Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj30.07.2013, 16:16 (UTC)    
Mesaj konusu: İnternet Kullanıcıları Dikkat!

Son günlerde bazı TTNET kullanıcıları tarayıcılarını açtıklarında otomatik olarak bir siteye yönlendiriliyorlar. Sayıları gittikçe artan bu internet kullanıcılarının yönlendirildiği sitenin ismi Gezinti.com. Buna benim de bir kaç kez kendi evimdeki internet de denk gelmişliğim oldu.

Phorm’un ülkemizdeki ismi olan GEZİNTİ.COM, insanları aldatmaya, kandırmaya ve bilinçsizliğimizden yararlanarak sisteme üye yapmaya devam ediyor!

Site de özel haberlerin, içeriklerin sunulduğu bir portal. Bir TTNET hizmeti olan Gezinti, üyelerine ilgi alanlarına göre içerikler sunuyor.

TTNET, Gezinti’nin yaygınlaşması için gayet ilgi çekici bir yol izliyor. Tarayıcılarını açtıklarında istekleri dışında siteye yönlendirilen TTNET müşterileri, karşılarına çıkan sayfayı terk etmeleri durumunda daha da ilginç bir uyarı ile karşılaşıyorlar: ‘Bu sayfayı terk ederseniz, kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılacaksınız.‘

Anlayacağınız dayatma yoluyla tık sayısını artırmayı planlayan TTNET, yine dayatma yoluyla yeni üyeler kazanmayı hedefliyor. Sayfayı kapattığınızda otomatik olarak üye oluyorsunuz ve Gezinti böylece hayatınızın bir parçası oluveriyor.

Gezinti.com’un iş planı sitenin geçtiğimiz aylarda sizlere bahsettiğimiz TTNET - Phorm işbirliğinin bir ürünü olduğunu bizlere gösteriyor. İsteyerek veya istemeyerek siteye üye olan internet kullanıcılarına ait tarayıcı bilgileri Gezinti veri tabanına gönderiliyor ve kullanıcının ilgi alanlarına özel içerikler ve (bu işin olmazsa olması) reklamlar sunulmaya başlanıyor. Böylece TTNET müşterileri bir anda şirketin bu yeni pazarlama faaliyetine kadrolu olarak katılmış oluyor.

İnternet ve bilgisayar ile haşır neşir olan TTNET abonelerinin bile tuzağına düştüğü Gezinti.com internet kullanımı sınırlı olan ve bu konulara uzak kalan kullanıcılar için çok daha büyük bir tuzak anlamına geliyor. İlerleyen günlerde daha fazla internet kullanıcısının karşısına çıkacak site, muazzam üye sayısı, tıklama rakamları ve ilgi alanlarına göre ayrılan kullanıcılar ile çok büyük bir ürün haline dönüşecek.

Şu an için üyelerinin karşısına vasat tasarımı ve haber sitelerinden alınan içerikler ile çıkan Gezinti.com’un akıbetinin ne olacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Ayrıca reklam bir hizmet midir? Bu tarz yeni yapılanmaların biz kullanıcılara yaptıkları internet güvenliği midir reklam mı orası tartışılır. Ama dikkat edin. Ve her önünüze gelen bilgilere evet olarak veya seçeneksel durumlarda es geçmeyin. Dikkatli bir internet kullanıcı olmaya özen gösterelim.

Özet geçersek, benim oldukça rahatsız edici bulduğum ve adeta bir fişleme mekanizması olan Gezinti.com hakkında uyarmak istedim Bu sistemden çıkmak için yapmanız gereken ise:

Gezinti.com/hesabim adresine girin
Eğer servis açıksa aşağıdaki gibi gözükecek her iki seçeneği de kapatın:

Eğer başarılı olduysanız şöyle gözükecek:

Mesaj30.07.2013, 17:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şahsen bana denk gelmedi. Ama inceleme fırsatı buldum ve cidden gözüme hiç hoş gözükmedi. Özellikle bu isteyen istemeyen herkesi dahil etme politikası hoş değil. Evet, şimdilik sadece para kazanmaya yönelik görünüyor (ki evet, fazlasıyla kazanmak mümkün) ancak ileride ne olur bilinmez. Sonumuz hayrolsun Mr. Green
Mesaj30.07.2013, 18:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yeni üye olan ve bilmeyen arkadaşlarımızın bunu öğrenmelerin de fayda var en azından bir internet kullanıcısı olarak bu türk tezgaha düşmesin hiçbirimiz. Ben 2-3 sefer yaşadım nedense en sonunda gelmemeye başladı. Sonuçta benim bilgisayarımı başkaları da kullanıyor örnek verirsem kardeşim. Bilmeden evet dese ve ben bunu bilmesem? Bunun için kontrol etmenizi tavsiye ederim tüm arkadaşların. Tekrardan iyi forumlar herkese...
Mesaj31.07.2013, 09:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

bunu ttneti arayıp iptal ettirebiliyomuyuz
Mesaj31.07.2013, 14:11 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: İnternet Kullanıcıları Dikkat!

kaankart yazmış:

Gezinti.com/hesabim adresine girin
Eğer servis açıksa aşağıdaki gibi gözükecek her iki seçeneği de kapatın:

Eğer başarılı olduysanız şöyle gözükecek:

buradan hızlıca iptal edebilirsin.

tabii ekstra bilgi almak için ttnet i de arayabilirsin sana kalmış Smile
Mesaj02.08.2013, 15:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

bendede çıkıyor öyle bazen ama açtığım siteye gidiyor ?
Mesaj29.08.2013, 12:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

bende ttnet kullanıyorum lakin hiç denk gelmedi şeytan kulağına kurşun Twisted Evil
böyle çok mutluyum gezintiye felan gerek yok.
verdiğin bilgiden dolayı teşekkür ederim.