Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.08.2013, 15:23 (UTC)    
Mesaj konusu: Girdiğiniz klasör geçerli görünmüyor hatası

Arkadaşlar ben ağ bağlantılarımdan bir ağ bağlantısı ekleye tıkladığımda ağ bağlantısının adresini yazıyorum ftp://kullanıcıadı@server şeklinde

Girdiğiniz klasör geçerli görünmüyor bir başkasını girin diyor

İşletim sistemi xp

Sizce sorun ne nasıl çözebilirim ??
Mesaj07.08.2013, 16:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

@kingsnow Bilgisayarınızda dosya paylaşımı açık mı ? Ayarlarda gözünüzden kaçırdığınız bir nokta vardır gözden tekrar geçiriniz.
Mesaj07.08.2013, 17:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ağ bağlantılarımın ayarlarını nerden düzenlicem ?? Smile
Mesaj07.08.2013, 17:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

kingsnow yazmış:
Ağ bağlantılarımın ayarlarını nerden düzenlicem ?? Smile

Başlat'ı ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın.

Denetim Masası'nda, Kategori Seçin altında, Ağ ve Internet Bağlantıları'nı tıklatın.

ya da Kontrol Panel simgesi seçin altında Ağ Bağlantıları'nı tıklatarak Ağ Bağlantıları penceresini görüntüleyin.

Ağ Bağlantıları penceresinde, ağ yönetimiyle ilgili aşağıdaki görevlerin tümünü gerçekleştirebilirsiniz:

Bir ağ bağlantısını devre dışı bırakma. Bir ağ bağlantısını kullanmıyorsanız devre dışı bırakın. Örneğin, bilgisayarınızda dahili bir kablosuz bağlantı varsa ve o anda kablolu bir ağa bağlıysanız bilgisayarınızın daha yavaş olan kablosuz bağlantıyı kullanmadığından emin olmak için kablosuz ağ bağlantısını devre dışı bırakmalısınız. Güç tasarrufu da sağlarsınız. Bir ağ bağlantısını devre dışı bırakmak için ağ bağlantısını sağ tıklatın ve sonra Devre Dışı Bırak'ı tıklatın.

Bir ağ bağlantısını etkinleştirme. Daha önce devre dışı bıraktığınız bir ağ bağlantısını etkinleştirmek için ağ bağlantısını sağ tıklatın ve sonra Etkinleştir'i tıklatın.

Bir ağ bağlantısını onarma. Windows XP genel ağ sorunlarını otomatik olarak çözebilir. Bir ağ bağlantısını onarmak için ağ bağlantısını sağ tıklatın ve sonra Onar'ı tıklatın.

Internet Protokolü (IP) ayarlarınızı yapılandırma. Varsayılan ayarları değiştirmeniz nadiren gerekse de, işvereniniz veya ISP'niz IP adresinizi ve Etki Alanı Ad Sistemi (DNS) sunucularınızı belirtmenizi isteyebilir.

IP ayarlarınızı yapılandırmak için

Ağ Bağlantıları penceresinde ağ bağlantınızı sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın.

Genel sekmesinde Bu bağlantı aşağıdaki öğeleri kullanır altında, Internet Protokolü (TCP/IP) öğesini seçin ve sonra Özellikler'i tıklatın.

Internet Protokolü (TCP/IP) Özellikleri iletişim kutusunda ağ ayarlarınızı yapılandırın ve sonra Tamam'ı tıklatın. Ağ Bağlantıları penceresine dönmek için Kapat'ı tıklatın.

microsoft.
Mesaj07.08.2013, 17:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sağolun Cevaplar için