Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj29.06.2010, 21:13 (UTC)    
Mesaj konusu: En güvensiz tarayıcı hangisi

Bu araştırma çok tartışılacak: İşte en güvensiz, açıklarla dolu tarayıcı ve rakiplerinin durumu…

Hangi tarayıcının daha güvenli, hangisinin açıklarla dolu olduğu konusund pek çok şey yazılıp çizildi. İşte bu konuda yapılan son araştırma, özellikle Firefox fanatiklerini derinden sarsacak sonuçlar içeriyor.

Cenzic firmasının tarayıcılar üzerinde yaptığı güvenlik araştırmasının sonuçlarına göre, bütün tarayıcı güvenlik açıklarının yüzde 44′üne sahip olan Firefox birinci oldu. İkinciliği yüzde 35 ile Apple firmasından Safari üçüncülüğü ise sadece yüzde 15 hata payıyla emektar Internet Explorer aldı.

Dünya üzerindeki internet kullanıcılarının yüzde 65′i Internet Explorer, yüzde 24 ü Firefox, yüzde 4.4′ü Safari, yüzde 3.6′sı Google Chrome ve yüzde 2.2′si Opera kullanıyor.

Araştırmayı yapan firma açıklamasında amaçlarının kesinlikle “Bir tarayıcıyı kötülemek” olmadığını açıkladı. Firefox’un yapımcısı Mozilla ise bu araştırma hakkında yaptığı açıklamada tanıdık bir deyim kullanıyor: “Meyve veren ağaç taşlanır”.

Açıklamada Firefox’un popülerliğinin kullanıcılar arasında artmasıyla birlikte hackerların gözlerini bu tarayıcıya çevirdiği ve yüksek açık oranın bu nedenle kaydedildiği belirtiliyor.

Araştırma sonuçlarına göre güvenlikte sınıfta kalan ikinci tarayıcı ise Safari oldu. Dünya üzerinde ortalama yüzde 4′lük bir kullanıcı portföyü bulunan ve iPhone’da özel sürümü kullanılan Safari’nin, bu düşük orana karşın yüzde 35 hata payıyla ikinci olması şüphesiz Apple açısından düşündürücü bir durum.

aa
Mesaj29.06.2010, 21:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu araştırmalara inanmıyorum herkes ayrı bi araştırma yapıyo ve hepsinde ayrı sonuclar cıkıyo googlede bi araştırsanız tarayıcı yarışlarına bi bakın bi yerde mozılla ıyı bı yerde baskası tamamen bırbırlerını karalama calısması

En iyi kesinlikle mozilla
Mesaj29.06.2010, 21:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

mozilla ve internet exporler hep vardı ama bugün bi karar aldım ve safari,opera, google chrome yükledim bakalım zaman ne gösterecek mozillayı seviyorum ama yeni tanıştığım tarayıcılar bakalım bu sevgimi bölebilecekmi...

Paylaşım için teşekkür ederim brisin Wink
Mesaj30.06.2010, 05:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

en çok açık internet explorer da vardır.
Mesaj30.06.2010, 07:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

en güzeli ie ve chrome
Mesaj30.06.2010, 07:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bence En İyisi Opera..
Mesaj30.06.2010, 08:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tarayıcıların En iyisi kişiden kişiye değişiyor gibi sizin söylediklerinize göre..
En çok açığı olan Safari ve Opera bildiğim kadarıyla..
Benim tercihim mozilladan yana..
Mesaj30.06.2010, 09:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Doğru bir araştırma olabilir
Explorer ve Firefox sanıldığı kadar iyi değil
Önerim chrome'dur hem hızlı hem güvenilir

bu arada kısa bir not son yapılan araştırmalara göre chrome safariyi kullanan kişi sayısında geçti ordaki bilgi yanlış
Mesaj17.07.2010, 07:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

nette Gezmek İçin Chrome Ama Site Düzenleme Vb. İşlerde Mozilla Bence..
Mesaj17.07.2010, 08:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

webmaxer yazmış:

ben nette gezerken chrome yi site yaparkende ie yi kullanıyorum
Mesaj17.07.2010, 10:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

webmaxer yazmış:

katılıyorum!
Mesaj17.07.2010, 23:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

En güvenilir değil en güvensiz tarayıcıyı soruyor arkadaşlar Razz

En güvenilir tarayıcılar: İE8 (internet exploreri bir bütün olarak görmeyin sürüm farklılıkları olabiliyor)

mozilla firefox 3
Google chrome

Güvenliği zayıf olan tarayıcılar: opera , safari

asıl mesele tarayıcıda değil sizin interneti nasıl kullandığınız...
Mesaj18.07.2010, 00:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

ielrde dünya'nın yarısı chrome yarısı firefox kullanacak..
çünkü "ÖZGÜR"ler..
özgür olmanın dezavantajı ise kötü niyetli zeki insanların eklenti yazmaları Razz
siz eklediğiniz eklentiden korkun tarayıcıdan değil...
Önceki mesajları göster: