Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.06.2010, 15:33 (UTC)    
Mesaj konusu: Gülmek Ömrü Uzatır...

ABD”de yapılan bir araştırma sonuçları, “ne kadar çok gülünürse o kadar uzun yaşanacağını” ortaya koydu.

Amerikan beyzbol ligi oyuncularının 1952′de çekilen 230 fotoğrafını inceleyen Amerikalı uzmanlar, araştırma sonuçlarını ”Psychological Science”ın bu haftaki sayısında açıkladı.

Fotoğraflardaki ifadeleri doğrultusunda sporcuları, ”hiç gülmeyen”, ”az gülen” ya da ”çok gülen” olarak 3 kategoriye ayıran Wayne State Üniversitesi araştırmacıları, ilk gruptaki sporcuların ortalama 72,9 yaşında, ikinci gruptakilerin 75, üçüncü gruptakilerin de 79,9 yaşında öldüğünü saptadı.

Dergide yayımlanan makalede, ”Bu araştırmanın sonuçları, duyguların akıl sağlığı, fiziksel form ve uzun yaşamakla pozitif bir ilişkide bulunduğunu gösteren diğer araştırma sonuçlarıyla örtüşmektedir” denildi.

Makalede ayrıca araştırmaların mutluluk ya da üzüntü gibi temel duyguların fiziksel ya da zihinsel reaksiyonlar ve uzun yaşam üzerinde etkisi olduğunu daha çok ortaya koymaya başladığına da işaret edildi..

Hayatınız Boyunca Hep Gülmeniz Dileğiyle ..
Mesaj23.06.2010, 15:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel Paylaşım Teşekkürler..
Bunu Ben Birinden Daha Duymuştum Gülmenin İnsanı Geç Yaşlandıracağını Söylüyordu O Zaman Hepimiz Very Happy
Mesaj23.06.2010, 15:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hep beraber gülüp daha fazla paylaşalım.. Laughing
Mesaj23.06.2010, 15:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hayata Daima Pozitif bakmaya çalışalım.. Razz
Mesaj23.06.2010, 16:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sadece Gülmekmi Smile öpmek bile uzatıyormus Very Happy
Mesaj23.06.2010, 16:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gülünecek bir hayat mı ki?
Mesaj23.06.2010, 16:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şunu Biliyorum:

Yüzünüzü Astığınızda Yüzünüzde Çalışan Kas Sayısı; Gülümsediğinizde İse Yüzünüzde ÇaLışan KAs Saysından Fazladır.. Dolayısıyla Gülmek Daha Kolaydır ve Daha Az Kas Çalışmasıyla Oluşur.. Ama Nedense İnanlar Hep Somurtmayı Tercih Ederler..
Mesaj23.06.2010, 16:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:

Hayat kişiseldir.Kimine göre gülmek,kimine göre ağlamak.Bence de öyle.. Confused
Mesaj23.06.2010, 16:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

ibrahmgun yazmış:
informess yazmış:

Hayat kişiseldir.Kimine göre gülmek,kimine göre ağlamak.Bence de öyle.. Confused

Hayat msn gibi^dir. Msn'de kişisel ileti paylaşırsın yinede herkez görür, yorum yapar. Hayatı kişisel yaşarsın çağdaşlıktan haberi olmayan insanlar görür yorum yapar...
Mesaj konusu:

O zaman hep gülerim xP

BENİM NÂCİZ VÜCÛDUM ELBET BİR GÜN TOPRAK OLACAKTIR;
FAKAT, TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR

-MUSTAFA KEMAL ATATÜRK-
Mesaj konusu:

informess yazmış:

Arkadas haklı...
Dünya öyle bir konumda ve ülkemizde yaşananlar hadi onuda gectim kendi halimiz ortada ben neye güleyim ki? Neutral
Evet kendi halime gülerek olulu bakarım..
Kendi halime gülerek baskalarına aldanırım
Saçma sapan haberlerle insanlarımızı oyalıyorlar..Gülmek madem iyiyse,Güleceğiz kadar da ağladığımız yerde neden güldüğümüz kadar kısa yaşamıyoruz? Idea

Neyse isteyen istediğini yapar.Ancak bu gibi fikir bilmeceleri- insan tuzak kuramaları ne yalan söyleyeyim bana inandırıcı gelmiyor...

Saygılarımla
Mesaj23.06.2010, 16:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
ibrahmgun yazmış:
informess yazmış:

Hayat msn gibi^dir. Msn'de kişisel ileti paylaşırsın yinede herkez görür, yorum yapar. Hayatı kişisel yaşarsın çağdaşlıktan haberi olmayan insanlar görür yorum yapar...

Laf bana gitmemiştir umarım.. Razz
Evet gerçektende ülkemizin hali harap
Terör varken gülmek neyimize
....ki konuyu saptırmayalım.. Razz
Mesaj23.06.2010, 16:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

ibrahmgun yazmış:
informess yazmış:
ibrahmgun yazmış:
informess yazmış:

Laf bana gitmemiştir umarım.. Razz
Evet gerçektende ülkemizin hali harap
Terör varken gülmek neyimize
....ki konuyu saptırmayalım.. Razz

Ona Göre Oy kullanın ozaman Wink
Mesaj23.06.2010, 16:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

dundenbugun yazmış:
informess yazmış:

Arkadas haklı...
Dünya öyle bir konumda ve ülkemizde yaşananlar hadi onuda gectim kendi halimiz ortada ben neye güleyim ki? Neutral
Evet kendi halime gülerek olulu bakarım..
Kendi halime gülerek baskalarına aldanırım
Saçma sapan haberlerle insanlarımızı oyalıyorlar..Gülmek madem iyiyse,Güleceğiz kadar da ağladığımız yerde neden güldüğümüz kadar kısa yaşamıyoruz? Idea

Neyse isteyen istediğini yapar.Ancak bu gibi fikir bilmeceleri- insan tuzak kuramaları ne yalan söyleyeyim bana inandırıcı gelmiyor...

Saygılarımla

Tebrikler... Güzel konuştun. Wink
Mesaj23.06.2010, 16:49 (UTC)    
Mesaj konusu: Selamlar!..

Polemik oluşturacak mesajlar atıp kalp kırmaya gerek yok!..

Daha dikkatli olalım lütfen!..
Önceki mesajları göster: