Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.06.2017, 20:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

@bjkvakti
Dediğim gibi siteler tek kişi tarafından seçilmiyor çekememezlik yerine kazananlar oldukları yerlerden memnun bir şekilde devam etmeli kazanamayanlada birdahaki seçimlere hazırlanmalı.
Ve yarışma hakkında ki ilk duyuruyu okuyun yarışma tasarım üzerine emin ol içeriğe bakılsaydı yıllardır aktif bir şekilde içerik ekleyen çoğu arkadaşımız ilk sıralara geçerdi
Örnek vermek gerekirse: isacotur..

Ayrıca enterge tasarım kullanan kazanamaz diye bir kural'da yoktu en çok hoşunuza giden temayı enterge edip kullanabilirdiniz.

En son zaccurd tarafından 25.06.2017 20:39:52 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj25.06.2017, 20:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

zaccurd yazmış:
@bjkvakti
Dediğim gibi siteler tek kişi tarafından seçilmiyor çekememezlik yerine kazananlar oldukları yerlerden memnun bir şekilde devam etmeli kazanamayanlada birdahaki seçimlere hazırlanmalı.
Ve yarışma hakkında ki ilk duyuruyu okuyun yarışma tasarım üzerine emin ol içeriğe bakılsaydı yıllardır aktif bir şekilde içerik ekleyen çoğu arkadaşımız ilk sıralara geçerdi
Örnek vermek gerekirse: isacotur..

Ayrıca enterge tasarım kullanan kazanamaz diye bir kural'da yoktu en çok hoşunuza giden temayı enterge edip kullanabilirdiniz.

Tamam siz haklısınız.
Mesaj25.06.2017, 20:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

@bjkvakti

anlayışın için teşekkür ederim :)
Mesaj25.06.2017, 20:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Benim tasarımım entegre ama sorun yok değil mi?
Mesaj25.06.2017, 21:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

@teknolanya
bu konuyu sohbet'e çevirmeyelim bu tür sorularınız ve sohbetleriniz için sohbet başlığımız var!
Mesaj25.06.2017, 21:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

teknolanya yazmış:
Benim tasarımım entegre ama sorun yok değil mi?

Temanın sahip ve yapımcı bilgilerini değiştirip site adınız yapmadıysanız sıkıntı yok.
Paylaşıma açık olması lazım tasarımın birde.

Ne b** olduklarını yüzlerine vurmadığımız için, kendini kusursuz insan sananlar var.
Mesaj25.06.2017, 21:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

zaccurd yazmış:
@teknolanya
bu konuyu sohbet'e çevirmeyelim bu tür sorularınız ve sohbetleriniz için sohbet başlığımız var!

Üzgünüm abi,cevap vereyim dedim Smile
Mesaj25.06.2017, 21:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Fakat her sene mutlaka bir tartışmanın çıkmasını normal bulmuyorum.

Ne b** olduklarını yüzlerine vurmadığımız için, kendini kusursuz insan sananlar var.
Mesaj25.06.2017, 21:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bakın son kez söylüyorum. Yazdıklarımı zerre anlamadan sadece karşıt görüste olmak icin yazanlar var. Ulan kendin diyorsun liste sirasiz ve ben bu sıradayım yani kazananlardan biriyim. Bana kazananları çekememezlik gibi laflar ile de gelmeyin. Başka sitelerden özenti olacak şekilde yapılan tasarimlarla ancak kendini kandırabilirsin. Burada bana karsıt görüste olan iki kisi var. Komik olan taraf birisinin tasarımı tamamen başka bir siteden çalıp sadece grafiklerde küçük oynamalaroynamalarla hazırlanmış diğerinin de site sloganı benim bu siteyi 2015 yılında açtıgımda kullandıgım sloganı calmıs. Suanki profil resmimdeki slogandan bahsediyorum. Profil resmimde yine 2015 den kalma. Tamam bir siteyi lkendinize uygun olarak görüp buyuk degisiklikler yaparsanız sorun yok.bende bu siteyi hazırarken kendi tarzıma yakın sitelerden gordugum seyleri gelistirerek yaptım. Fakat tamamen calinti tasarim ile bana laf yapamazsin Yazdıklarım sürekli başka taraflara cekiliyor. Asıl anlatmak istediklerimi aşagıya bırakıyorum ve daha bu başlıga cevap yazmıyorum.

-ilk 10 sıralı bir şekilde açıklanmalıydı.
-sitelere sadece tasarım sadece içerik sadece konu olarak değil tüm anlamda bir inceleme yapılmalıydı.
-sitesinde çalıntı veya aşırı benzerlik içeren tasarım veya herhangi bir slogan calan siteler listeye alınmamalıydı.
-moderatorler listeye alınmamalıydı. (Bu maddeyi de 2-3 mesaj geldigi ve bana da mantıklı geldigi icin ekledim)
-tasarımı aşırı basit olan siteler listede olmamalıydı.
-sitesinde 3-4 içerik olanlar listede olmamalıydı.
-duzen ve istikrar olan siteler ust sırada olmalıdır.

Arrow Ana Sayfa; http://weblue.tr.gg/
Arrow İletişim; http://weblue.tr.gg/Iletisim.htm
Arrow Ziyaretçi Defteri; http://weblue.tr.gg/Ziyaretci-Defteri.htm
Mesaj25.06.2017, 21:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

1-Sunephecocuk
2-Creative-blog
3-Animewave
4-kendimi burada görüyorum fakat sitemizi eklemeyeceğim Salihtoy
5-Gamewikia
Geri kalanlar kendilerini gormek istedikleri yerde olsunlar Wink

Arrow Ana Sayfa; http://weblue.tr.gg/
Arrow İletişim; http://weblue.tr.gg/Iletisim.htm
Arrow Ziyaretçi Defteri; http://weblue.tr.gg/Ziyaretci-Defteri.htm
Mesaj25.06.2017, 21:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

@weblue bende dedikleri şekilde değerlendirme yapılmasını doğru bulmuyorum.
Bana göre tasarıma göre önemli olan içerik ziyaretçiler tasarım için siteye gelmez gelirse de belli bir zaman gelirler. Ama bilgi bulmak için her zaman gelebilirler.

Mesaj25.06.2017, 21:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
Bildiğiniz üzere uzun süredir örnek siteler yarışması düzenlenmemiş ve mevcut örnek sitelerin bir kısmı artık kullanımda değil.
-sitem.com üzerinde kendini daha iyi tanıtmak ve ifade etmek isteyen ve kendi tasarımına güvenenler için 2017 Örnek Site Yarışması düzenliyorum.

Tarık bey başlığı açarken gerekli açıklamayı yapmış. Başlık linki: https://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=238408
@weblue @bjkvakti @teknolanya lütfen başlığı inceleyelim ve tartışmayı bitirelim

En son taylanblog tarafından 25.06.2017 21:55:29 tarihinde değiştirildi, toplam 4 kere değiştirildi
Mesaj25.06.2017, 22:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tahminime uyan isimler çıkmış Smile Herkesin hakkında hayırlısı olsun, kazanan ilk 10 kişiyi tebrik ediyorum.
Mesaj25.06.2017, 22:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı ve mutlu bayramlar diliyorum.
Ve örnek siteleri tebrik ediyorum.Bayram olduğu için forumu şimdi kontrol ediyorum.Kısaca bildiklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Örnek site yarışması adından da anlaşılacağı üzere örnek vermesi açısından seçilmiş sitelerdir.Sıralama hakkında bir bilgim yok.Eğer sıralamadaki gibi olduğunu düşünüyorsanız konuyu admin Tarık Bey'e bir mail ile bildirmenizi rica ederim.En doğru ve kesin bilgiyi ondan öğrenebilirsiniz.

Yarışmaya moderatör olmadan önce bende başvurmuştum.Evet yarışmaya benim gibi katılan moderatör arkadaşlarımızda oldu.Yarışmaya katılan sitelere bizler 1 ile 5 arası puanlar verdik ve kendi sitelerimize puan vermedik.Ve puanlamayı admine mail olarak ilettik.

Yarışma içerik bakımından çok tasarım ağırlıklı olduğunda hem fikirim.Çünkü içerik bakımından benim blogumda güncel ve akıcı içeriklerden oluşuyor.Ve e-posta abone ol ekstrası ile de +200 takipçiye ulaştım.Ekstraları kullanımı bakımından güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum.Ama yarışma ilanında böyle bir zorunluluk yoktu.

Sonrasında bu Admin Tarık Bey tarafından tekrardan bir değerlendirme yapıldığını düşünüyorum.Ve sonucu bayram öncesi bu başlıkta duyuruldu.Geçtiğimiz yıllara oranla forumu takip eden kişi sayısının az oluşu (kendine host ve domain alıp Bedava Sitem Forumdan uzak düşmesi ) gibi nedenlerle örnek site yarışmasına katılım az ol olduğunu düşünüyorum.Ve yukarıdaki yorumlar ve eleştiriler bizim için önemli ve değerli olduğunu belirtmek isterim.

Sizlerden önce bir ricam olacak sonra da mini bir tavsiyem olacak.
2018 örnek sitesi seçimi için önerim şudur şeklinde aşağıya belirtmenizi rica ederim.
Bedava sitem forumu canlandırmak için öneri ve tavsiyelerinizi duymaktan mutluluk duyarım.
Arrow Link: https://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=238547 tıklayın.

En son isacotur tarafından 25.06.2017 22:50:52 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj25.06.2017, 22:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

2018 örnek sitesi seçimi için önerim şudur

Yarışmaya katılan her site yarışma baneri ekleyerek, aday olduğunu sitesinde göstersin.Ve banerler farklı boyutlarda BS Grafikerleri tarafından sağlanabilir Wink
Örnek baner:

Yarışma süresi uzun tutularak daha fazla katılım sağlanabilir.

Yarışmaya katılan siteler sosyal medya hesabından yarışmaya katıldığını bir görsel ile paylaşsın ve foruma katılan sayısı artırmış oluruz.

Yarışmada tasarım kadar, sitede 10 sayfa gibi içerikler bulunuyor olma şartı konulsun (Bu sayı artırılabilir).

BS ekstralarını ne ölçüde kullanıyor gibi değerlendirmeler yapılabilir.

Şimdilik aklıma bunlar geliyor.Peki sizin önerileriniz nedir?

En son isacotur tarafından 25.06.2017 22:49:48 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Önceki mesajları göster: