Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj03.01.2010, 09:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Bilgisayar çökerten bu e-postayı açmayın!

Bir grup PKK'lı olduğu iddia edilen hacker tarafından geliştirilen PPS dosyalı e-mail açıldıktan sonra bilgisayarı çökertiyor.

Son günlerde internet ortamında e-mail olarak dolaşan bir virüs için uyarıda bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü, "Terörü lanetliyoruz. Herkesi birlik olmaya çağırıyoruz" başlıklı postalara dikkat edilmesini istedi.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, sanal alemde dolaşan ve terör örgütünün Avrupa'da bulunan hackerları tarafından geliştirilen bir virüs tehlike saçıyor. Vatandaşları tanıdıkları yada tanımadıkları adresten gelen "Terörü lanetliyoruz. Herkesi birlik olmaya çağırıyoruz" başlıklı postaları açmamaları konusunda uyaran yetkililer, aynı şekilde msn üzerinden "laneththeteror( at )hotmail.com ve laneththeteror( at )hotmail.com" adresli kişilerin arkadaşlık tekliflerini kabul edilmemesini istediler.

Postanın içinde bulunan pps(Powerpoint) sunusunun açıldığı anda tamamen zararsız görünen bir Powerpoint sunusu eşliğinde sözde terör karşıtı resimler ve yazılar çıkıyor. Ancak alt bölümde bilgisayarın çökmesini sağlayacak programını hazırlayan sunumun son bölümünde ise terör örgütü PKK tarafından yapıldığını ve tamamen aldatmaca olduğunu içeren Türkiye karşıtı bir resim ile (Bölünmüş Türkiye ve kürdistan haritası) bilgisayarınızdan bütün verilerin silinmeye başlıyor. Aynı anda msn programına da sarktığı belirtilen virüs, silinme işleminden hemen önce msn ve e-posta listenizdeki tüm arkadaşlarına da aynı içerikli bir e-mail gönderiyor.

Emniyet yetkilileri bu tip uzantılı dosyaların açılmadan silinmesinin gerektiğini vurgularken, özellikle de kamu kurum ve kuruluşlarının bilgisayarlarından kesinlikle açılmamasını istediler.

Not: Konuyu siyasi başlık haline çevirmeyin!
Mesaj03.01.2010, 09:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Zaten mailllere fazla bakmıyorum.Uyarın için teşekkürler.
Mesaj03.01.2010, 10:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

İyiki Uyardın Saol
Mesaj03.01.2010, 10:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Msn'Ye Girmişliğim Var Ama Erinmekten Şuan Okunacak Olan 580 Tane E-Postayla Uğraşmamak İçin E-Postalarıma Bakmıyorum. Smile

Yinede Uyarı İçin Saol. Wink

Mesaj03.01.2010, 17:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bana da göndermişlerdi Bilgisayar çökertici bir mail.

Açtım maili, içinde "çök çök çökmeyen ibn..." yazıyodu. Mr. Green

Galiba bunlardı, çünkü böle hacker anca dağda yetişir Cool
Mesaj03.01.2010, 17:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sonunda Sanal Alemdende Yararlandılar
Mesaj03.01.2010, 18:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Web siteleri kalmadı (Ayt sağolsun) şimdi maillere mi dadandılar.
Bunlar kendini hacker sanan üç beş çapulçu
Mesaj04.01.2010, 02:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

eadesign yazmış:
Web siteleri kalmadı (Ayt sağolsun) şimdi maillere mi dadandılar.
Bunlar kendini hacker sanan üç beş çapulçu

merak etme en kısa zamanda buda çözülür Wink
Mesaj04.01.2010, 12:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

iyiki uyardın günde ortalama 60 mail gelio bana ama bazen

Slogan yarıması başlamıştır işte link http://mini-exen.tr.gg/slogan-yar%26%23305%3B%26%23351%3Bmas%26%23305%3B.htm
Önceki mesajları göster: