Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj18.07.2008, 23:43 (UTC)    
Mesaj konusu: Türkcemize Sahip Çıkalım !

Türksün Sen! Lütfen zaman ayır, sadece 10 dakikanı alacaktır !

Zamanında atalarımız dilimizin dinimizin ve bayrağımızın sonsuzluğu için canlarını verdiler Ve tereddüt de etmediler Türk'e tereddüt yakışmaz dediler o kadar kan akıttılar Bence akıtılan o kanlar verilen canlar ilk planda baktığımız zaman bizlere yanı kendinden sonraki nesle bırakılmış en büyük armağandır !

Bizim için savaşarak bizleri bu günlere getirenlere bizler hak etmedikleri davranışlar sergilemeye başladık En önemlisi de gün geçtikçe güzelliğini yitiren güzel dilimiz Türkçe'nin büyük bir kaybın yamacında olması

Sanal ortamın gelişmesi ve herkese ulaşması , her ortamda bulunması vs vs kısaca artık hayatın her anlamında bulunan ve kullanılan internet genellikle yazılı bir iletişim aracı olarak kullanıldığından dilimizde değişmeler oluyor İnsanlar üşenmeleri ,hızlılık veya farklı görünmek gibi isteklerini kısa yazılarda,eksik kelimelerde vs aramaya başladıŞu an bir çok arkadaşımız bende dahil bu batağın içindeyiz Bataklık diyorum çünkü git gide derinlere doğru yol alıyoruzGeri dönüşü olmayan bir yol gibi !

Dilimizi değiştirerek kullandığımız takdirde veya böyle devam edildiği takdirde ileriyi bir düşünün neler olabileceğini Çocuklarımızın bize gerçek hayatta kullandığımız sanal terimleri kullandıklarında bu bizim hoşumuza gitmeyecektir ! İşte o zaman ne cevap vereceğiz bilinmez !

Fazla örneklemiyorum ama bir çok gerçeği bu yazıda sizlere aktardım! Bu gerçekler kötü gerçekler olmasına rağmen buna ilginin az olduğunu düşünüyorum! Sizlerden istediğim lütfen yazarken hata birde konuşurken lütfen türkçe yazmaya özen gösterelim! Atalarımız bizleri görünce ağlamasınlar!

-Ya bu işe atalarımızı niye katıyorsun diyecek arkadaş varsa onu da kendim şiddetle kınıyorum ve bu günlere kimin sayesinde geldin , kimin kanının üzerinde geziyorsun ve bu bayrak nasıl üstümüzde dalgalanıyor sorularını soracağım! Hala da bana karşı ise benden uzak dursun ben türkcem için bir şeyler yapmaya çalışıyorum Belki küçük bir adım bu ama inanın gurur verici bir şey!

Yapmamız gerekenleri bir kez daha tekrarlayarak yazıma son vereceğim ;

-Türkçe yazmaya özen göstermek
-Türkçe karakterler kullanmaya özen göstermek
-Üşengeçlikten kaçmak
-Farklı olmamaya çalışmak

gibi maddeleri kendimize alışkanlık etmek birer görevimizdir !!

Dilini Seviyorsan Türkçene Özen Göster! Özen Göster ki Bu Dili Sana Armağan Edenler Mezarlarında Rahat Uyusunlar !

Okuduysanız eğer teşekkür ederim! Okumayıp da sadece burayı gördüyseniz canınız sağolsun ne diyeyim ki !


Mesaj19.07.2008, 00:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

lütfen paylaşımlarımızda türkçemizi düzgün kullanmayanları uygun bir dilde özel mesaj yoluyla uyaralım.ve bu başlığın linkini yollayarak türkçemizin önemini gösterelim.diğer forumlara ve insanlara örnek olalım
UNUTMAYALIM
DİLİNİ YİTİREN BİR MİLLET YOK OLMAYA MAHKUMDURKod:
<!-----www.kodcunuz.com Duru Türkçe Basla----> <font size="2">                                    </font>
                                    <p align="center"><iframe width="200" scrolling="no" height="250" frameborder="0" name="G&uuml;n&uuml;n S&ouml;z&uuml;" marginheight="1" marginwidth="1" src="http://www.gazetealemi.com/duruturkce.htm"></iframe><font size="2">                                     <!-----www.kodcunuz.com Duru Türkçe Bitir---->
Mesaj19.07.2008, 11:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

@türkmayasi..

Sagolasın Tesekkürler..
Mesaj19.07.2008, 17:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

* Türkçe konuşalım, Türkçe yazalım. Türkçe Düşünelim.

* Adı Türkçe olan ve Türk malları satan işyerlerinden alış veriş yapmaya özen gösterelim.

* Güzel Türkçe'mizin korunması ve gelişmesi için hepimize görev düşüyor.

* BEACH PARK, LARA BEACH, Mini City, Yörük's, Boncukchu Çiçek's, Köftechi gibi tarzanca adlar yerine Türkçe adlar istiyoruz.

* Dili karışık ve bozuk olanların, kafaları da düşünceleri de karışık ve bozuk olur.

* Uyanalım, uyandıralım, el ele, omuz omuza verelim, dilde yabancılaşma ve yozlaşmaya dur diyelim. Bu ulusal bir görevdir.

* Asla yılgınlık, teslim olmak yok!... Kendi vatanımızda yabancı durumuna düşmeyelim.

* Unutmayalım; Büyük sorunlar küçük adımlarla çözülür. Her yurtseverin yapabileceği bir şeyler vardır. Yeter ki isteyelim.

______________
Mesaj19.07.2008, 19:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler bu konuay değindiğiniz için.
______________
Mesaj19.07.2008, 19:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bırsey Degil .. Wink

Herkezın Dıkkate Alması Dilegi İle..
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu