Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj15.05.2014, 15:47 (UTC)    
Mesaj konusu: tex to speech nasıl yapılır yani konuşma

http://www.youtube.com/watch?v=MS0hw9kl6w0 bu video daki adam bu konuşma metnini nasıl yaptı 1 tek seslede oluyormu kaç günüdür arıyorum bulamıyorum içim sıkıl dı Crying or Very sad
Mesaj21.05.2014, 16:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

eğer çok uğraşırım dersen montajlama tekniği yaparsın ama gerek yok sana önerim camtasia Studio kullanman kaliteli bir program bence videolarını bile çok rahat düzenliyorsun mesela bannerin var videona koyabilirsin bunun gibi birkaç ayarlar mevcut googleden aratarak bulabilirsin ayrıca anlatımlarıda mevcuttur kolay gelsin...
Mesaj25.05.2014, 01:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu video deki hangi progtam tts yapacam video teğil Crying or Very sad
Mesaj25.05.2014, 12:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

anlatım sanalkurs.net ten alıntıdır..

Alıntı:
1. COM componentlerden Microsoft Speech Object Library adlı DLL eklemelisin önce.(SpeechLib.dll )
using SpeechLib;diyerek gerekli namespace i de eklersin sonrasında. call Speak()
Kod: [Seç]
SpVoice voice = new SpVoice();
voice.Speak("Merhaba Sanalkurs!", SpeechVoiceSpeakFlags.SVSFDefault)

diye kullanabilirsin

Mesaj25.05.2014, 12:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

başka bir yerden alıntı daha bilgisayrında nasıl yaparsın Arrow

Alıntı:
Ekranda bulunan yazıları okumakda güçlük çekerseniz ekran yazı boyutlarını arttırabilir ve bu durumu değiştirebilirsiniz. Ancak bir yazıyı tamamen sesli hale getirmek isterseniz de Windows da bunun için bir uygulama mevcut. Eskiden Microsoft Sam olan bu okuyucunun yeni ismi Microsoft Anna.

Yazıları sesli hale getirmek için aşağıdaki adımları izleyin.
Başlat (windows simgesi) düğmesini tıklayın ve kontrol panelini açın.

Erişim Kolaylığı Merkezini (Ease of Access Center) açın. Burada altta bulunan listeden "Bilgisayarı Ekransız Kullan" (Use the computer without a display) öğesini tıklayın.

Ekranda bulunan bir yazıyı okutmak istiyorsanız "Ekran Okuyucusunu Aç" (Turn On Narrator) seçeneğini işaretleyin.
Konuşma Özelliklerini görmek için "Metin Okumayı Ayarla" (Set up text to speech) i tıklayın.

Metin okuma sekmesinde "İnsan sesini sınamak için aşağıdaki metni kullanın" (Use the following text to preview the voice) yazısının altındaki kutuya istediğiniz metni girebilirsiniz. Daha sonra onu okutmak için de "Konuşmayı Sına" (Preview Voice) yazan butona basarsanız, Microsoft Anna sizin için metni okur.
Alt taraftan okuma hızını ayarlayabilirsiniz.
Bu seçeneklerle daha önce girdiğiniz ekranlardan Tamam (Ok) diyerek çıkarsanız Microsoft Anna sizin için ekrandaki her metni okuyacaktır. Klavye ile yazdığınız kelimeler dahil.

Mesaj25.05.2014, 21:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

istedğim sesten nasıl tts yapacam örneğin serdar ortaçın sesinden
Önceki mesajları göster: