menü katmanına çift tıklayıp "Color Overlay" seçeneğine tıklayın.. Daha sonra sadece 1 renk seçin.. Sonra resimleri yeniden upload edin.. Sorun çözülecektir Smile
Mesaj30.07.2012, 21:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşım çok saol ama tane tane ve hangi programdan yapacağımı anlatırmısın seni yoruyorum ama nolur
Mesaj30.07.2012, 21:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşım hadi nolur yardım
Mesaj30.07.2012, 21:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

Önemi yok Smile Anlatıyorum...

İlk olarak Photoshop'ta tasarımını çizdin ya.. Hani içerik için ve menü için 2 tane bölüm ayarlıyorsun.. Onlara sen 2 renk vermişsin.. Mavi ve beyaz.. Bunun ya beyaz ya da mavi olması gerekiyor... 1'den çok renk olursa sistem şöyle algılıyor..

Beyaz
Mavi
Beyaz
Mavi
..

Yani içerik alanını sürekli yeniliyor.. Bunun sonucunda sendeki hata çıkıyor Smile

Bunun çözümü için içerik katmanını (layer) çift tıklayarak açın.. Color Overlay sekmesine gelin ve orada bir renk butonu var.. Oradan sadece tek bir renk seçin..Beyaz ya da istediğiniz bir renk fakat tavsiyem BEYAZ.. Sonra tekrar resimleri nete ekle.. Bu kadar Smile
Mesaj31.07.2012, 08:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok teşekkür ederim başka sorun olursa başını ağrıtırım belki Very Happy
Mesaj31.07.2012, 08:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

eğer div ile kodladıysan tasarımını css ye bu kodu eklemen yeterli Arrow

Kod:
background-repeat:no-repeat;

not:resim ne olursa olsun tekrarlamaz fakat yine kötü durabilir
Mesaj31.07.2012, 08:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler denerim Very Happy

Herkesin yardımını bekliyorum
Mesaj31.07.2012, 15:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

PEki arkadaşım aynı şeyi menüyedemi uygulayacağım ve macromedia'da yapıyorum tasarımı rules lar gözüküyor onu nasıl halledeceğim
Mesaj31.07.2012, 15:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Aynı şeyi menüde de yapacaksın elbette.. Zaten menüde tekrarlamakta farkettiysen kardeşim.. Menüyüde tek renk olarak ayarlayacaksın, menü içeriğini Dreamweaver'da sonradan ekleyeceksin.. Smile
Mesaj31.07.2012, 15:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Konu Taşınmıştır..
Bu tür sorunlar için lütfen bu kategoriyi kullanın..
Önceki mesajları göster: