Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj27.06.2008, 10:35 (UTC)    
Mesaj konusu: Css Sorunu [Yardım]

Arkadaşlar sitemi css ile oluşturdum.İnternet Explorer 7 ile girince gayet güzel.Hiç bir görüntü bozukluğu yok.Ama Mozilla Firefox'tan girince görüntü bozukluğu çok yaşanıyor.Mozilla ve internet exploreriniz varsa bir bakar mısınız?Bu sorunu nasıl çözebilirim???
Mesaj27.06.2008, 10:45 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Css Sorunu [Yardım]

oyunkodcusu yazmış:
Arkadaşlar sitemi css ile oluşturdum.İnternet Explorer 7 ile girince gayet güzel.Hiç bir görüntü bozukluğu yok.Ama Mozilla Firefox'tan girince görüntü bozukluğu çok yaşanıyor.Mozilla ve internet exploreriniz varsa bir bakar mısınız?Bu sorunu nasıl çözebilirim???

siteni hangi tarayıcı ile optimize etmiş isen onda daha güzel çalışır Wink
Mesaj27.06.2008, 10:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet ilk baş Firefox ile optimize ettim yine böyle sorunla karşılaştım.Sonra internet explorer ile optimize ettim.Şimdi explorer de çok iyi çalışıyor ama Mozilla da berbat.bunu çözebilmem mümkün değil mi?yani bir kodu falan yok dimi?

En son oyunkodcusu tarafından 27.06.2008 10:49:08 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj27.06.2008, 10:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

siteniz internet explorer 7 ye gör optimize edildiği için öyle mozilla firefoxa göre optimize edilseydi internet explorer7de görünmezdi.. Wink

bunun için sitene hem mozilla firefox hemde internet explorer kodlarını eklemenizi öneririm..
Mesaj27.06.2008, 10:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sitende bir değişiklik yaptın mı bir mozillada bak bide internette ikisinede göre en iyi nasıl gözüküyorsa değiştir.
Mesaj27.06.2008, 10:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ya o kadar profesyonel değilim ki...Hiç bişi anlamadım.Sad
Mesaj27.06.2008, 11:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

oyunkodcusu yazmış:
Evet ilk baş Firefox ile optimize ettim yine böyle sorunla karşılaştım.Sonra internet explorer ile optimize ettim.Şimdi explorer de çok iyi çalışıyor ama Mozilla da berbat.bunu çözebilmem mümkün değil mi?yani bir kodu falan yok dimi?

dedimya işte frefoxta optimize etmiş iseniz bu optime tasarım seçimi uygulama içerik v.b herşey dir yani ilk baştan beri uygulanan herşey.
ha deyince diğer tasarımda güzel görükürüm diyemezsin
i.e de optimize ttiysen zaten sende farkındasınki çok güzle görüktüğünden.
zaten sorf alemeinde mozila veya frefoks kullanılmaz genelde teknik tarayıcıdır onlar
Mesaj13.08.2009, 10:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

nası optimize edicez
Mesaj14.08.2009, 08:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

siteyi komple yaptıktan sonra kendi adıma konuşayım pek değişiklik yapmayı sevmem. bi tasarımı her tarayıcı ve çözünürlükte sorunsuz çalıştırmak bana göre baştan yapmayı gerektirir. çünkü en başta pc'de yüklü tüm tarayıcılarda adım adım deneyerek ilerlersin. ama site komple bittikten sonra bakarsan belki 10-15 tane hata hangisinin neyden kaynaklandığını çözmek iyce zorlaşır.

ayrıca her tarayıcı kodları kendine göre farklı yorumlayabiliyo bazı durumlarda. bu gibi durumlarda "tarayıcı hack yöntemleri"ni araştırman gerekicek. ve son olarak senin yaşadığın sorunları mutlaka birilerinin daha önce yaşamış olabileceğini unutma derim. yani webmaster forumlarından, arşivlerden faydalanmanı tavsiye ederim.

ingilizce diye anlamıyorum diyosan bir an önce ingilizce çalışmalarına da başlamanı tavsiye ederim çünkü türkçe kaynaklar o kadar geniş değil şu an için ve er ya da geç ingilizce kaynakları kullanman gerekicek ya da olduğun yerde sayarsın.

Önceki mesajları göster: