Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj11.06.2007, 11:03 (UTC)    
Mesaj konusu: Buton Sorunu

Bedava Site hizmeti özellikle yeni başlayanlar için gayet güzel ve faydalı bir hizmet ancak bence en büyük sorun oluşturulan her sayfa için otomatik ayrı bir buton oluşturuluyor olması!..Yani normal html tabanlı site yapımlarında sayfalar gizli kalır ve ancak siz bunları link yaparak çağırırsanız görünürler.Oysa bedava sitem sitelerinde her sayfa adı sol menüde görüntülenmek zorunda!..Bazılarını kategorize edip alt sayfaya dönüştürüyorsunuz ancak bu kez de ziyaretçi açılır alt menüleri görmek ve kullanmakta zorluk çekiyor!..
Bu nedenle bence diğer sitelerde hiç görmediğim bu özelliğin geliştirilip daha basit ve kullanışlı bir duruma getirilmesi gerekir.
Mesaj12.06.2007, 19:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

bizim mantik, yapilan hersitenin yapilma amacinin gösterilmesi olmasi, eger belirli bir sayfanin gösterilmesini istemiyorsaniz "Sakli Sayfa" olarak kategorize edebilirsiniz. (gösterilmeyen sadece adres satirindan ulasilabilecek bir sayfa istiyorsunuz sanirim, bunun icin bir sebeb verebilir misin? mantikli gelirse, istek de coksa, programliyabiliriz tabi ki)

Selin
Mesaj12.06.2007, 19:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben anlatamadım galiba ;
Yani sayfalar gizli kalsın derken o manada değil,tabiiki yapılan her sayfanın bir amacı olmalıdır ve paylaşılmak içindir ancak mesela ben çok çeşitli konularda ve yüzlerce sayfalar yapıyorsam bunların tümünün de navigasyon içerisinde ayrı ayrı buton haline getirilmesi hem gerekli değil hem de biraz kafa karıştırıcı..Örnek verecek olursak : internette her sayfa anlamıyla isimlendirilmeyebilinir a.htm denilebilinir b1.htm denilebilinir ve önemli olan bu sayfaların içerikleridir,oysa bu proğramlama mantığında oluşturulan her sayfaya uyumlu bir adlandırma yapmak durumunda kalınıyor çünkü her sayfa bir buton durumuna dönüşüyor..Gizli sayfa yapıldığında ise bu sayfalara link verilerek çağrılınamıyor ve ancak kayıtlı kullanıcı yada adminlerin görmesine müsaade ediliyor!..
Umarım anlatabilmişimdir..
Selamlarla..

selin yazmış:
Merhaba,

bizim mantik, yapilan hersitenin yapilma amacinin gösterilmesi olmasi, eger belirli bir sayfanin gösterilmesini istemiyorsaniz "Sakli Sayfa" olarak kategorize edebilirsiniz. (gösterilmeyen sadece adres satirindan ulasilabilecek bir sayfa istiyorsunuz sanirim, bunun icin bir sebeb verebilir misin? mantikli gelirse, istek de coksa, programliyabiliriz tabi ki)

Selin
Mesaj13.06.2007, 07:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

Anladim tabi...

Alt sayfa da yapabiliyorsun biliyorsun degil mi? Yani Ana Sayfadaki butonlarin altina siralaniyorlar o zaman, ve hemen de gösterilmiyorlar..

ama tabi a, b1 gibi html isimleri kullanmak biraz garip olur .. ama yazilim mühendisliginde acik olmayan isimler zaten kullanilmaz : P

Alt Sayfa fonksiyonu sorunu cözer mi?? Yoksa yani tartismaya acigim Razz
Selin
Mesaj13.06.2007, 20:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Konuyu iyi yada kötü gibi tartışmak istemiyorum ve yazılımın bu şekliyle de standart olarak kullanılabileceğini kabul ediyorum..Ancak demek istediğim şu ki ; Mesela değişik tarihlerde yaptığımız geziler için yarı ayrı sayfalar düzenleyeceğiz,eğer bunları tarihleriyle birlikte adlandırsak çok uzun oluyor mesela 20 Şubat 2007 İstanbul Gezisi gibi bir başlık atsak buton kısmına zaten sığmayacak,ayrıca yıl içerisinde 12 kez geiz yapmış ve herbiri için ayrı sayfa oluşturmuş ve bunu da Gezi butonu altına gizlemişseniz uzun bir alt buton listesi açılacaktır,yani bence mesela mynet mysitede olduğu gibi html sayfalar ancak siz çağırdığınız zaman gelseler daha sağlıklı olur yada java script butonları yapılıp fare buton üzerine geldiğinde açılır menü olsa..Bir de şu var : html sayfa adları Türkçe karakterle oluşturulduğunda url adresleri çok karmaşık harfler alıyorlar ve akılda kalmaları mümkün olmuyor!..
Neyse benimki sadece bir öenri zaten o yüzden de öneri bölümüne yazdım Smile
Selamlar..

selin yazmış:
Anladim tabi...

Alt sayfa da yapabiliyorsun biliyorsun degil mi? Yani Ana Sayfadaki butonlarin altina siralaniyorlar o zaman, ve hemen de gösterilmiyorlar..

ama tabi a, b1 gibi html isimleri kullanmak biraz garip olur .. ama yazilim mühendisliginde acik olmayan isimler zaten kullanilmaz : P

Alt Sayfa fonksiyonu sorunu cözer mi?? Yoksa yani tartismaya acigim Razz
Selin
Mesaj16.06.2007, 09:25 (UTC)    
Mesaj konusu: katılıyorum

Selin bende com'a katılıyorum benimde en büyük sorunum bu com çok güzel açıklamış öyle birşey olsa çok güzel olur
Mesaj19.06.2007, 21:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

evet com çok iyi açıklama yapmış böyle birşey yapabilirmisiniz
Mesaj20.06.2007, 17:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

ok degerlendirecegiz.

Sagol Smile

Türkce karakterlerin ama adres satirinda cikardiklari soruna yapabilecegimiz bir sey yok.
Mesaj21.06.2007, 06:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Problemi çözmek adına bu soruna ben başka bi açıdan yaklaşacağım
1- bu tür sorun yaşadığınız sayfalar için bi ana katagori sayfası açıp
2- sonra bu sayfaları link vermek sureti ile ana sayfaya eklemek

örnek benim ana sayfamdaki orta kısımda bulunan butonlar http://alnumel.page.tl ben böyle yaptım
Mesaj24.06.2008, 23:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

kesinlikle katılıorum kod falan bile aradım bunun için ama fayda yok bişey yapılabilirse bununlar ilgili harika olur bende destekliorum com u Wink
Mesaj25.06.2008, 05:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

benimmdunyam yazmış:
kesinlikle katılıorum kod falan bile aradım bunun için ama fayda yok bişey yapılabilirse bununlar ilgili harika olur bende destekliorum com u Wink

arkadaşım yıl 2007 de açılmış bir başlık
bu sorun çözüleli bir yıl oluyor
nasıl araştırıp bulabiliyorsun. Wink

istersen sen önce bedava sitemi biraz araştır sonra öneri yaz
saygı değer kardeşim
Mesaj25.06.2008, 10:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

ysnsen yazmış:
benimmdunyam yazmış:

arkadaşım yıl 2007 de açılmış bir başlık
bu sorun çözüleli bir yıl oluyor
nasıl araştırıp bulabiliyorsun. Wink

istersen sen önce bedava sitemi biraz araştır sonra öneri yaz
saygı değer kardeşim

yasin forum back-up yemiş sanırım heryerde eski başlıklar var adamın bu başlığa yazması normal bir durum bence Wink