Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.08.2009, 10:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Nasa'dan müthiş iddia

Nasa 2013'de uzaylılarla bulaşacağız iddiasını ortaya attı

NASA, 200 milyar yıldız buldu. Bunların 100 milyarı canlılara ev sahipliği yapabilecek gezegenlere ışık veriyor olabilir. 2013'te uzaylıların bulunduğu ya da canlı yaşamına uygun yüzlerce, binlerce gezegen bulacağız.

Hakkında onlarca bilim kurgu filmi çekilen, yüzlerce kitap yazılan uzaylılar gerçek ve bulunmayı bekliyorlar... Bu, Newsweek dergisine konuşan dünyaca ünlü astronomların tahmini. 1960’ta uzaylılardan gelebilecek olası mesajları dinlemek için oluşturulan SETI programı şu ana dek milyonlarca galaksiden gelen herhangi bir mesajı tespit etmese de bilim adamlarının ümidi halen canlı. Bunun en büyük gerekçesi ise astronomların şu ana kadar uzayla ilgili yaptığı araştırmalar sonucunda Dünya’nın da içinde bulunduğu Samanyolu Galaksisi içerisinde 200 milyar yıldız keşfedilmesi.. Bu yıldızların en az yarısının Güneş gibi çevresinde gezegenler bulunan bir sisteme sahip olduğu ve canlı hayatına ortam sağlayabileceği tahmin ediliyor. Yani bu yıldızlardan her birinin çevresinde 1 gezegen olsa, 100 milyar adet Dünya benzeri gezegen keşfedilmeyi bekliyor. Ve bu sadece Samanyolu Galaksisi için tahmin edilen rakam.

Kepler uydusu keşfedecek

Bu bulgurları en çok destekleyen proje ise NASA’nın Mart’ta fırlattığı Kepler uydusu... 600 milyon dolarlık bu uzay teleskobunun tek misyonu var: Dünya dışı canlıları bulabilmek ve insanoğluna yeni yaşam alanları keşfedebilmek için bilim adamlarının en olası gördüğü 100 bin yıldızı ve çevresindeki gezegenleri incelemek. Projenin başındaki Bill Borucki, “Dünya’ya benzer gezegenlerin var olduğunu bilmeye yaklaşmaktan değil. Tam anlamıyla bilmekten bahsediyoruz. 2013’te Kepler’in yüzlerce hatta binlerce dünya benzeri gezegeni ve varsa içlerinde yaşayan dünya dışı varlıkları tespit edeceğine eminiz” dedi. Borucki’ye göre bu gezegenlerde “uzaylıların” yaşayıp yaşamadığına ilişkin bilgiler gezegenlerin atmosferinde karbondioksit ve ozon tespit edilmesi durumunda kesinleşmiş olacak.

Kaynak: www.haber.bilisimhatti.net
Mesaj20.08.2009, 10:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gerçekten bu tür iddaaların doğru olduğunu sanmıyorum.Uzaylılara da inanmıjyorum açıkcası olsaydı Kuran da belirtilirdi bana göre bunlar boş iş Very Happy
Mesaj20.08.2009, 11:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Uzaylılar olabilir, ama binlerce yaşam için uygun gezegen konusuna katılamam. Tesekkürler. Wink
Mesaj20.08.2009, 11:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

bizim türk milleti herşeyi biliyo zaten niye araştırmışlar ki oturup kuran okusalarmış veya türklere sorsalarmış.

Mesaj20.08.2009, 11:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

csstore yazmış:
bizim türk milleti herşeyi biliyo zaten niye araştırmışlar ki oturup kuran okusalarmış veya türklere sorsalarmış.

tam açıklasana cümleni Wink
Mesaj20.08.2009, 11:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanal-reklamforumda yazmış:
csstore yazmış:

diyorum ki bilim neymiş, bizim türkler herşeyi biliyo zaten. boş iş onlar. oturup kuran okusunlar daha hayırlı iş yapmış olurlar diyorum.

Mesaj20.08.2009, 11:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

csstore yazmış:
csstore yazmış:

diyorum ki bilim neymiş, bizim türkler herşeyi biliyo zaten. boş iş onlar. oturup kuran okusunlar daha hayırlı iş yapmış olurlar diyorum.

bilim Kuran'ın açıkladığı evensel ve bilimsel olayları incelemekle yükümlüdür diye düşünüyorum.Kuran da belirtilenler zaten yüzyıllar sonrasında olacak olayları aydınlatıyor bunun için bu tür gereksiz arayışların üstüne gitmek çok yanlış türkler herşeyi bilmezler doğru olanı bilirler Wink
Mesaj20.08.2009, 11:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

csstore yazmış:
csstore yazmış:

bilim Kuran'ın açıkladığı evensel ve bilimsel olayları incelemekle yükümlüdür diye düşünüyorum.Kuran da belirtilenler zaten yüzyıllar sonrasında olacak olayları aydınlatıyor bunun için bu tür gereksiz arayışların üstüne gitmek çok yanlış türkler herşeyi bilmezler doğru olanı bilirler Wink

tamam işte onu diyorum... xD

Mesaj20.08.2009, 11:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

csstore yazmış:
csstore yazmış:
csstore yazmış:

tamam işte onu diyorum... xD

Very Happy bende dediğini daha net açıkladım ki zaten Mr. Green
Mesaj20.08.2009, 11:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

2013'ü Sabırsızlıkla Bekliyorum xD
Mesaj20.08.2009, 12:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Uzaylılar gelsede kurtulsak artık hergün uzaylı uzaylı bıktık
Mesaj20.08.2009, 12:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Türkler nasıl olsa geleceği görüyor adamlar hiroşimaya atom bombası attı haberiniz oldumu atana kadar kuranda o yazıyormu? Gölcükde ruhunuz duymadı geldiler kurdular tesla yı bir hata oldu binlerce türk öldü varmı kuranda bu... Güney doğu Anadoluda binlerce türk asker öldü yazdımı kuranda onların öleceği
araştır bi bakalım 51. bölge diye ne miş orası obamanın cnn canlı yayınında arkada duranlar sence uzaylılarmıydı yoksa amerikanın güvenlik timimiydi onlar öyle geliştiki bizim yaptıklarını ne anlama ne takip etme şansımız kaldı bizi geriletenler ise sizlersiniz!!!
siz oturup kuran okurken birileri sizin canınızı okuyor sizin baş kaldırmaya vaktiniz yok sizin gücünüzü göstermeye zamanınız yok siz müslümanlıkla kendinizi kurtarmaya çalışın ya çocuklarınızı kim kurtaracak
(İstemez cennet vadetmeyin bize dünya cennet olacak ellerimizle.....)
(Şimdi vicdannın varsa biraz düşünürsün)
Mesaj20.08.2009, 12:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
İslam profesörü ve bilim insanı tv programının birinde tartışıyordu..
Kurandaki bir ayeti hem din adamı hem bilim insnanı yorumluyordu.
Uzay ve evren konusuna hemfikir oldular.(Konu buydu)

İzlediğiniz bilim kurgu filimleri yada bilgi sahibi olmadan yaptığınız kesin yargılarınız ve merak duygularımızın körelmesi var olan şeyi bile olmamışına inandırır.

En iyi örneği... Bizim insanımız olgulara şöyle bakar;

İlk önce , hayır der (Bir kare gibi köşesi nettir,kabul etmez)
Sonra ,olabilir der (Köşe biraz törpülenir)
En sonunda , Evet bu zaten böyleydi der. (Yuvarlanmıştır)

Tekerleği bulan adam işaret etti ama kimse anlamıyor hala Laughing
Mesaj20.08.2009, 12:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

gureltekel yazmış:
Türkler nasıl olsa geleceği görüyor adamlar hiroşimaya atom bombası attı haberiniz oldumu atana kadar kuranda o yazıyormu? Gölcükde ruhunuz duymadı geldiler kurdular tesla yı bir hata oldu binlerce türk öldü varmı kuranda bu... Güney doğu Anadoluda binlerce türk asker öldü yazdımı kuranda onların öleceği
araştır bi bakalım 51. bölge diye ne miş orası obamanın cnn canlı yayınında arkada duranlar sence uzaylılarmıydı yoksa amerikanın güvenlik timimiydi onlar öyle geliştiki bizim yaptıklarını ne anlama ne takip etme şansımız kaldı bizi geriletenler ise sizlersiniz!!!
siz oturup kuran okurken birileri sizin canınızı okuyor sizin baş kaldırmaya vaktiniz yok sizin gücünüzü göstermeye zamanınız yok siz müslümanlıkla kendinizi kurtarmaya çalışın ya çocuklarınızı kim kurtaracak

işte budur. (süpersin adam) xD
siz kafayı gömün kurana. bi de bu vatan satılmaz türküsü filan söylersiniz xD. adam uzaya çıkmış. siz oturduğunuz yerden ahkam kesin xD

Mesaj20.08.2009, 12:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

gureltekel yazmış:

Kuran'da askerlerin öleceği atom bombasının atılacağı yazmıyor şöyle yazıyor Wink

Her Canlı ölümü Tadacaktır.

Ve unutmaki dünya cennet olsa dahi hiç bir işe yaramaz dünya sınav yeridir.Asıl cennet öldükten donra başlar burada yaşadıkların boştur.Burada yaşadıkların bir anlamı yoktur.Burada yaşamanın tek amacı ahirete ölümden sonra gözlerini açacağın dünyaya çalışma yeridir.Burada ki amacın bu olmalıdır sonuçta herkes bu boş dünya da geçirdiklerinin hesabını verecek.Yani isterse ufo olsun ahirette olmadıktan sonra boş iş.Ve unutma Kuran herkesin kaderinin olduğunu belirtir senin kaderinde ölüm bombayla olacaksa bombayla ölürsün.Askerken öleceksen askerlik yaparken ölürsüğn bunu önüne geçilmez kaderin önüne geçilmez bizim elimizde olan sadece kendi yaptıklarımızdır.yalnızca Onları sen değişştirebilirsin. sen bu dünyayı ancak diğer gerçek hayatta hazırlık geçirirken güzelleştirmek için çabalarsın bu dünya da yaptığın Allah için iman için yaptığın şeyler hariç hiç bir şey gerçek değildir Wink bz bir rüyadayız ve uytan ınca gerçek dünya başlayacaktır. Wink Kuran bunu söyler bizde inanırız Wink
Wink
Önceki mesajları göster: