Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj27.07.2009, 13:08 (UTC)    
Mesaj konusu: Siz Hangisini Besliyorsunuz

İyilik ve Kötülük
Yasli kizilderili reisi kulubesinin önünde torunuyla oturmus, az ötede birbirleriyle bogusup duran iki kurt köpegini izliyorlardi. Köpeklerden biri beyaz, digeri ise siyahti.
Çocuk kulübeyi korumak için bir köpegin yeterli oldugunu düsünüyor, ikinci köpege neden ihtiyaç oldugunu ve renklerinin neden illa siyah ve beyaz oldugunu anlamak istiyordu.
Dedesine merakla sordu. Yasli reis bilgece gülümsemeyle torununun sirtini sivazladi.
-``Onlar`` dedi, ``benim için iki simgedir evlat.``
-``Neyin simgesi`` diye sordu çocuk.
-``Iyiligin ve kötülügün simgesi. Iyilik ve kötülük içimizde sürekli mücadele eder durur. Onlari seyrettikçe ben hep bunu düsünürüm. Onun için yanimdalar onlar.``
Çocuk; ``mücadele varsa kazanan da olmali``
diye düsündü ve bitmeyen sorulara bir yenisini ekledi;
-Peki, dedi. ``Sence hangisi kazanir bu mücadeleyi?``
Yasli reis, derin bir gülümsemeyle bakti torununa.
-Hangisi mi evlat?
-Ben hangisini daha iyi beslersem!

Evet Yukarıda Sadece kısa bir kıssadan hisse ibret alınacak bir kısa anlatış.. Fakat şuda varki biz her nekadar anlatamak istesekte anlatamadıgımız noktalar.. Ağaç yaş iken eğilir derlerya,oda yalan.. çoğunuz benden küçüksünüz yaş farkları 20 ye kadar yükselir tüm üyelerimizi esas alırsak.. her neyse,
bu provakasyonlara ne hacet _?
bu tip kafa karalamaya karıştırmaya ne hacet _?
bunun iki cevabı vardır..
"Kedi ulaşamadığı ciğere mundar der.."
yani başka bir alternatifi yok..şelale aşağı dogru akar,yukarıya akıtamazsın çıkartamazsın,şelalenin yönünü değiştirmek isteyen görüyorumki var ama sadece kuru kuru gürültü başka yapacakları bişey yok..
kardeşim memnun degilsen çeker gidersin kimse bağlamıyor seni,zincirlemiyor..Eğer Bedava sitemde bir haksızlık varsa yada öyle düşünüyorsan girmezsin bakmazsın umursamazsın,bu haksızlık var ise senin cebindeki parayamı göz dikiliyor,yoksa canına kasıt mı ediliyor.. Artık insanların sabrı bir nokta ve bir çizgiye kadardır.Serbest bölge serbesttir kişileri eleştirilerde bulunabilirsiniz.. iyi yada kötü huylarını dile getirip onları tartışabilirsiniz.ama görüyorumki başlıklarda konularda bu ortamı oluşuturacak kapasite bile yok.sadece kendini bilmez bir kaç kişi sivrilik uğruna yada birilerinin gözünü boyama uğruna çaba sarfetmekte,dün neydi bugun ne ? bu değişimin amacı ne .. belli bir amaç yok sadece egolarını tatmin etmek bence..o zaman bu tip forum bozan diye tabir ettiğim kişiler forumda olmasın lütfen..
...
son olarak siz siyahımı besliyorsunuz,beyazımı...

En son kerimdj tarafından 27.07.2009 23:11:51 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj27.07.2009, 13:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Başta çok güzel bir konu.Teşekkürler...

Peki, dedi. ``Sence hangisi kazanir bu mücadeleyi?``
Yasli reis, derin bir gülümsemeyle bakti torununa.
-Hangisi mi evlat?
-Ben hangisini daha iyi beslersem!
Wink

Mesaj27.07.2009, 14:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

güzel bir koua deyğinilmiş teşekkürler bu arada hikaye çok güzel
Mesaj27.07.2009, 14:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tabiki Her sabrın bir sonu vardır. Dün nedik bugün neyiz sözü cok Güzel. Dün daha iyiydik paylaşımcı bir forum olarak destek cıkar ama bugün görüyoruzda Cok ilgsiz başlıklar acılmakda ve halende devam ediyor. Bedava sitem bir ücretsiz Hizmettir. Forumdaki reklamlara bile ters tepki Oldu ama reklam olmasa bile bu hizmet daha fazla nasıl devam edsinki ? Yani kerimdj tabikide Haklı taşıma su ile değirmen dönmez.

Tabikide beyaz beslerim.Çünkü her zaman iyilik kazanır Cok soru sormakda yarar vardır. ama bir yere kadar Forumu bozduğuma inanmıyorum pek üstümede alınmam saten Razz Ama tabiki herkesin görüşü farklı kerimdj Teşekkür ederim Böyle bir hikaye için Oldukca anlamlı ve sondaki sözlerde Son olarak şunu diyorum... Herkes Hakkını aramalı Ama Kafa karıştırarak degil kerimdj'ninde dediği gibi. İyi akşamlar
Mesaj27.07.2009, 14:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Siyah rengini severim aslında,ama beyazda iyidir,beyaz iyiliğin sembolüdür.

Beyaz güzeldir ya Wink Very Happy

Selametle
Sitelerinizin sitemize kayıt yaptırması bize en büyük desteğinizdir.

El ele verelim.Tr.gg'yi büyütelim..
Mesaj27.07.2009, 15:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel bir paylaşım ben beyazı beslerim...

Mesaj27.07.2009, 15:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

teşekkürler

Oleyyy goolge sitemi indexledi:D
Mesaj27.07.2009, 18:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Anlatmak istediğimi anlayan tüm kullanıclarımıza teşekkür ederim.. Amaç Beyaz rengin saflığını temizliğini göstermekti.. yani iyilikten yana oldugunuz her süre zarfında her iyilik mutlaka yerini bulacaktır.buna kimse şüphe duymasın..
bizler (mod Takımı) olarak,iyilikten yana olmaya,en önemlisi iyiliğikten yana olmaya çalışmaktayız.. lekelemelere,sataşmalara,kışkırtmalara vs.. provakator yaklaşımlara uzak olmaya çalışıyoruz..Belki yetemiyoruz haklısınız,belki eskisi kadar ilgilenemiyoruz bunda da haklısınız..Ama tüm bu haklılıklara karşıda aşağılanacak halimiz yok..hakkımız neyse arayacagız aramak zorundayız..
herkes görevini üslubuna göre yaptıgı süre zarfında da herşeyin yolunda olacagına inancım sonsuz... Kendilerini Patlamaya hazır volkanik dağ görenlere cevabım şudur.. durup belli bir zaman süre sonra lav çıkartmaya hiç gerek yok,o lavlar öncelikle sizi yakar sonra çevresini.. mesajım konum açık ve nettir.. illaki o bu şu demeyede lüzüm yok.. Yukarıdaki hikayeyi tekrar tekrar okuyun ki hayat felsefeniz Beyazlıktan yana olsun..
Hayırlı akşamlar..

Mesaj27.07.2009, 18:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

siyah renk olmasaydı eğer beyaz rengin hiçbir önemi kalmazdı...
aynı karanlık ve aydınlık gibi...
karanlık olmasa aydınlık diye birşey olmayacaktı..
kötülük olmasa iyiliğin farkına varılamayacaktı...

tüm zıt kutuplar aslında birbirini yaşatır...
ama siz siz olun her zaman beyazı besleyin..
saygılar.

Mesaj27.07.2009, 18:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

bin907 yazmış:
siyah renk olmasaydı eğer beyaz rengin hiçbir önemi kalmazdı...
aynı karanlık ve aydınlık gibi...
karanlık olmasa aydınlık diye birşey olmayacaktı..
kötülük olmasa iyiliğin farkına varılamayacaktı...

tüm zıt kutuplar aslında birbirini yaşatır...
ama siz siz olun her zaman beyazı besleyin..
saygılar.

Çok doğru konuştun.Aynen katılıyorum Wink

UpLoad Seçeneği 2 İçin Tıklayınız.
Mesaj27.07.2009, 19:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

güzel hikaye ama insan şu yönden de bakmalı..
beyaz kimin beyazı, siyah kimin siyahı?
geceleri karanlığı bölen aydır amma velakin ay'ın güneş olmadan 5 kuruşluk değeri yoktur..
hatta ay haindir arada güneşin önüne geçer ve karanlığa, soğuğa neden olur..
yani ay sahte ve geçici bir aydınlıktır, göz boyama da budur..
bu yönden de bakmalı..
aydınlık kimin aydınlığı, karanlık kimin karanlığı?
halbuki güneş sonsuza dek aydınlığını koruyacaktır, sadece bir kaç saat başka karanlıkları bölmek için yol alır ve uzaklaşır..
ve aynı yönden tekrar bakalım;
güneş kimin güneşi, ay kimin ay'ı?
ve boyanmaya çalışan gözler kimlerin ki ve bunu yapanlar kimler?
bunları çok iyi idrak etmek ve de düşünmek gerek..
felsefe her yönden düşünülmesi gereken çerçevesiz penceredir..
ha bu yazdıklarım bu konunun başlığından dolayı yanlış anlaşılmasın, ben sadece hikayenin üstünde duruyorum..
forumla, b-s ile, modlarla bir sorunum olsa zaten burada güler yüzle başkalarına yardımcı olmaya devam etmem; sorunu olan arkadaşlara da tavsiyemi zaten başka kapatılan bir konuda vermiştim..
burada küfretmek, saldırmak, kendine göre yanlış olanı ortaya koymak hiçbir işe yaramayacağı gibi; kaybeden de bunu yapan olacaktır..

kerimdj yazmış:
bu provakasyonlara ne hacet _?
bu tip kafa karalamaya karıştırmaya ne hacet _?
kardeşim memnun degilsen çeker gidersin kimse bağlamıyor seni,zincirlemiyor..

ayrıca dostum burada bahsettiğin eğer küfür ve direkt saldırma ise sonuna kadar haklısın..
ancak yanlış ve eksik olanı ortaya koymaksa bir hizmetin yönetim kadrosunda bulunan bir kişi olarak bu dediklerinin hiçbir haklı tarafı yoktur..
hizmeti kullanan kişiler şu kötü, bu kötü düzeltmek gerek demesi üzerine "memnun degilsen çeker gidersin" demek ne kadar doğru?..
olumlu eleştiri sadece gurur okşar, olumsuz eleştiri ise yapılan kişi veya hizmetin gelişmesini doğruyu bulmasını sağlar öyle değil mi?..
şimdi "biz eleştiriye açığız" diyeceksin dostum ama "SEN" olarak kısıtlamıyorum; şuan ki yönetim kadrosunun geneli her nedense olumsuz eleştiriye samimiyetle yaklaşmıyor, sinirli bir şekilde cevap veriyor kimi zamanda cevaptan sonra konu kitleniyor..
sizler bir hizmeti gönüllü temsil eden kişilersiniz ve hiçbir kullanıcıya kızma, sinirlenme hatta daha öteye gidersek nefret ve kin duyma gibi duyguları beslememeli sakinlikle cevap vermeli ve "HAKLI" çıkmalısınız..
ben de moderatörlük yaptım o zaman bulmak kolaydı onlarca site sildirdim, birçok kişi küfür etti, sinirlendi ama biz o zaman kişileri banlemedik ya da aşağılayıcı hiçbir şekilde hareket etmedik..
kimi zaman cevap vermedik kimi zaman düzgün bir dille anlattık..
bak bir olumsuz eleştiri daha yapayım daha doğrusu bir tavsiye vereyim ama lütfen bunu deneyin..
kullanıcı ne derse desin bu başlıktaki senin yorumların dahil bu şekilde cevaplar savurmayın, tamam resmi olun ama azarlama ve kapalı bir şekilde kişileri küçük düşürmeye ya da ima etmeye çalışmayın..
sonuçta sizin elinizde kapı gibi yetkiniz var açan kişinin konusunu ya da yorumu silin ve aynı zamanda özel mesaj ile doğrusunu olması gerekeni anlatmaya çalışın..
mesaj silmekten, düzenlemekten, cevap vermekten, küfür edeni banlemekten yorulmayan kişiler olmalısınız; eğer aranızda dayanamıyorum diyen varsa sanki dostum buradan ekmek parası mı kazanıyorsunuz dayanamayan bıraksın..
ve bir de yönetim kendini her nedense (banleme yetkisi olduğundan sanırım) kendini çok üstün görerek hareket ediyor, gerektiği yerde siz kullanıcıyla aynı amatörlüğe inin, elinden tutup çıkartın..
sanatın olduğu gibi hizmetin de toplum için olduğunu anlayın..
yönetimde bu şekilde yapılan devrimler forumu daha da ileri götürecektir..
b-s'yi gerçekten seviyor ve ileri götürmek istiyorsanız bunları lütfen düşünün be dostum düşünün...
Mesaj27.07.2009, 19:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

@antispamteam
yazdıklarını katılıyorum..
her başlıkta görmeye alıştığımız konunun sapması gerçekleşmesin diye kerimdjin hikayeden sonra yazdığı bölümü okumadan "hikayeye" yorum yaptım..
şimdi okudum ve gördümki haklısın.

"kimse kimseyi durup dururken kötülemez..verdiğin örnekte kerimdj "kedi ulaşamadığı ciğere..." hangi ciğer ? mod olmaktan bahsediyorsan eğer modluktan alınanacak dediğiniz mod hala mod..çünkü yönetici yok Wink
bu tür cümleleri herkez üzerine alınır..yaram yok ama gocunurum..çünkü hiç dikkat edilmeyen konuları aydınlatmak için uğraşıyorum birkaç gündür..yazdıklarını direk üzerime alındım...ancak şunuda unutmayın ben kimseyi durup dururken kötülemem..eğer birşeyler sunuyorsam kanıtlarımla daha fazlasını sunarım..geçmişte yöneticilerin yaptığı bazı yanlışlar gibi.
saygılar..

konuyu saptırmak gibi bir amacım yok özür dilerim tekrar.

Mesaj27.07.2009, 20:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

...Ay zaten buralardan sürükleneli çok olmuş. Bu zamana kadar en eskilerden biri kerim abi kalmış ısıtmaya.Karanlığıda(Kara) görmüş aydınlığı(Beyaz) da görmüş...İt ürümüş kervan yürümüş..Kimse alınmasın bu deyimi işin mantığını güçlendirmek için yazdım.Samimiyetimden,sevdiğimden.

Kaç gündür boşuna söylemiyorum ben,sen,o diye.Bizler yeri geliyor seslenmiyoruz-bekliyoruz,normal kullanıcı olup uyarıyoruz,yetkilerimizle uyarıyoruz yine olmuyor ise ,tepkilerimiz sert oluyor kabul ediyoruz.Sert ama saygıyla.Kerim abinin dediği gibi İNSANIZ .Nerede görebilirsiniz banlamaktan elimiz yorulacağını ki olumsuz eleştirilere 7-8 sayfa yer ayırmadığımızı!.Bazı konular elbette kilitlenecek;Soru sorulur,cevap verilir,kilitlenir.Birileri tatmin olmadı diye açık mı kalmalı ?Eleştiri,olumlu ve olumsuz yönleri ele alır...B-S yi ve yönetimi; haddini aşmayacak,saygısızlık etmeyecek şekilde eleştirenleri neden cezalandıralım.Bizim için her olumsuz eleştiri de olumludur

Moduz ,yeşiliz dalgalarına kapılıp gemiler batırmadık.(banlamadık-silmedik,küfür etmedik)...Kötü rüzgar gemiyi batırır,dalda değil.Dalga mı? rüzgar mı? - beyaz mı ?siyah mı?...Bu yüzden başlık hepimiz için önemli
Mesaj27.07.2009, 20:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

turkmayasi yazmış:
...Ay zaten buralardan sürükleneli çok olmuş. Bu zamana kadar en eskilerden biri kerim abi kalmış ısıtmaya.Karanlığıda(Kara) görmüş aydınlığı(Beyaz) da görmüş...İt ürümüş kervan yürümüş..Kimse alınmasın bu deyimi işin mantığını güçlendirmek için yazdım.Samimiyetimden,sevdiğimden.

Kaç gündür boşuna söylemiyorum ben,sen,o diye.Bizler yeri geliyor seslenmiyoruz-bekliyoruz,normal kullanıcı olup uyarıyoruz,yetkilerimizle uyarıyoruz yine olmuyor ise ,tepkilerimiz sert oluyor kabul ediyoruz.Sert ama saygıyla.Kerim abinin dediği gibi İNSANIZ .Nerede görebilirsiniz banlamaktan elimiz yorulacağını ki olumsuz eleştirilere 7-8 sayfa yer ayırmadığımızı!.Bazı konular elbette kilitlenecek;Soru sorulur,cevap verilir,kilitlenir.Birileri tatmin olmadı diye açık mı kalmalı ?Eleştiri,olumlu ve olumsuz yönleri ele alır...B-S yi ve yönetimi; haddini aşmayacak,saygısızlık etmeyecek şekilde eleştirenleri neden cezalandıralım.Bizim için her olumsuz eleştiri de olumludur

Moduz ,yeşiliz dalgalarına kapılıp gemiler batırmadık.(banlamadık-silmedik,küfür etmedik)...Kötü rüzgar gemiyi batırır,dalda değil.Dalga mı? rüzgar mı? - beyaz mı ?siyah mı?...Bu yüzden başlık hepimiz için önemli

peki dostum 2 soru sorucam...
1-Neden nostalji diye başlık açılıp ah eskiden ne güzeldi deniyor?
2-Neden kullanıcıların bir kaçı sürekli sizin deyiminizle yönetime karşı başlık açarak bir şeyleri dile getiriyor?
bu yüzden yazdım yazdıklarımı beyaz, güneş ve de aydınlık için..
Mesaj27.07.2009, 21:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

eskiler güzeldi deniyor anti sen modken forum şartları böylemiydi
eskiler güzeldi deniyor bir sohbet ortamı yokmuydu
eskiler güzeldi deniyor teknik olarak sıkıntı varmıydı
forumbozan bile demek istemiyorum saçma sapan başlık açan saçma sapan site kuran varmıydı (adult vs siteler için)

Önceki mesajları göster: